|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік жүйелер және желілер |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Кожантаева А.Г |
|||
|
Күні |
||||
|
Сынып 6 А,Ә,Б |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Есептеу техникасының даму тарихы 2-сабақ |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.1.1. компьютерлік технологияның даму тарихы мен келешегі туралы әңгімелеу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Есептеу техникасының даму тарихын білу. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Есептеу техникасының даму тарихына сәйкес буынын білу. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
|
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау/Дискрипторлар |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
- Сабақтың тақырыбын және мақсатын хабарлайды. <br> - Оқушылардың назарын сабаққа аударады. <br> - Оқу құралдарын дайындығын тексертеді. |
- Мұғалімді тыңдайды. <br> - Оқу құралдарын дайындайды. |
- Сабаққа дайындығы. |
- Оқулық, дәптер, қалам. |
|
Жаңа сабақ (10 мин) |
- Компьютерлік технологияның даму тарихы:
Жасанды интеллект:
Компьютерлік технологияның болашағы:
Компьютерлік технологияның даму тарихы туралы қысқаша әңгімелейді. <br> - Жасанды интеллект ұғымын түсіндіреді және оның қолданылу аясын көрсетеді. <br> - Презентация немесе видеоролик көрсетеді. <br> - Сұрақтар қояды, оқушылардың ойларын тыңдайды. |
- Мұғалімнің түсіндіруін тыңдайды. <br> - Сұрақтарға жауап береді. <br> - Презентацияны қарайды Дискрипторларға сәйкес тапсырымаларды орындайды. . |
- Жаңа материалды түсіну деңгейі. <br> - Сұрақтарға толық жауап беруі. <br> - Белсенділік. Дискриптор
|
- Презентация, видеоролик, интерактивті тақта.
|
|
15 минут |
Практикалық тапсырмалар1-тапсырма: Компьютерлік технологияны дамытудың уақыт кестесін құруМақсаты: Компьютерлік технологияның дамуында себеп-салдар байланысын орнату, негізгі кезеңдері мен өнертабыстарын бөліп көрсету. Жаттығу:
2-тапсырма: Компьютерлік технологияның болашағы туралы презентация жасаңызМақсаты: Зерттеу және таныстыру дағдыларын, сондай-ақ технологияның дамуын болжау қабілетін дамыту. Жаттығу:
3-тапсырма: Компьютерлердің әртүрлі буындарының сипаттамаларын салыстыруМақсаты: Компьютерлік технологияның эволюциясы және оның негізгі сипаттамалары туралы түсінік қалыптастыру. Жаттығу:
Негізгі элементтер Өнімділік Өлшем Бағасы Қолданбалар Салыстыру нәтижелерін кесте немесе диаграмма түрінде көрсетіңіз. 4-тапсырма: Компьютерде қарапайым есепті шешу алгоритмін құрастыруМақсаты: Компьютердің іс жүзінде қалай жұмыс істейтіні туралы теориялық білімдерін бекіту, алгоритмдік ойлауды дамыту. Жаттығу:
|
|
1-тапсырма Дескрипторлар:
2-тапсырма Дескрипторлар:
3-тапсырма Дескрипторлар:
4-тапсырма Дескрипторлар:
|
|
|
Бекіту кезеңі (5 мин) |
- Оқыған материалды бекіту үшін сұрақтар қояды. <br> - Оқушыларға тапсырма береді (мысалы, кроссворд шешу, терминдерді түсіндіру). |
- Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді. <br> - Тапсырманы орындайды. |
- Тапсырманы дұрыс орындауы. |
- Тапсырма парақтары, маркерлер. |
|
Бағалау кезеңі (5 мин) |
- Оқушылардың сабаққа қатысуын бағалайды. <br> - Оқушылардың жауаптарын талдайды. <br> - Үйге тапсырма береді. |
- Өздерін бағалайды. |
- Бағалау парағы. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Есептеу техникасының даму тарихы 2-сабақ
