Тақырып бойынша 31 материал табылды

Есептік және реттік сан есім

Материал туралы қысқаша түсінік
Есептік және реттік сан есім өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі

«------------------------- орта мектебі» КММ

Қысқа мерзімді жоспар

Қазақ тілі 117-сабақ

Бөлім:

Су - тіршілік көзі

Мұғалімнің аты-жөні


Күні:


Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Есептік және реттік сан есім

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.2.4.1 өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау

Сабақтың мақсаты


  • мәтіннің тақырыбын және негізгі ойын анықтайды.

«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы

Құндылық: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы:

  • Жасына байланысты қол жетімді еңбек, еңбек қызметінің
    әртүрлі түрлеріне қатысуға дайын болу
    ;

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру





8 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Ізгі тілек» әдісімен өтеді.

Топқа бөліну «Таңдау» әдісі арқылы фигуралар таңдап өтеді.

Оқу материалын жариялау «Күн шұғыласы» әдісімен жүреді.

-Өтіп жатқан тақырыбымыз не туралы?

-Сан есім туралы бар білетінімізді еске түсіріп, «Күн шұғыласына» жазайық.

- Олай болса, бүгінгі сабағымызда сан есімнің есептік және реттік түрлері ажыратуға арналған тапсырмалар орындаймыз.

Сабақ мақсаты жария етіледі.

  1. Жаттығу жасайды.



Топқа бірігеді.


Тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді.











Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.





Жаңа білім

15 мин



































2 мин





Бекіту

15 мин





(Ұ, Т) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады.

А) 35-жаттығу.

Ертегіні оқыңдар.

Мәтіннің тақырыбын және негізгі ойын анықтаңдар.

Жолаушылар қай жерде кездесті?

Бұлақ қандай екен?

Бұлақ басындағы таста не деп жазылыпты?

Бірінші жолаушы сөздің мағынасын қалай түсінді?

Екінші және үшінші жолаушы сөздің мағынасын қалай түсінгенін болжап көріңдер.

Ақыл сөздің мағынасын топта талқылаңдар.

Мәтіндегі қарамен берілген сан есімдерді салыстыр. Бұлардың бір-бірінен өзгешелігі неде деп ойлайсыңдар?

Ә) Анықтамамен жұмыс.

Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.

Кейбір оқушыға:

- Сан есімнің түрлеріне мысалдар келтір.


Сергіту сәтінде «Жұмбақ» ойынын ойнайды.

Бір оқушы шығып жұмбақ жасырады. Қалған оқушылар шешуін атайды.


(Т, Д) 2-тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асырылады.

37-жаттығу.

Реттік сан есімдерді сөз құрамына талдаңдар.

Бір-інші, екі-нші, бес-інші, алты-ншы, жеті-нші, тоғы­з-ыншы, отыз-ыншы. Реттік сан есімдерге жалғанған қосымшаның екі түрлі

(-ншы, -ыншы) болу себебін түсіндіріңдер.

38-жаттығу.

Далада ойнап жүрген Жанат үйге жүгіріп кірді. Анасынан далада жаюлы тұрған кірлерді жинап алуын өтінді. Анасы түсінбей, себебін сұрады. Жанат қалай жауап берді деп

ойлайсың?

Ж: Жаңбыр жауып келеді немесе шаңды жел соға бастады.

«Адал азамат» БТБ бойынша пікір алмасу:

- Жанат жаңбыр жауатынын байқағанда, анасына тек хабар беріп қана қоймай, кірлерді өзі де жинасуға көмектесе ала ма? Сенің жасыңдағы бала үшін бұл қолжетімді еңбек түрі ме?

- Анаң үй шаруасымен айналысып жатқанда, Жанат сияқты ауа райының өзгеруін немесе басқа да жағдайларды байқап, өз еркіңмен іске кірісу (мысалы, терезені жабу, ауладағы заттарды кіргізу) неліктен маңызды? Бұл сенің еңбекке дайын екеніңді қалай көрсетеді?

- Жанат тек ойнап қана қоймай, үй шаруасына да көңіл бөлді. Сен өз жасыңда үй ішіндегі тағы қандай әр түрлі еңбек түрлеріне (ыдыс жуу, гүл суару, шаң сүрту) қатысуға дайынсың? Бұл жұмыстарды атқару сені болашаққа қалай шыңдайды?

