|
Сабақтың тақырыбы: Есімше.Есімшенің жасалу жолы |
Мұғалімнің аты-жөні: Оспан Ә Күні: 24.01.2018 |
|||||||
|
СЫНЫП: |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
.Есімшенің жасалу жолын түсінеді.Есімшенің жұрнақтарын ажырата алады. |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Есімшенің жасалу жолын түсінеді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Есімшенің жұрнақтарын ажыратады.Мысалдар келтіріп жасалу жолын түсіндіреді. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Құрамында есімшенің жұрнақтары бар мақал –мәтелдер тауып айтады. |
|||||||
|
Тілдік мақсат |
|
|||||||
|
Бағалау критерийі |
Есімшенің жасалу жолын түсінеді.Есімшенің жұрнақтарын ажырата алады |
|||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, қарым-қатынас жасау қабілеті дамиды |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет |
|||||||
|
Бастапқы білім |
Етістіктің мағынасын жасалу жолын біледі. |
|||||||
|
Сабақтың жоспары |
||||||||
|
Жоспарланғануақыт |
Сабақ барысы : |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
Топқа ынтымақтастық қарым-қатынас орнатуға ықпал ету арқылы оқушыларды үш топқа біріктіремін 1-тапсырма.«Ара» тәсілі арқылы алдыңғы алған білімдерін еске түсіріп, жаңа сабақтың тақырыбын ашамыз
2-тапсырма Слайд арқылы жаңа сабаты түсіндіру. |
Кітаптар Түрлі түсті қаламдар |
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Есімше етістіктің ерекше түрі. Ол бірде есім сөздердің бірде етістіктің қызметін атқарады. Жаттығумен жұмыс. 199-жаттығуды көшіріп жазып,есімшелерді тауып,түбір мен жұрнақты ажыратады. «Ой-Бәйге» әдісі. Шарты: 3 минут ішінде құрамында есімшенің жұрнағы бар мақал-мәтел,жұмбақ,өнер туындылары, жаңылтпаш тауып жазады.
|
|||||||
|
Сабақтың соңы |
«Келісемін,келіспеймін» стратегиясы Есімше тек қана етістіктің қызметін атқарады. Ма-ме ба-бе есімшенің жұрнағы Ған-ген қан-кен есімшенің жұрнағы Көр-ме-с деген сөздегі -с жұрнағы есімшенің жұрнағы Кері байланыс.сабақтың мазмұнын түсінгендеріне қарай береді
Үйге тапсырма: 200-жаттығу Жаттығыуды көшіріп жазып,қарамен жазылған сөздерді талдап келу. |
. |
||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
||||||
|
|
|
|
||||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Есімше туралы түсінік
Есімше туралы түсінік
|
Сабақтың тақырыбы: Есімше.Есімшенің жасалу жолы |
Мұғалімнің аты-жөні: Оспан Ә Күні: 24.01.2018 |
|||||||
|
СЫНЫП: |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
.Есімшенің жасалу жолын түсінеді.Есімшенің жұрнақтарын ажырата алады. |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Есімшенің жасалу жолын түсінеді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Есімшенің жұрнақтарын ажыратады.Мысалдар келтіріп жасалу жолын түсіндіреді. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Құрамында есімшенің жұрнақтары бар мақал –мәтелдер тауып айтады. |
|||||||
|
Тілдік мақсат |
|
|||||||
|
Бағалау критерийі |
Есімшенің жасалу жолын түсінеді.Есімшенің жұрнақтарын ажырата алады |
|||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, қарым-қатынас жасау қабілеті дамиды |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет |
|||||||
|
Бастапқы білім |
Етістіктің мағынасын жасалу жолын біледі. |
|||||||
|
Сабақтың жоспары |
||||||||
|
Жоспарланғануақыт |
Сабақ барысы : |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
Топқа ынтымақтастық қарым-қатынас орнатуға ықпал ету арқылы оқушыларды үш топқа біріктіремін 1-тапсырма.«Ара» тәсілі арқылы алдыңғы алған білімдерін еске түсіріп, жаңа сабақтың тақырыбын ашамыз
2-тапсырма Слайд арқылы жаңа сабаты түсіндіру. |
Кітаптар Түрлі түсті қаламдар |
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Есімше етістіктің ерекше түрі. Ол бірде есім сөздердің бірде етістіктің қызметін атқарады. Жаттығумен жұмыс. 199-жаттығуды көшіріп жазып,есімшелерді тауып,түбір мен жұрнақты ажыратады. «Ой-Бәйге» әдісі. Шарты: 3 минут ішінде құрамында есімшенің жұрнағы бар мақал-мәтел,жұмбақ,өнер туындылары, жаңылтпаш тауып жазады.
|
|||||||
|
Сабақтың соңы |
«Келісемін,келіспеймін» стратегиясы Есімше тек қана етістіктің қызметін атқарады. Ма-ме ба-бе есімшенің жұрнағы Ған-ген қан-кен есімшенің жұрнағы Көр-ме-с деген сөздегі -с жұрнағы есімшенің жұрнағы Кері байланыс.сабақтың мазмұнын түсінгендеріне қарай береді
Үйге тапсырма: 200-жаттығу Жаттығыуды көшіріп жазып,қарамен жазылған сөздерді талдап келу. |
. |
||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
||||||
|
|
|
|
||||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||||||
шағым қалдыра аласыз
















