Бөлім
|
Су – тіршілік көзі 117 - сабақ
|
Пәні:
|
Қазақ тілі
|
Күні:
|
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
|
Сынып:
3
«»
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Есептік және реттік сан
есім 114-сабақ
47-51 жат
|
Оқу бағдарламасы
на сәйкес оқыту мақсаттары
|
3.1.6.1 интонацияны,
вербалды емес тілдік құралдарды (қимыл, ым-ишара), қаратпа сөздерді
қолдана отырып, тақырыпқа тыңдарманның назарын
аударту
3.3.6.1 кең жолды
дәптер бас әріп пен кіші
әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі
жазу, жазу қарқынын жеделдету;
|
Сабақтың
мақсаты
|
интонацияны, вербалды емес тілдік құралдарды (қимыл,
ым-ишара), қаратпа сөздерді қолдана отырып, тақырыпқа тыңдарманның
назарын аударту
|
Құндылық
|
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға
және қоршаған ортаға ұқыптылықпен
қарау
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурс
тар
|
Сабақтың басы
5 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
«Қалай
сөйлейді?»
ойыны
Үй тапсырмасын
тексеру
46-жаттығу 88–бет
«Ой қозғау» әдісі
Берілген сөздерді оқы.
Сан есімдерді есептік және реттік сан есімдерге ажыратып
көрсет
Сұрақ қой
Сабақтың тақырыбы
мен мақсатын хабарлау
|
Оқушылар сабаққа назар
аударады.
Тапсырманы тексертеді
Берілген сөздерді оқып, сан есімдерді
ажыратады.
Оларға сұрақ қояды
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
Сөздер жазылған қима
қағаздар
|
Сабақ
тың
ортасы
11 мин
|
1-тапсырма
Ұжымдық
жұмыс
«Біліміңді қолдан» әдісі
Өлеңді тыңда
ЕББҚ
Өлең не
туралы?
Талқылау
сұрақтары:
1. Жаңбыр жауғаннан кейін
табиғатта қандай өзгерістер болады?
|
Өлеңді тыңдап, мазмұнын әңгімеге
айналдырады
Сұраққа жауап
береді
|
Дескриптор:
-өлеңнің негізгі ойын
анықтайды-1б
-жаңбыр жауғаннан кейінгі табиғаттағы өзгерістерді
айтады-1б
-өлең мазмұнын әңгімеге
айналдырады-1б
ЕББҚ
Дескриптор:
-тапсырманы
орындайды
|
Оқулық
47-жаттығу
88,89
–бет
|
10
мин
Сергіту
сәті
2 минут
|
2-
тапсырма
Жеке
жұмыс
«Бинокль»
әдісі
Сандарды сөзбен
жаз.
Бұлар қандай сан
есімдер?
ЕББҚ
Тапсырманы орындауда
қолдау көрсету
Талқылау
сұрақтары:
1.Реттік сан есімдерге
қандай жұрнақтар жалғанады?
«Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына
арналған қимылдар жаса
|
Сандарды сөзбен
жазады
Сұраққа жауап
береді
Әуенге сәйкес қол жаттығуларын
жасайды
|
«Комментарий»
арқылы
Жұлдызшалар
Дескриптор:
-сандарды сөзбен
жазад(11 ден кем емес)
-2б
-сан есімдердің түрін
ажыратады-1б
-себеін
түсіндіреді-1б
ЕББҚ
Дескриптор:
-тапсырманы
орындайды
Жарайсыңдар!
Керемет!
|
Оқулық
48-жаттығу
89-бет
дәптер
қалам
Бейнежазба
|
10 мин
|
3 –
тапсырма
Жеке
жұмыс
«Із кесуші»
әдісі
Бос торкөзге тиісті
әріптерді қойып, жасырынған сөзді тап. Сол сөз неше әріптен
тұрғанын айт
ЕББҚ
Тапсырманы орындауда
қолдау көрсету
Талқылау
сұрақтары:
1.Реттік сан есім
қандай сұраққа жауап береді?
|
Бос торкөзге тиісті әріптерді қойып, жасырынған сөзді тап.
Сол сөз неше әріптен тұрғанын айт
|
«Отшашу» арқылы
бір-ірін бағалау
Дескриптор:
-бос торкөзге тиісті
әріптерді қояды-1б
-жасырынған сөзді
табады-1б
-сөздегі әріптер санын
анықтайды-1б
ЕББҚ
Дескриптор:
-тапсырманы
орындайды
|
Таратпа
қалам
|
Сабақ
тың
соңы
7 мин
|
Рефлексия
«Детальдарын қосу» әдісі
Жеке жұмыс істеу
кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету
үшін әр
оқушы
сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп
жеткізуі қажет.
Сөйлемі барынша
дұрыс және
нақты болуы керек.
Үйге тапсырма
49 –жаттығу 89-бет
|
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі
өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде
айтады
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
|