Есептеу техникасының даму тарихы 2-сабақ
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік жүйелер және желілер |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Кожантаева А.Г |
|||
|
Күні |
||||
|
Сынып 6 А,Ә,Б |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Есептеу техникасының даму тарихы 2-сабақ |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.1.1. компьютерлік технологияның даму тарихы мен келешегі туралы әңгімелеу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Есептеу техникасының даму тарихын білу. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Есептеу техникасының даму тарихына сәйкес буынын білу. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
|
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау/Дискрипторлар |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
- Сабақтың тақырыбын және мақсатын хабарлайды. <br> - Оқушылардың назарын сабаққа аударады. <br> - Оқу құралдарын дайындығын тексертеді. |
- Мұғалімді тыңдайды. <br> - Оқу құралдарын дайындайды. |
- Сабаққа дайындығы. |
- Оқулық, дәптер, қалам. |
|
Жаңа сабақ (10 мин) |
- Компьютерлік технологияның даму тарихы:
Жасанды интеллект:
Компьютерлік технологияның болашағы:
Компьютерлік технологияның даму тарихы туралы қысқаша әңгімелейді. <br> - Жасанды интеллект ұғымын түсіндіреді және оның қолданылу аясын көрсетеді. <br> - Презентация немесе видеоролик көрсетеді. <br> - Сұрақтар қояды, оқушылардың ойларын тыңдайды. |
- Мұғалімнің түсіндіруін тыңдайды. <br> - Сұрақтарға жауап береді. <br> - Презентацияны қарайды Дискрипторларға сәйкес тапсырымаларды орындайды. . |
- Жаңа материалды түсіну деңгейі. <br> - Сұрақтарға толық жауап беруі. <br> - Белсенділік. Дискриптор
|
- Презентация, видеоролик, интерактивті тақта.
|
|
15 минут |
Практикалық тапсырмалар1-тапсырма: Компьютерлік технологияны дамытудың уақыт кестесін құруМақсаты: Компьютерлік технологияның дамуында себеп-салдар байланысын орнату, негізгі кезеңдері мен өнертабыстарын бөліп көрсету. Жаттығу:
2-тапсырма: Компьютерлік технологияның болашағы туралы презентация жасаңызМақсаты: Зерттеу және таныстыру дағдыларын, сондай-ақ технологияның дамуын болжау қабілетін дамыту. Жаттығу:
3-тапсырма: Компьютерлердің әртүрлі буындарының сипаттамаларын салыстыруМақсаты: Компьютерлік технологияның эволюциясы және оның негізгі сипаттамалары туралы түсінік қалыптастыру. Жаттығу:
Негізгі элементтер Өнімділік Өлшем Бағасы Қолданбалар Салыстыру нәтижелерін кесте немесе диаграмма түрінде көрсетіңіз. 4-тапсырма: Компьютерде қарапайым есепті шешу алгоритмін құрастыруМақсаты: Компьютердің іс жүзінде қалай жұмыс істейтіні туралы теориялық білімдерін бекіту, алгоритмдік ойлауды дамыту. Жаттығу:
|
|
1-тапсырма Дескрипторлар:
2-тапсырма Дескрипторлар:
3-тапсырма Дескрипторлар:
4-тапсырма Дескрипторлар:
|
|
|
Бекіту кезеңі (5 мин) |
- Оқыған материалды бекіту үшін сұрақтар қояды. <br> - Оқушыларға тапсырма береді (мысалы, кроссворд шешу, терминдерді түсіндіру). |
- Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді. <br> - Тапсырманы орындайды. |
- Тапсырманы дұрыс орындауы. |
- Тапсырма парақтары, маркерлер. |
|
Бағалау кезеңі (5 мин) |
- Оқушылардың сабаққа қатысуын бағалайды. <br> - Оқушылардың жауаптарын талдайды. <br> - Үйге тапсырма береді. |
- Өздерін бағалайды. |
- Бағалау парағы. |
|
шағым қалдыра аласыз