Тапсырманы орындайды.



































Жұмбақ шешеді.




Тапсырманы орындайды.


Дескриптор:

- Мәтіннің тақырыбын және негізгі ойын анықтайды -1 балл.

- Үш жолаушының сөздің мағынасын қалай түсінгенін айтады-1 балл.

- Ақыл сөздің мағынасын топта талқылап, түсіндіреді-1балл.

- Қарамен берілген сан есімдерді салыстырып, бір-бірінен өзгешелігін ажыратады -2балл.






















Дескриптор:

- Сөздерді сауатты, көркем жазады, реттік сан есімдерді сөз құрамына талдайды-2балл.

Реттік сан есімдерге жалғанған қосымшаның екі түрлі (-ншы, -ыншы) болу себебін түсіндіреді-1балл.

- Жанат анасына қалай жауап бергенін болжайды- 2балл.

Оқулық, дәптер








































оқулық, дәптер





Қорытынды

5 мин

Кері байланысты «Менің күнделігім» әдісі арқылы береді. Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды.

Үй тапсырмасы: 36-жаттығу.

Өз ой-піркірін білдіреді.

Оқу тапсырмасын жазып алады.

ҚБ қойылады.





































Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі

«------------------------- орта мектебі» КММ

Қысқа мерзімді жоспар     

Қазақ тілі 118-сабақ


Бөлім

Су - тіршілік көзі

Педагогтің аты-жөні


Күні:


Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Есептік және реттік сан есім

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.3.1 түрлі жағдаяттағы (қоғамдық ортада) қатысымдық әрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу

Сабақтың мақсаты

  • өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысады.

«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы

Құндылық: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы:

  • Біреудің еңбегінің нәтижелеріне ұқыпты қарау;

Сабақтың барысы

Сабақтың кезең

уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру

Өткен білімді еске түсіру


8 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.

Топқа бөлгенде «Санау» әдісі қолданылады.

Өткен тақырыпқа шолу:

А) Үйге берілген оқу тапсырмасын тексеру.

Ә) Сұрақ-жауап:

-Өткенде қандай сөз табы туралы оқып білдік?

-Сан есімнің анықтамасын, сұрақтарын еске түсіріп, түрлеріне мысалдар келтіріңдер.

- Олай болса, бүгінгі сабағымызда сан есімнің түрлерін ажыратуға бағытталған тапсырмалар орындаймыз.

Сабақ мақсаты жария етіледі.

Ширату жаттығуларын жасайды.

Топқа бірігеді.


Үй тапсырмасын тексертеді.

Тақырыпқа қатысты білетіндерін айтады.

Сұрақтарға жауап береді.








Тапсырма орындаған оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау.

Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.



Пазл суреті




Жаңа білім

20 мин





















2 мин


Бекіту

10 мин

(Т, Д) 1- тапсырма- «Еркін әңгіме» әдісі.

39-жаттығу.

Өлеңді мәнерлеп оқыңдар.

Өлең мазмұны бойынша бір-біріңе сұрақ қойыңдар.

-Суда жүзудің пайдасы қандай?

-Суда жүзуді үйрену үшін не істеу керек деп ойлайсыңдар?

-Өлеңдегі қарамен берілген сөздердің мағынасын сөздіктен біліп алыңдар.

40-жаттығу.

Есептік сан есімді реттік сан есімге айналдырып жазыңдар.

Неше?-Нешінші?

бір қатар – брінші қатар

үш орын – үшінші орын

тоғыз мектеп – тоғызыншы мектеп

алты сынып – алтыншы сынып

Сан есімдерге сұрақ қойыңдар. Олардың мағыналық өзгешелігін айтып түсіндіріңдер.


Сергіту сәті қазақ биін билету.


(Т) 2-тапсырма-дәптермен жұмыс.

41-жаттығу.

Өлең жолдарының ретін тауып жазыңдар.

Зыр жүгіріп ағады

Асыр салып баладай.

Сусындатар даланы

Ақ сүт берген анадай.

42-жаттығу.

Жағдаятты оқып, сұрақтарға жауап беріңдер.

Арман бақ ішінде келе жатыр еді, терек бұтақтарын сындырып жатқан балаларды көрді де, тұрып қалды...

