|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік жүйелер және желілер |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Есептеу техникасының дамуы мен келешегі |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.1.1. компьютерлік технологияның даму тарихы мен келешегі туралы әңгімелеу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Есептеу техникасының даму тарихын білу. Есептеу техникасының даму тарихына сәйкес буынын білу. |
|||
|
ЕБҚ ететін оқушыға арналған сабақ мақсаты |
Есептеу техникасының даму тарихын біледі. |
|||
|
ЕБҚ ететін оқушының сипаттамасы |
2-топ. Баланың қабылдауы жақсы, бірақ іздену тапсырмаларын орындауға енжар. |
|||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну, қолдану |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Өткен тақырыпты қайталау. 4.Жаңа тақырыпқа шолу. Есептеу техникасын дамытудың электрондық кезеңінің компьютерлері өзіндік буындарға бөлінеді. ЭЕМ буыны – сол ғылыми және техникалық қағидаларда құрылған ЭЕМ-нің барлық түрлері мен үлгілері. Буындардың ауысуы ЭЕМ элементтік базасының ауысуымен, электрондық техниканың прогресімен байланысты. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Жаттығуды орындайды |
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Презентация «Компьютер буындарының өзгеруі» (Ж) 1-тапсырма. Есептеуіш техника буындарында қолданылатын құралды анықтаңыз, сәйкестік орнатыңыз.
А. Жартылай өткізгіш – транзисторлар B. Интегралдық схема C. Электрондық шамдар
Дескриптор: -ІІ буынын қолданылатын құралды анықтайды; -ІІІ буынын қолданылатын құралды анықтайды; -ІҮ буынын қолданылатын құралды анықтайды. ҚБ: стикер /3балл/ (Ө) 2-тапсырма. «Кім жылдам?» әдісі Сөйлемдердегі бос сөздерді және сөз тіркестерін толтырыңыз. Бірінші, үшінші, бесінші, эмоциялық, жасанды, интеллектуалды. Робот (1) ______________ буын есептеу техникасының даму белгілерінің бірі болып табылады, өйткені оның негізінде (2) _____________________ интеллект жатыр. Дескриптор: -буын жазады; -интеллекті жазады. ҚБ: стикер /2балл/ 3-тапсырма. «Дұрыс, бұрыс» әдісі
Дексприптор: -биокомпьютердің дұрыс немесе бұрыс анықтамасын береді; -кванттық компьютердің дұрыс немесе бұрыс анықтамасын береді; -молекулалық компьютердің дұрыс немесе бұрыс анықтамасын береді. ҚБ: стикер /3балл/ (Ө) 4-тапсырма. -Не себепті бүгінгі таңда компьютерлер адам үшін өте маңызды дүниеге айналды? Дескриптор: -өз ойды айтады
ҚБ: стикер /2балл/ |
Мұғалімді тыңдайды Презентациямен танысады 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды 4-тапсырманы орындайды |
Стикер 3 балл Стикер 2 балл Стикер 3 балл Стикер 2 балл |
Презентация |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Алма себеті» әдісі
«Жасыл түсті алма» - яғни, мен бүгін бәрін жақсы меңгердім. «Қызыл түсті алма» - яғни, мен тапсырманы орындай алмадым, түсінбедім. |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
§ 1.3, 19-бет «Үй тапсырмасы» тапсырмасы |
|
|
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Есептеу техникасының дамуы мен келешегі
Есептеу техникасының дамуы мен келешегі
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік жүйелер және желілер |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Есептеу техникасының дамуы мен келешегі |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.1.1. компьютерлік технологияның даму тарихы мен келешегі туралы әңгімелеу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Есептеу техникасының даму тарихын білу. Есептеу техникасының даму тарихына сәйкес буынын білу. |
|||
|
ЕБҚ ететін оқушыға арналған сабақ мақсаты |
Есептеу техникасының даму тарихын біледі. |
|||
|
ЕБҚ ететін оқушының сипаттамасы |
2-топ. Баланың қабылдауы жақсы, бірақ іздену тапсырмаларын орындауға енжар. |
|||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну, қолдану |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Өткен тақырыпты қайталау. 4.Жаңа тақырыпқа шолу. Есептеу техникасын дамытудың электрондық кезеңінің компьютерлері өзіндік буындарға бөлінеді. ЭЕМ буыны – сол ғылыми және техникалық қағидаларда құрылған ЭЕМ-нің барлық түрлері мен үлгілері. Буындардың ауысуы ЭЕМ элементтік базасының ауысуымен, электрондық техниканың прогресімен байланысты. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Жаттығуды орындайды |
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Презентация «Компьютер буындарының өзгеруі» (Ж) 1-тапсырма. Есептеуіш техника буындарында қолданылатын құралды анықтаңыз, сәйкестік орнатыңыз.
А. Жартылай өткізгіш – транзисторлар B. Интегралдық схема C. Электрондық шамдар
Дескриптор: -ІІ буынын қолданылатын құралды анықтайды; -ІІІ буынын қолданылатын құралды анықтайды; -ІҮ буынын қолданылатын құралды анықтайды. ҚБ: стикер /3балл/ (Ө) 2-тапсырма. «Кім жылдам?» әдісі Сөйлемдердегі бос сөздерді және сөз тіркестерін толтырыңыз. Бірінші, үшінші, бесінші, эмоциялық, жасанды, интеллектуалды. Робот (1) ______________ буын есептеу техникасының даму белгілерінің бірі болып табылады, өйткені оның негізінде (2) _____________________ интеллект жатыр. Дескриптор: -буын жазады; -интеллекті жазады. ҚБ: стикер /2балл/ 3-тапсырма. «Дұрыс, бұрыс» әдісі
Дексприптор: -биокомпьютердің дұрыс немесе бұрыс анықтамасын береді; -кванттық компьютердің дұрыс немесе бұрыс анықтамасын береді; -молекулалық компьютердің дұрыс немесе бұрыс анықтамасын береді. ҚБ: стикер /3балл/ (Ө) 4-тапсырма. -Не себепті бүгінгі таңда компьютерлер адам үшін өте маңызды дүниеге айналды? Дескриптор: -өз ойды айтады
ҚБ: стикер /2балл/ |
Мұғалімді тыңдайды Презентациямен танысады 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды 4-тапсырманы орындайды |
Стикер 3 балл Стикер 2 балл Стикер 3 балл Стикер 2 балл |
Презентация |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Алма себеті» әдісі
«Жасыл түсті алма» - яғни, мен бүгін бәрін жақсы меңгердім. «Қызыл түсті алма» - яғни, мен тапсырманы орындай алмадым, түсінбедім. |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
§ 1.3, 19-бет «Үй тапсырмасы» тапсырмасы |
|
|
|

шағым қалдыра аласыз














