|
Бөлім: |
Компьютерлік жүйелер және желілер |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Есептеу техникасының даму тарихы (2 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.1.1 компьютерлік технологияның даму тарихы мен келешегі туралы әңгімелеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Компьютерлік технологияның даму тарихы мен келешегі туралы білімдерін қалыптастыру |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. Сыныпта психологиялық атмосфераның қалыптасуы. "Көтеріңкі көңіл-күй" тренингі. Оқушылар әр партада отырған көршісіне, бір-біріне жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексеру. |
Балалар жұмыс орындарын тексереді. |
Мақтау |
|
|
Сабақтың ортасы |
Білімді өзектендіру: Берілген тақырып бойынша білім деңгейін анықтау үшін келесі сұрақтар қойылады: 1. Санаудың алғашқы құралдары қандай болды? 2. Әр түрлі елдерде шоттар қалай аталды? 3. Логарифмдік сызғыш қай жылы пайда болды? 4. Чарльз Бэббидж қандай машинаның жобасын жасады? 5. Бірінші бағдарламашы кім? Оқулықпен жұмыс. Мұғалім жаңа ақпаратпен таныстырады. ((Бейнежазбаны, презентацияны, флипчартты қолдануға болады). Жұппен жұмыс істеу. Оқушыларға"ЭЕМ буындары" кестесін толтыру ұсынылады
Сергіту сәті Бекіту
|
Сұрақтарға жауап береді Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды Кестені толтырады Сергіту сәтін орындайды Дескрипторлар: - кестені толтырады; - ЭЕМ буындарының жылдарын жазады;
- сәйкестікті белгілейді;
- есептеу құрылғыларының буындарын анықтайды ;
- интерактивті тапсырманы орындайды. - тәжірибелік жұмысты орындайды
|
«Шапалақ»
ФБ Дұрыс орындадым
Орындауға қиналдым.
|
Презентация, оқулық Жұмыс парағы https://learningapps.org/watch?v=p836a22v524 |
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау: Компьютерлік технологияның болашақ дамуының болжамын ұсыныңыз. Болашақта қандай компьютерлер жасалуы мүмкін? Болашақ компьютерлердің сыртқы түрінен, құрылымынан қазіргі компьютерлерден қандай айырмашылықтар болуы мүмкін? Болжамдарыңызды ұсынған кезде мысалдар келтіріңіз Үй тапсырмасы: Болашақта қандай компьютерді армандайсың? Сол компьютердің бейнесін сал Рефлексия.
|
Оқушылардың әрқайсысы өз пікірлерімен бөліседі.
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмыстарын бағалайды |
«Шапалақтау» әдісі
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Есептеу техникасының даму тарихы
Есептеу техникасының даму тарихы
|
Бөлім: |
Компьютерлік жүйелер және желілер |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Есептеу техникасының даму тарихы (2 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.1.1 компьютерлік технологияның даму тарихы мен келешегі туралы әңгімелеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Компьютерлік технологияның даму тарихы мен келешегі туралы білімдерін қалыптастыру |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. Сыныпта психологиялық атмосфераның қалыптасуы. "Көтеріңкі көңіл-күй" тренингі. Оқушылар әр партада отырған көршісіне, бір-біріне жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексеру. |
Балалар жұмыс орындарын тексереді. |
Мақтау |
|
|
Сабақтың ортасы |
Білімді өзектендіру: Берілген тақырып бойынша білім деңгейін анықтау үшін келесі сұрақтар қойылады: 1. Санаудың алғашқы құралдары қандай болды? 2. Әр түрлі елдерде шоттар қалай аталды? 3. Логарифмдік сызғыш қай жылы пайда болды? 4. Чарльз Бэббидж қандай машинаның жобасын жасады? 5. Бірінші бағдарламашы кім? Оқулықпен жұмыс. Мұғалім жаңа ақпаратпен таныстырады. ((Бейнежазбаны, презентацияны, флипчартты қолдануға болады). Жұппен жұмыс істеу. Оқушыларға"ЭЕМ буындары" кестесін толтыру ұсынылады
Сергіту сәті Бекіту
|
Сұрақтарға жауап береді Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды Кестені толтырады Сергіту сәтін орындайды Дескрипторлар: - кестені толтырады; - ЭЕМ буындарының жылдарын жазады;
- сәйкестікті белгілейді;
- есептеу құрылғыларының буындарын анықтайды ;
- интерактивті тапсырманы орындайды. - тәжірибелік жұмысты орындайды
|
«Шапалақ»
ФБ Дұрыс орындадым
Орындауға қиналдым.
|
Презентация, оқулық Жұмыс парағы https://learningapps.org/watch?v=p836a22v524 |
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау: Компьютерлік технологияның болашақ дамуының болжамын ұсыныңыз. Болашақта қандай компьютерлер жасалуы мүмкін? Болашақ компьютерлердің сыртқы түрінен, құрылымынан қазіргі компьютерлерден қандай айырмашылықтар болуы мүмкін? Болжамдарыңызды ұсынған кезде мысалдар келтіріңіз Үй тапсырмасы: Болашақта қандай компьютерді армандайсың? Сол компьютердің бейнесін сал Рефлексия.
|
Оқушылардың әрқайсысы өз пікірлерімен бөліседі.
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмыстарын бағалайды |
«Шапалақтау» әдісі
|
|
шағым қалдыра аласыз


