Сұрақтар:

1. Арман не істеді деп ойлайсың?

2. Арманның орнында сен болсаң, не істер едің?

Ж: Балаларды тоқтатып, бұл істерінің дұрыс еместігін түсіндірді. Арманның орнында болсам, сол ағаштыалдағы уақытта күтіп-баптау жұмысын қолына алуды талап етер едім.

«Адал азамат» БТБ бойынша пікір алмасу:

- Осы теректерді егіп, олардың бой көтеріп, саялы ағашқа айналуы үшін бағбандар қаншама жыл еңбек етіп, суарып, күтіп-баптады? Балалардың бұтақтарды сындыруы — осы адамдардың көпжылдық еңбек нәтижесін сыйламау емес пе? Осы еңбекті қалай қорғауға болады?

- Бақ ішіндегі тазалық пен әдемілік — барлық адамдарға ортақ демалыс орны, яғни үлкен ұжымдық еңбектің жемісі. Өзгенің салған еңбегіне (орындықтар, егілген талдарұқыпты қарау "Адал азаматтың" басты қасиеті екенін балаларға қалай түсіндірер едің?

- Сынған бұтақтың қайта өсуі үшін ұзақ уақыт керек, ал бағбанның төккен еңбегін бір сәтте бүлдіру өте оңай. Біреудің еңбегінің нәтижесін бүлдіргеннен гөрі, оған көмектесіп, жаңа ағаш егу неліктен құндырақ деп ойлайсың?

Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.

Кейбір оқушыға:

- Сан есімдерге мысалдар жаз.

Топпен бірге тапсырманы орындайды.

Топта сұрақтар қояды.

Топпен бірге тапсырманы орындайды.















Билеп сергиді.

Тапсырманы орындайды.


Дескриптор:

- Өлеңді мәнерлеп оқиды, сұрақ қойып, жауап береді-1 балл.

- Суда жүзудің пайдасын анықтайды -1балл.

- Суда жүзуді үйрену үшін не істеу керектігін анықтайды -1балл.

- Қарамен берілген сөздердің мағынасын сөздіктен анықтайды-1балл.

- Есептік сан есімді реттік сан есімге айналдырып жазады-2балл.








Дескриптор:

- Өлең жолдарының ретін тауып, көркем, сауатты жазады-2балл.

- Жағдаятты оқып, сұрақтарға жауап береді-2балл.


Оқулық, дәптер





































Қорытынды

5 мин

Кері байланысты «Шеринг» әдісі арқылы береді.

  • Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды.

Үй тапсырмасы: Сан есім түрлеріне мысалдар жазу.

Сабақтан үйренгенін айтады.

Тапсырма жазады.

ҚБ балын қояды.









































Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі

«------------------------- орта мектебі» КММ

Қысқа мерзімді жоспар

     

Қазақ тілі 119-сабақ


Бөлім:

Су - тіршілік көзі

Мұғалімнің аты-жөні


Күні:


Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Есептік және реттік сан есім

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.1.1 тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру

Сабақтың мақсаты

  • тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап береді.

«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы

Құндылық: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы:

  • Өзіне-өзі қызмет көрсетуге дағдылану;

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру

Өткен білімді еске түсіру


3 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.

Өткен тақырыпқа шолу, оқу материалын жариялау «Сұрақ-жауап» әдісімен өтеді:

А) Оқу тапсырмасын тексеру.

- Біз қандай сөз табын оқып жатырмыз?

- Сан есім туралы бір-біріңе сұрақтар қойып, жауап алыңдар.

-Сан есім сөйлемде қай сөз табымен байланысады?

- Олай болса, бүгінгі сабағымызда да сан есімдерді ажыратуға бағытталған тапсырмалар орындаймыз.

Сабақ мақсаты жария етіледі. «Таңдау» әдісімен суреттер таңдатып топқа бөлу.

  1. Жаттығу жасайды.


Үйге берілген тапсырманы қалай орындағанын түсіндіреді.

Сұрақ қояды, жауап береді.




Топқа бірігеді.




Оқу тапсырмасын орындаған оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.





















Заттар суреті

Жаңа білім

15 мин




















































2 мин


Бекіту

20 мин





(Ұ, Д) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс жүзеге асырылады.

