Мектебі: Х. А. Яссауи атындағы ЖОМ |
Пән: Информатика | Мұғалімнің А.Т.Ә: Гулмира Абутаирова |
Күні: 24.11.2017ж | Сыныбы: 7абвг | Оқушылар саны: |
| Бөлім: 7.2A: Есептерді электронды кестелердің көмегімен шешу |
Сабақ тақырыбы | Электрондық кестелердің элементтерін пішімдеу |
Алғашқы білім | оқушылар кесте құруды және оны ұсынуды біледі |
Сабақ мақсаты | электрондық кестенің негізгі түсініктері мен мүмкіндіктерін таныстыру |
Оқу мақсаты | – электронды кесте элементтерін пішімдеу |
Сәттілік критерийі: | «ұяшық» мағынасын біледібаған мен жолдың мағынасын біледі ұяшықтарды біріктіріп кестені пішімдей алады (шегін, құю, қаріп, көлем)Мәліметтің форматын анықтау, электрондық кестені қолдану (мәтін, сан, формула)
|
Тілдік мақсаттар
| Лексика және термин сөздер:MicrosoftExcel, cell, sheet |
Құндылықтарға баулу:
| Академиялық адалдық: басқа адамдардың ойын құрметтеу, заключающееся в соблюдении принципов академической честностижауапкершілік– практикалық жұмыс жасау барысында. |
Пәнаралық байланыс | Пән | Кезең |
| математика | Жаңа сабақты меңгеру(практикалық бөлім)
|
Дифференциация | -оқушыдан нақты жауапты күту;-программа орындау барысында жеке көмек көрсету; |
Сабақ барысы |
1 -2 сабақ |
Сабақ басы8 минут | 1.Ұйымдастыру.Оқушылармен амандасу.2.Подведение к теме урокаоқушыларға карточка таратып сұраққа жауап беруін сұрайды: -Жер бетіндегі ең ірі алмаз қалай аталады?-«Сьерра-Леон Жұлдыз» алмазы қай жылы табылды?-«Жеңіс» алмазының салмағы қанша?
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.Оқытушы сұрақ қояды:- Ақпарат қандай типті? (мәтіндік және кестелік)- Қай ақпарат түрі тиімді? Неге?- Көлемді ақпаратты алу үшін, қай формада ұсынған жөн?4. Сабақ тақырыбын айту,оқу мақсатымен танысу.Оқу критерийі жетістіктернің мақсатын талқылау. |
Презентация
Слайд 1-2Бағдарлама 1
Слайд 3 |
Сабақ ортасы30 минут:10 минут
5 минут
10 минут
5 минут
| 1. Жаңа сабақ Оқытушы электрондық кестенің мүмкіндіктерін түсіндіріп,оны орындауға ұсынады:- ЭК атауы- ЭК терезесі- Адресация- Кестені рәсімдеу- Қосу, жылжыту, мәліметті көшіруБір мезгілде оқушылар дәптерге жазып отырады.Оқытуышны бағалау
2. Бастапқы материалды бекітуlearningapps.org/2068711 орындау
3. Практикалық жұмысЭК-ні пайдалана отырып сізге тапсырыс берген анаңыздың 1000 теңгесі барлық азық-түлік алуға жетеді ме,және 150 теңгелік чипсы алуға ше? Самооценивание.4.Жаңа сабақты бекіту- Тесттық тапсырманы онлайн режимінде жасау. Өзін-өзі бағалау.
|
Слайд 4-14
Слайд 15
Слайд 16-17
Слайд 18 |
Сабақ соңы2 минут | Оқушылар сұраққа жауап береді:Сабақ барысында қандай қиындықтар болды?Сабақ беру кезінде маған не жетіспеді? | Слайд 19 |
Сабақ бойынша рефлексия
Оқу мақсаты/шынайы оқыту мақсаты?
Барлық оқушылар ЦО жете білді ме?
Егер жетпесе,онда неге?
Дифференциация сабақ барысында дұрыс өтті ме?
Сабақ кезеңдері нақты бола білді ма?
Сабақ жоспарында жаңылу болды ма?
|
|
Жалпы бағалауҚай екі аспектілі сабақ жақсы өтті (білім берумен оқытуды ойланыңыз)?1:2:Сабақты жақсарту үшін не себеп бола алатын еді(білім берумен оқытуды ойланыңыз)?1: 2:Сабақ барысында сыныптың жетістіктерінен нені анықтадым/оқушылардың жеке қиындықтарын,алдағы сабақтарда не нәрсеге көңіл бөлу керектігін?
|