|
Білім беру ұйымының атауы |
С.Сейфуллин атындағы №5 КМЛ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
2А ЕКІ ТАҢБАЛЫ САНДАРДЫ ҚОСУ ЖӘНЕ АЗАЙТУ. ЖҮЗДІКТЕР. ЕСЕПТЕР |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Хуаныш Гулзада |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
15.11.22 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Ә |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырыбы |
Есептеудің тиімді тәсілдері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.3.** Қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар тиімді есептеу үшін ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерді қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ-тың жоспар-ланған кезең-дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I.Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Күн жарығын алақанға саламын Жүрегіме басып ұстай қаламын Ізгі, әрі нәзік, жарық мейірімді Болып кетер сонда менің жан-жағым! |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын айтады. |
Жарайсыңдар! |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 минут |
Үй тапсырмасын тексеру: 9-тапсырма. 20, 23, 26, 29, 32,35 100, 300, 500, 700 |
Есептерді шығарып келгенін айтады. Жауаптарын салыстырады. |
Ауызша мадақтау |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 2минут
Білу. 2 минут 5минут
5мин 2минут 2минут 2минут 2минут 5минут 4минут 3минут |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну Оқулықпен жұмыс. ӨЖ. 1-тапсырма. 16 + 49 = 16 + 40 + 4 + 5 = 16 + 4 + 40 + 5 = = 20 + 40+5 = 60+5=65
65-49=(50+15)-(40+9)=(50-40)+(15-9)=10+6=16
(60+30)+70+40=60+(30+70)+40=60+40 + ( 30+70)=100+100=200 ТЖ. 2-тапсырма. Өрнектердің мәнін тиімді тәсілмен есепте.
4
30 15 30 9
1
10 7 30 8 23 онд.+2онд.+7онд.+48онд.=(23 онд.+7онд7) + (2онд.+48онд).= 30онд.+50онд.=80онд.
ТЖ. 3-тапсырма. Өрнектердің мәнін тиімді тәсілмен есепте.
Үлгі: 300+40+500+60=300+500+40+60=800+100=900 (100+24)+76=100+(24+76)=100+100=200
31+(69+300)=(31+69)+300=100+300=400 80+700+20-300=80+20+700-300=100+700-300=800-300=500
4-тапсырма. Заңдылықты анықтап, қалып қойған өрнектерді жаз. а)16+15, 26+15, 36+15, 46+15, 56+15, 66+15, 76+15, 86+15, ә) 21-14, 31-14, 41-14, 51-14, 61-14, 71-14, 81-14, 91-14, Сергіту сәті Орнымыздан тұрайық, Кесіндіні құрайық. Сәуле болып таралып, Нүкте болып қалайық. ЕБҚ тапсырмасы Амалдарлы орында. 5+6/11 9+2/11 12-7/5 13-5/8 5 -тапсырма. Есептерді шығар. а)Ұл-20 Қыз-15 Барлығы-?б Ш: 20+15=35 Ж: барлығы 35 бала ә)Барлығы-32б Жоғары сынып- 13б Бастауыш сынып - ? б Ш: 32-13/19 Ж: Көркемсөз үйірмесіне бастауыш сыныптың 19 оқушысы қатысады. ЖЖ. 6-тапсырма. Диаграмма бойынша сұрақтарға жауап бер. Сурет салу үйірмесіне неше бала барады? Домбыра үйірмесіне неше бала барады?
Д Сурет үйірмесі
Футбол
Тоғызқұмалақ үйірмесі
Домбыра үйірмесі 8-тапсырма. х-18=25 x=25+18 x=43 43-18=25 Абак- арифметикалық есептеулер үшін қолданылатын есептеу тақтасы |
қосуды, азайтуды есептеу тәсілдеріне қарайды. Қай есептеу тәсілі тиімді екенін анықтайды, ақылдасады. Пікірін білдіреді.
өрнектердің мәнін тиімді тәсілмен есептейді, түсіндіреді
Өрнектердің мәнін тиімді тәсілмен есептейді заңдылықты анықтап, қалып қойған өрнектерді жазады. Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді. Амалдарлы орындайды
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Хуаныш Гулзада Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Есептеудің тиімді тәсілдері
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Есептеудің тиімді тәсілдеріМатериал туралы қысқаша түсінік
2..1.2.3.** Қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану мақсатында "Есептеудің тиімді тәсілдері" тақырыбы бойыгша оқушылар тиімді есептеу үшін ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерді қолданады.
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