43-жаттығу.

- Тақырыбы бойынша ертегінің мазмұнын болжаңдар.

Хан әскерімен бірге қайда тап болды?

Хан қойшыдан не сұрады және ол неге ашуланды?

Қойшы ханды сөзден не деп жеңді?

Ертегі мазмұнын кестеде берілген тақырыптар бойынша топта талқылаңдар.

44-жаттығу.

Мәтінді көркем жазыңдар.

Арал теңізі Каспийдің шығыс жағына орналасқан. Көлемі жағынан дүниежүзінде төртінші орын алады.

Тереңдігі жиырма бес метрден аспайды.

Сан есімдердің астын сыз. Сан есімнің қай түрі екенін ажырат.

Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.

Кейбір оқушыға:

- Сан есім түрлеріне мысалдар жаз.

«Адал азамат» БТБ бойынша пікір алмасу:

- Мәтінді көркем әрі таза жазу үшін жарықтың дұрыс түсуі мен отырысың өте маңызды. Оқу құралдарыңды (қалам, дәптер, сызғыш) үлкендердің көмегінсіз өзің қалай ыңғайлап орналастырасың? Өз жұмыс орныңа өзің қызмет көрсету жазуыңның әдемі болуына қалай әсер етеді?

- Көркем жазу үшін қаламыңның сиясы таусылмаған, дәптеріңнің жиегі қайырылмаған болуы керек. Өз оқу құралдарыңның жарамдылығын өзің алдын ала қадағалап, оларды таза ұстауды әдетке айналдырдың ба? Бұл сенің дербестігіңді қалай көрсетеді?

- Жазып болған соң, қателеріңді немесе сия жағылған жерлерін үлкендердің ескертуінсіз өзің тауып, реттей аласың ба? Өз еңбегіңнің сапасын өзің тексеру — өзіңе-өзің қызмет көрсетудің бір түрі екенін қалай түсінесің?


Сергіту сәтінде «Қаражорға» билейді.


(Т, Д) 2-тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асырылады.

45-жаттығу.

Бақалар үш рет секіру жарысында жүлделі орынға ие болды. Әр бақа үш рет секіргенде әрбір келесі секіру алдыңғысынан бір метрге қысқа болды. Сонда үш рет секіргенде, әр бақа неше

метр қашықтыққа секірді?

Ж: Бірінші бақа 7+6+5=18м

Екінші бақа 5+4+3=12м

Үшінші бақа 4+3+2=9м

Сұрақтарға жауап береді.

Тапсырманы орындайды.


















































Билеп сергиді.

Тапсырманы орындайды.

Сызбамен жұмыс жасайды.

Дескриптор:

Ертегіні оқып, мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді -2балл.

Ертегі мазмұнын кестеде берілген тақырыптар бойынша топта талқылайды-2балл.







- Мәтінді көркем жазады-1 балл.

- Сан есімдердің астын сызып, түрін анықтайды-2балл.



































Дескриптор:

- Үш рет секіргенде, әр бақа неше

метр қашықтыққа секіргенін есептейді-3балл.

Оқулық, дәптер






















































Оқулық, дәптер





Қорытынды

5 мин

Кері байланысты «Менің сөзім» әдісі арқылы береді.

Үй тапсырмасы: 46-жаттығу.

Өз ой-піркірін білдіреді.

Оқу тапсырмасын жазып алады.

ҚБ қойылады.

















































Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі

«------------------------- орта мектебі» КММ

Қысқа мерзімді жоспар

     

Қазақ тілі 120-сабақ


Бөлім:

Су - тіршілік көзі

Мұғалімнің аты-жөні


Күні:


Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Есептік және реттік сан есім

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.3.3.1* оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша мұғалімнің көмегімен жоспар құрып, мазмұндама жазу

Сабақтың мақсаты

  • тыңдаған материалдар бойынша жоспар құрып, мазмұндама жазады.

«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы

Құндылық: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы:

  • Өзіне-өзі қызмет көрсетуге дағдылану;

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру



Өткен білімді еске түсіру


5 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.

Өткен тақырыпқа шолу:

- Оқу тапсырмасын тексеру.

Оқу материалын жариялау:

- Біз қандай сөз табын оқып жатырмыз?

