|
Тарау |
Тіршілік көзі еңбекте |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
27.02.23 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бейсебаева Асем Тоқанқызы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 4 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Есік қаққан еңбек |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.3.1 – шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдеу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
-Тіршілік үшін еңбектену керектігін түсіну -Өз ойын, пікірін өзгелермен салыстыра айту - Сабақ барысы бойынша 1 идея жасап көру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 4 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Топқа бөлу «Таңдау» әдісімен жүреді Өткен тақырыпқа шолу: Кел, ойнайық!!! (ынтымақтастыққа тәрбиелейді)
Түйін: Бөтен жердің гүлінен, Туған жердің тікені артық (алғаш дүние есігін ашқан жері) |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
(Аттары жазылған таяқшаларды таңдау арқылы тақтаға шығып отырады) Ереже: 1.Айналмалы дөңгелекті басу 2.Өзіне түскен сұраққа жауап беру 3.Жауап бере алмаса, көмек сұрау |
(әр балада жеке болады)
|
https://wordwall.net/ru/resource/52940989 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 мин |
Кіріспе кезеңі:
Есіктің суретін көрсету (ой елегінен өткізу) |
|
Ұсыныс-пікір айтса сығыш бойыннан стикерді 3,4 санына жылжытады |
Электронды тақта
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
10 мин
5 мин |
Сабақтың мақсатын, бағалау ережесімен таныстыру.
Жаңа сабақ: 1-кезең
2-кезең
Түйін : Еңбек- өмірдің тұтқасы, тіршіліктің көзі.
3-кезең Байланыстыру
|
-Түсініп, үнсіз оқу -Керек тұстарды сызып оқу Ереже:
Видеороликті көру |
Ұсыныс-пікір айтса сығыш бойыннан стикерді 5,6 санына жылжытады
Ұсыныс-пікір айтса сызғыш бойыннан стикерді 7,8, 9,10 санына жылжытады |
Презентация 4-5 бет
Әдебиеттік оқу кітабы 114-бет
Презентация 9-бет
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 мин |
Менің еңбек етуім... а) қажет емес, себебі ә) қажет, себебі
|
Өздері таңдау жасап, себебін жазады Ашық микрафон» арқылы бөліседі |
Дескриптор:
|
« |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 мин
|
Сабақ барысы бойынша
1 идея жасап көресің
|
Ереже
|
Дескриптор 1.Еңбекқор жәндікті таңдау 2.Кітапша сыртына тақырыбын, өзінің аты-жөнін жазу 2. Өзіне ұнаған еңбекқор жәндік туралы кітапшаны аяқтау, мәліметтермен толтыру (үй жұмысына алады) |
Таратпа
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 мин |
Кері байланыс Бес жолды өлең жазу
|
1.Зат есім. Еңбек 2.Сын есім 3.Етістік 4.Төрт сөзден тұратын мағыналы сөйлем 5.Синоним
Дәптер жұмысқа орындаған жұмыстарын жұппен бағалап, балдарын жазады 10/10+ ... |
Дескриптор 1.Тақырыпқа қатысты бір зат
есім жазады
5.Тақырыпқа қатысты синоним
жазады Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тарау
Тіршілік көзі
еңбекте
Пәні:
Әдебиеттік оқу
Күні:
27.02.23
Педагогтің
аты-жөні:
Бейсебаева Асем Тоқанқызы
Сынып:
4
«»
Қатысқандар саны: Қатыспағандар
саны:
Сабақтың тақырыбы
Есік қаққан
еңбек
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
4.2.3.1 – шығарманың
тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін
деректерінен келтіре отырып
дәлелдеу.
Сабақтың
мақсаты
-Тіршілік үшін еңбектену керектігін
түсіну
-Өз
ойын, пікірін өзгелермен салыстыра
айту
- Сабақ
барысы бойынша 1 идея жасап көру
Сабақ барысы Сабақтың
кезеңі/ уақыты
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау Ресурс
тар Сабақтың басы
4 мин Ұйымдастыру кезеңі: Топқа бөлу «Таңдау» әдісімен
жүреді
Өткен
тақырыпқа шолу: Кел, ойнайық!!!
(ынтымақтастыққа тәрбиелейді)
Түйін: Бөтен жердің
гүлінен, Туған жердің тікені
артық (алғаш дүние есігін ашқан
жері)
Оқушылар сабаққа назар
аударады.
(Аттары жазылған таяқшаларды таңдау арқылы тақтаға шығып
отырады) Ереже: 1.Айналмалы дөңгелекті
басу 2.Өзіне түскен сұраққа
жауап беру
3.Жауап бере алмаса, көмек
сұрау (әр балада жеке
болады) Өзі жауап берсе -сығыш
бойыннан стикерді 1,2 санына
жылжытады Досы жауап берсе, досы
жылжытады
https://wordwall.net/ru/resource/52940989
2 мин
Кіріспе кезеңі:
Есіктің суретін көрсету
(ой елегінен өткізу)
«Есіктің» сабаққа қандай қатысы барын
болжайды; Сабақ тақырыбын
ашады. Ұсыныс-пікір айтса
сығыш бойыннан стикерді 3,4 санына
жылжытады Электронды
тақта Сабақтың
ортасы 10
мин
5 мин
Сабақтың мақсатын, бағалау ережесімен
таныстыру.
Жаңа
сабақ:
1-кезең
2-кезең
Түйін : Еңбек- өмірдің тұтқасы, тіршіліктің
көзі.
3-кезең
Байланыстыру
-Түсініп, үнсіз
оқу
-Керек тұстарды
сызып оқу Ереже: Шеңбер бойына
тізіліп тұру Өз пікірін кезекпен
айту Сөйлеп жатқан адамды
мұқият тыңдау
Видеороликті көру Ұсыныс-пікір айтса
сығыш бойыннан стикерді 5,6 санына
жылжытады Ұсыныс-пікір айтса
сызғыш бойыннан стикерді 7,8, 9,10 санына
жылжытады Презентация 4-5
бет Әдебиеттік оқу
кітабы 114-бет Презентация
9-бет
5
мин Менің еңбек
етуім... а) қажет емес,
себебі ә) қажет,
себебі
Өздері таңдау жасап,
себебін жазады
Ашық
микрафон» арқылы бөліседі Дескриптор: Таңдау жасайды 1
балл Себебін жазады 2
балл
« 5
мин Сабақ барысы бойынша
1 идея жасап көресің Ереже Еңбекқор жәндікті атау, ерекше
қасиетін айту Келесі бала қимылмен
көрсету
Барлық оқушы қимылды
қайталау Дескриптор 1.Еңбекқор жәндікті
таңдау 2.Кітапша сыртына тақырыбын,
өзінің аты-жөнін жазу 2. Өзіне ұнаған еңбекқор
жәндік туралы кітапшаны аяқтау, мәліметтермен
толтыру
(үй жұмысына алады) Таратпа
5 мин Кері
байланыс Бес жолды өлең
жазу 1.Зат есім.
Еңбек 2.Сын
есім 3.Етістік 4.Төрт сөзден тұратын мағыналы
сөйлем 5.Синоним Дәптер жұмысқа орындаған
жұмыстарын жұппен бағалап, балдарын
жазады
10/10+
... Дескриптор 1.Тақырыпқа қатысты бір зат
есім жазады
5.Тақырыпқа қатысты синоним
жазады | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||





















