Бөлім
|
Су – тіршілік көзі 116-сабақ
|
Пәні:
|
Қазақ тілі
|
Күні:
|
17.04.2025ж
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
Н.Дусбаева
|
Сынып:
3
«Ә»
|
Қатысқандар саны: 15
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Есептік және реттік сан
есім 113- сабақ
43-46 жат
|
Оқу бағдарламасы
на сәйкес оқыту мақсаттары
|
3.1.2.1* мәтіннің
тақырыбы мен берілген суреттер, фото, диаграмма бойынша мәтіннің
мазмұнын болжау
3.3.6.1 кең жолды
дәптер бас әріп пен кіші
әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі
жазу, жазу қарқынын жеделдету;
|
Сабақтың
мақсаты
|
Мәтіннің тақырыбы
бойынша мазмұнын болжау
|
Құндылық
|
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға
және қоршаған ортаға ұқыптылықпен
қарау
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурс
тар
|
Сабақтың басы
5 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
«Қалай
сөйлейді?»
ойыны
Үй тапсырмасын
тексеру
41-жаттығу 86 –бет
«Ой қозғау» әдісі
Берілген сөздерді оқы.
Сан есімдерді есептік және реттік сан есімдерге ажыратып
көрсет
Сұрақ қой
Сабақтың тақырыбы
мен мақсатын хабарлау
|
Оқушылар сабаққа назар
аударады.
Тапсырманы тексертеді
Берілген сөздерді оқып, сан есімдерді
ажыратады.
Оларға сұрақ қояды
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
Сөздер жазылған қима
қағаздар
|
Сабақ
тың
ортасы
11 мин
|
1-тапсырма
Ұжымдық
жұмыс
«Біліміңді қолдан» әдісі
Тақырыбы бойынша ертегінің мазмұнын
болжа
Ертегі мазмұнын кестеде берілген тақырыптар бойынша топта
талқыла.
ЕББҚ
Өлең не
туралы?
Талқылау
сұрақтары:
1.Ағасы мен інісі не
туралы армандайды?
|
Тақырыбы бойынша ертегінің мазмұнын
болжайды
Сұраққа жауап
береді
|
Дескриптор:
-тақырыбы бойынша
ертегінің мазмұнын болжайды-1б
-ертегінің негізгі ойын
анықтайды-1б
-сұрақтарға жауап береді-1б
-ертегі мазмұнын кесте бойынша
әңгімелейді-1б
ЕББҚ
Дескриптор:
-тапсырманы
орындайды
|
Оқулық
43-жаттығу
86,87
–бет
Таратпа
қалам
|
10
мин
Сергіту
сәті
2 минут
|
2-
тапсырма
Жеке
жұмыс
«Бинокль»
әдісі
Мәтінді көркем
жаз
Сан есімдердің астын
сыз. Сан есімнің қай түрі екенін ажырат.
ЕББҚ
Тапсырманы орындауда
қолдау көрсету
Талқылау
сұрақтары:
1.Реттік сан есімдерге
қандай жұрнақтар жалғанады?
|
Мәтінді көшіріп
жазады
Сұраққа жауап
береді
|
Дескриптор:
-
әріптердің
бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай
жазады -1б
-сан есімдерді
табады-1б
-есептік сан есімді
табады-1б
-реттік сан есімді
табады-1б
ЕББҚ
Дескриптор:
-тапсырманы орындайды
|
Оқулық
40-жаттығу
85,86-бет
дәптер
қалам
|
10 мин
|
3 –
тапсырма
Жеке
жұмыс
«Із кесуші»
әдісі
Үш рет секіргенде, әр
бақа неше метр қашықтыққа секірді?
ЕББҚ
Тапсырманы орындауда
қолдау көрсету
Талқылау
сұрақтары:
1.Реттік сан есім
қандай сұраққа жауап береді?
|
Сұрақтың жауабын анықтайды
Сұраққа жауап береді
|
«Отшашу» арқылы
бір-ірін бағалау
Дескриптор:
- сұрақтың эжауабын
анықтайды1б
ЕББҚ
Дескриптор:
-тапсырманы
орындайды
|
Оқулық
45-жаттығу
88-бет
дәптер
қалам
|
Сабақ
тың
соңы
7 мин
|
Рефлексия
«Детальдарын қосу» әдісі
Жеке жұмыс істеу
кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету
үшін әр
оқушы
сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп
жеткізуі қажет.
Сөйлемі барынша
дұрыс және
нақты болуы керек.
Үйге тапсырма
46 –жаттығу 88-бет
|
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі
өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде
айтады
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
|