- «Серпілген сауалдар» әдісімен бір-біріңе сан есім туралы сұрақтар қойып, жауап алыңдар.

- Сан есімнің түрлеріне бір-бір мысал келтіріңдер.

- Олай болса, бүгінгі сабағымызда да сан есімдерді ажыратуға бағытталған тапсырмалар орындаймыз.

Сабақ мақсаты жария етіледі. «Таңдау» әдісімен суреттер таңдатып топқа бөлу.

  1. Жаттығу жасайды.



Үйге берілген тапсырманы қалай орындағанын түсіндіреді.



Бір-бір мысал келтіреді.





Топқа бірігеді.





Оқу тапсырмасын орындаған оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау.


Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.










доп

Жаңа білім

20 мин







































2 мин


Бекіту

13 мин





(Ұ, Д) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады.

47-жаттығу.

Өлеңді тыңдаңдар.

Өлеңде не туралы айтылған?

Жаңбыр жауғаннан кейін табиғатта қандай өзгерістер болады?

Тыңдаған өлең бойынша жоспар құрыңдар.

Өлең мазмұнын құрылған жоспар бойынша әңгімеге айналдырып жазыңдар.

«Адал азамат» БТБ бойынша пікір алмасу:

- Жаңбырлы күні сыртқа шығу керек болса, ата-анаңның ескертуін күтпей-ақ, қолшатырыңды, су өткізбейтін аяқ киімің мен күртшеңді өзің тауып, кие аласың ба? Өз жайлылығыңды өзің қамтамасыз ету нелік тен маңызды?

- Жаңбырдан соң үйге кіргенде, лай болған аяқ киіміңді тазалау және су болған киімдеріңді кептіруге ілу сияқты өзіңе-өзің қызмет көрсету істерін атқаруды әдетке айналдырдың ба? Бұл сенің үй тазалығына қосқан үлесің бе?

- Өлеңді әңгімеге айналдырып жазу үшін жұмыс орныңды (жарық, оқулық, дәптер) өзің қалай ыңғайлап реттейсің? Тапсырманы ешкімнің көмегінсіз, өз бетіңше соңына дейін жеткізу сенің дербестігіңді қалай көрсетеді?

49-жаттығу.

Нешінші? сұрағына жауап беретін сөздерді қатыстырып сөйлемдер құрап жазыңдар.

Сергіту сәтінде «Ертегілер» әні.


(Т, Д) 2-тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асырылады.

50-жаттығу.

Бос торкөзге тиісті әріптерді қойып, жасырынған сөзді табыңдар. Сол сөз неше әріптен тұрғанын айтыңдар.

Ж: Кемпірқосақ. 11 әріптен тұрады.

51-жаттығу.

Ойлан, тап.

Балықшылар қатар отыр,

Қармақтарын салып отыр.

Балықшы Әшімхан

Ұстады үш сазан.

Балықшы Сақтаған

Ұстады төрт табан.

Балықшы Құсайын

Ұстады қос жайын.

Өзеннен қанша балықты

Ағалар аулап алыпты?

Ж: 3+4+2=9

Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.

Кейбір оқушыға:

- Сан есімдерге мысалдар келтір. Оларды қатыстырып сөйлемдер құрап жаз.

Тапсырманы орындайды.







































Ән айтады.


Тапсырманы орындайды.

Дескриптор:

-Өлеңнің мазмұнын айтады-1балл.

- Жаңбыр жауғаннан кейін табиғатта болатын өзгерістер туралы әңгімелейді -1балл.

- Жоспар құрады, мазмұнын жазады-3балл.

- Нешінші? сұрағына жауап беретін сөздерді қатыстырып сөйлемдер құрап жазады-2балл.

























Дескриптор:

Бос торкөзге тиісті әріптерді қойып, жасырынған сөзді табады-1балл.

- Кемпірқосақ сөзі 11 әріптен тұрғанын айтады-1балл.

Өлеңмен берілген есепті шешеді -1балл.

Оқулық, дәптер









































Оқулық, дәптер





Қорытынды

5 мин

Кері байланысты «Менің сөзім» әдісі арқылы береді.

Үй тапсырмасы: 48-жаттығу.

Өз ой-піркірін білдіреді.

Тапсырманы жазып алады.

ҚБ қойылады.






































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
29.04.2026
0
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12