Кеңістікте бағдарлау» пәні бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім Кеңістікте бағдарлауда анализаторларды үйлесімді қолдану |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
Қарамерденова Құралай Серікқазықызы |
|
Сынып: 6«а» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Есту арқылы қабылдау |
|
Бағдарламаға сай сабақтың мақсаттары |
6.2.3.1 статикалық,қозғалатын,үзік дыбыстық сигнал арқылы жүру дағдыларын меңгеру |
|
Сабақтың мақсаттары |
Көру және есту қабылдауын түзету. Қалдық көру қабілетін сақтау |
Сабақ барысы
|
Сабақ кезеңдері/ Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті Бағалау Ресурстар |
|
Сабақтың баста луы Сабақтың ортасы Сабақ тың соңы Қорытынды |
Қайырлы күн, құрметті оқушылар ! Көңіл-күйлеріңіз қалай? Бүгінгі сабақтың тақырыбы Есту арқылы қабылдау Жаңа сабақ.«Сыйқырлы сызықтар» Сурет салу үшін ең алдымен суреттің негізгі бөлігі сызық жүргізу болып табылады.Сызық жүргізу арқылы ақты бейнеленетін затармен бұйымдардың пішінін бейнелейміз.Заттардың суретін салу үшін сызықтық бейнелер қолданылады.Ол үшін сызықтардың орналасу түрлерін білу керек. Қысқаша түсініктеме беру. Есту арқылы қабылдау қабілетін дамыту АКТ -пайдалана отырып.аудио арқылы құстардың,жануарлардың дыбыстарын тыңдау кезінде ажыратуға үйретеміз. Ал қандай дыбыстарды естідік? Бірге айтып көрейік. 1. Құстар қалай сайрайды? 2.мына дыбыс қай жануарға тән. 3.сиыр қалай мөнірейді? 4.Жылқы қалай кісінейд? 5.Қой маңырайды? Көзге арналған жаттығу. Ойлан тап. Берілген сандардың ішінен «5»санын тауып белгілейік және санайық.
Есте сақтау қабілетін дамыту. Мағынасы бойынша есте сақтау. «Сөз жұптары» әдістемесі. Берілетін нұсқауы: Қазір мен сендерге 10 жұп сөз оқимын, ол сөз жұптары бір-бірімен мағыналары арқылы байланыста, сен дұрыстап тыңдап отыр. Болғаннан кейін мен бірінші жартысын оқимын, ал сен екінші жартысын есіңе түсіріп дәптерге жазасың. Мысалы «қалам – дәптер», байланысты ма? Екінші рет оқығанда мен «қалам» деймін, ал сендер «дәптер» деп жұбын жазасыңдар. Жұптары: Мектеп –оқушы Ата-ана Күн-түн Ай-күн Ыстық-суық Жасыл-шөп Ақ-қара Отыр-тұр Ал-қой Ауыр-жеңіл Егер 10 жұп сөздің 6-ы дұрыс жазылса, оқушының мағынасы бойынша есте сақтауы қанағаттанарлық деңгейде деуге болады. Рефлексия Нені біледі:Есту арқылы есте сақтау туралы түсінік қалыптасады. Қандай түсініктерді игерді: Толықтай жауап беру қабілеттері артып, әңгіме барысында көп нәрсені түсініп, білді. Меңгерген дағдылары мен іскерліктері: Есту арқылы қабылдау қабілетін дамыды.Конец формы |
Сұрақтарға жауап беру Көзге арналған жат тығу |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Есту арқылы қабылдау
Есту арқылы қабылдау
Кеңістікте бағдарлау» пәні бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім Кеңістікте бағдарлауда анализаторларды үйлесімді қолдану |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
Қарамерденова Құралай Серікқазықызы |
|
Сынып: 6«а» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Есту арқылы қабылдау |
|
Бағдарламаға сай сабақтың мақсаттары |
6.2.3.1 статикалық,қозғалатын,үзік дыбыстық сигнал арқылы жүру дағдыларын меңгеру |
|
Сабақтың мақсаттары |
Көру және есту қабылдауын түзету. Қалдық көру қабілетін сақтау |
Сабақ барысы
|
Сабақ кезеңдері/ Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті Бағалау Ресурстар |
|
Сабақтың баста луы Сабақтың ортасы Сабақ тың соңы Қорытынды |
Қайырлы күн, құрметті оқушылар ! Көңіл-күйлеріңіз қалай? Бүгінгі сабақтың тақырыбы Есту арқылы қабылдау Жаңа сабақ.«Сыйқырлы сызықтар» Сурет салу үшін ең алдымен суреттің негізгі бөлігі сызық жүргізу болып табылады.Сызық жүргізу арқылы ақты бейнеленетін затармен бұйымдардың пішінін бейнелейміз.Заттардың суретін салу үшін сызықтық бейнелер қолданылады.Ол үшін сызықтардың орналасу түрлерін білу керек. Қысқаша түсініктеме беру. Есту арқылы қабылдау қабілетін дамыту АКТ -пайдалана отырып.аудио арқылы құстардың,жануарлардың дыбыстарын тыңдау кезінде ажыратуға үйретеміз. Ал қандай дыбыстарды естідік? Бірге айтып көрейік. 1. Құстар қалай сайрайды? 2.мына дыбыс қай жануарға тән. 3.сиыр қалай мөнірейді? 4.Жылқы қалай кісінейд? 5.Қой маңырайды? Көзге арналған жаттығу. Ойлан тап. Берілген сандардың ішінен «5»санын тауып белгілейік және санайық.
Есте сақтау қабілетін дамыту. Мағынасы бойынша есте сақтау. «Сөз жұптары» әдістемесі. Берілетін нұсқауы: Қазір мен сендерге 10 жұп сөз оқимын, ол сөз жұптары бір-бірімен мағыналары арқылы байланыста, сен дұрыстап тыңдап отыр. Болғаннан кейін мен бірінші жартысын оқимын, ал сен екінші жартысын есіңе түсіріп дәптерге жазасың. Мысалы «қалам – дәптер», байланысты ма? Екінші рет оқығанда мен «қалам» деймін, ал сендер «дәптер» деп жұбын жазасыңдар. Жұптары: Мектеп –оқушы Ата-ана Күн-түн Ай-күн Ыстық-суық Жасыл-шөп Ақ-қара Отыр-тұр Ал-қой Ауыр-жеңіл Егер 10 жұп сөздің 6-ы дұрыс жазылса, оқушының мағынасы бойынша есте сақтауы қанағаттанарлық деңгейде деуге болады. Рефлексия Нені біледі:Есту арқылы есте сақтау туралы түсінік қалыптасады. Қандай түсініктерді игерді: Толықтай жауап беру қабілеттері артып, әңгіме барысында көп нәрсені түсініп, білді. Меңгерген дағдылары мен іскерліктері: Есту арқылы қабылдау қабілетін дамыды.Конец формы |
Сұрақтарға жауап беру Көзге арналған жат тығу |
шағым қалдыра аласыз














