Мейрманкулова Жазира Айтбайқызы Пән: Математика
Тараз қаласы, №33 М.Әуезов атындағы орта мектеп Тренер: Ералиева Г.А
«Бастауыш сыныптарда тиімді оқыту және бағалау»
«№93 сабақ. Есептеу.Қорытынды.» сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Кестеден тыс көбейту және бөлу |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мейрманкулова Ж.А |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
№93 сабақ. Есептеу.Қорытынды. |
|
Оқу мақсаты: |
3.2.1.5 үш амалдан артық әріпті, санды өрнектерді салыстыру |
|
Сабақтың мақсаты: |
Есептеудің үйренген тәсілдерін қолданады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Басы |
Психологиялық ахуал Кәне, біздер ойлайық, Ойымызды жинайық, Қандай есеп болсада, Шешпей оны қоймайық |
Өлең жолдарын хормен айтады. |
Сабаққа қандай көңіл-күймен келдіңдер?
|
Суреттер |
|||||||||
|
Ортасы |
1 – тапсырма. Жеке жұмыс Қалдықпен бөлуді орындаңдар 60:29=2 (2 қ) 78:5=15 (3 қ) 55:7=7 (6 қ) 25:6=4 (1 қ) Құндылық мақсаты: Қалдықпен бөлу және оларды шешуге арналған заттармен жұмыс жасай алу 2 – тапсырма. Жұптық жұмыс Цирк 3*(140:2)=3*7=21 Назгүл Кино (750+50):20=800:20=40 Гүлвира Театр (420+240):6=660:6=110 Жангелді 3-тапсырма. Топтық жұмыс 1-топ Кесте бойынша өрнектер құрастыру және жазу
2-топ. Теңдеулерді шешу. 100*х=300 У:3=100 15*а=150
3-топ «Алтын сандық» әдісі Мысалдарды шығарып, жауабын сандықтан табу. 36:2=18 51:3=17 22*20=440 3*102=306
|
Дескриптор: Өткенді пысықтайды. Қалдықпен бөлуді орындайды
Дескриптор: Өрнектердің мәнін тауып балалардың қайсысы өнердің қай түріне баруды ұнататынын анықтайды.
Дескриптор Оқушылар тапсырманы орындайды және нәтижесін табады.
Дескриптор Оқушылар теңдеулерді дұрыс шешеді және нәтижесін табады.
Дескриптор Әр тапсырмада оқушылар мысалдарды есептеп шығарады және жауабын сандықтан табады.
|
ҚБ «Чупа- чупс» әдісі
Керемет жұмыс!
БК Мысалдарды шығарып, жауаптарын сандықтан табады . Керемет жұмыс орындадыңдар! |
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Суреттер
Сандық
|
|||||||||
|
Соңы
|
-Бүгінгі сабаққа қандай мақсат қойдық? -Осы мақсатымызға жеттік пе? -Сабақта қандай қиындықтар туындады? -Осы қиындықтар қайталанбас үшін қандай амалдар жасауымыз керек? Рефлексия
|
Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді, өзінің сабақта белсенділігін бағалайды. |
«Білім қоржыны» әдісі |
Сурет |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Есептеу.Қорытынды.
Есептеу.Қорытынды.
Мейрманкулова Жазира Айтбайқызы Пән: Математика
Тараз қаласы, №33 М.Әуезов атындағы орта мектеп Тренер: Ералиева Г.А
«Бастауыш сыныптарда тиімді оқыту және бағалау»
«№93 сабақ. Есептеу.Қорытынды.» сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Кестеден тыс көбейту және бөлу |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мейрманкулова Ж.А |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
№93 сабақ. Есептеу.Қорытынды. |
|
Оқу мақсаты: |
3.2.1.5 үш амалдан артық әріпті, санды өрнектерді салыстыру |
|
Сабақтың мақсаты: |
Есептеудің үйренген тәсілдерін қолданады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Басы |
Психологиялық ахуал Кәне, біздер ойлайық, Ойымызды жинайық, Қандай есеп болсада, Шешпей оны қоймайық |
Өлең жолдарын хормен айтады. |
Сабаққа қандай көңіл-күймен келдіңдер?
|
Суреттер |
|||||||||
|
Ортасы |
1 – тапсырма. Жеке жұмыс Қалдықпен бөлуді орындаңдар 60:29=2 (2 қ) 78:5=15 (3 қ) 55:7=7 (6 қ) 25:6=4 (1 қ) Құндылық мақсаты: Қалдықпен бөлу және оларды шешуге арналған заттармен жұмыс жасай алу 2 – тапсырма. Жұптық жұмыс Цирк 3*(140:2)=3*7=21 Назгүл Кино (750+50):20=800:20=40 Гүлвира Театр (420+240):6=660:6=110 Жангелді 3-тапсырма. Топтық жұмыс 1-топ Кесте бойынша өрнектер құрастыру және жазу
2-топ. Теңдеулерді шешу. 100*х=300 У:3=100 15*а=150
3-топ «Алтын сандық» әдісі Мысалдарды шығарып, жауабын сандықтан табу. 36:2=18 51:3=17 22*20=440 3*102=306
|
Дескриптор: Өткенді пысықтайды. Қалдықпен бөлуді орындайды
Дескриптор: Өрнектердің мәнін тауып балалардың қайсысы өнердің қай түріне баруды ұнататынын анықтайды.
Дескриптор Оқушылар тапсырманы орындайды және нәтижесін табады.
Дескриптор Оқушылар теңдеулерді дұрыс шешеді және нәтижесін табады.
Дескриптор Әр тапсырмада оқушылар мысалдарды есептеп шығарады және жауабын сандықтан табады.
|
ҚБ «Чупа- чупс» әдісі
Керемет жұмыс!
БК Мысалдарды шығарып, жауаптарын сандықтан табады . Керемет жұмыс орындадыңдар! |
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Суреттер
Сандық
|
|||||||||
|
Соңы
|
-Бүгінгі сабаққа қандай мақсат қойдық? -Осы мақсатымызға жеттік пе? -Сабақта қандай қиындықтар туындады? -Осы қиындықтар қайталанбас үшін қандай амалдар жасауымыз керек? Рефлексия
|
Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді, өзінің сабақта белсенділігін бағалайды. |
«Білім қоржыны» әдісі |
Сурет |
шағым қалдыра аласыз

















