Есту мүшесінің құрылысы.Естудің маңызы. Естудің бұзылу себептері. 8-сынып

Тақырып бойынша 13 материал табылды

Есту мүшесінің құрылысы.Естудің маңызы. Естудің бұзылу себептері. 8-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Есту мүшесі құлақтың құрылысы,қызметі,есту қабілеті,есиу мүшесінің гигиенасы туралы жоспарда мәлімет берілген
Материалдың қысқаша нұсқасы

   

Бөлім:

8.3D Координация және реттелу

Педагогтің аты-жөні

Сейлева Арайлым Тогаевна №37 ЖОББМ

Күні:

24.02.2023

Сынып: 8 Б

Қатысушылар саны: 23

Қатыспағандар саны:2

Сабақтың тақырыбы

Есту мүшесінің құрылысы. Естудің маңызы. Естудің бұзылу себептері. Есту мүшесінің гигиенасы.


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.1.7.2 дыбысты қабылдау ерекшеліктерін зерттеу және есту гигиенасының ережелерін сипаттау


Сабақтың мақсаты

Құлақтың құрылысы мен қызметін сипаттау;

Естудің бұзылуы мен гигиенасын түсіндіру

Дыбысты қабылдау ерекшеліктерін зерттеу

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақ басы





Сынып оқушыларын түгендеп, сабаққа дайындау. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Орындарына отырғызып,сабаққа дайындау.

Бағалау парақтарын топ басшыларына беріпүлестіріп, өздерін қалай

бағалау керегін түсіндіру.


Үй тапсырмасы: Көздің құрылысы мен қызметі

Learning.apps сервисі арқылы

тапсырма беріледі «Миға шабуыл»

әдісі

Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады.




Жеке жұмыс


Мадақтау, қолпаштау сөздері






Дескриптор:

Көздің құрылысын сурет бойынша дұрыс сәйкестендіреді.

1балл


https://learning apps. org/ watch?v

=ppyjkk58k23



Сабақ ортасы





















































Сабақ соңы

Жаңа сабаққа кірісу.

Сабақ тақырыбы мен мақсаты айтылады.

«Есту мүшесінің құрылысы.Естудің маңызы Естудің бұзылу себептері.Есту мүшесінің гигиенасы»

Видеоскрайп программасы арқылы жасалынған«құлақ құрылысы және қызметі» жөніндегі

видео көрсетіледі.

Берілген видеодан құлақ бөліктерін сурет бойынша белгілеп жазып алады.

«Біз қалай естиміз» видеосын оқушылар қарайды.

https://twig-bilim.kz/kz/film/how-we-hear

Берілген видео бойынша оқушылар адамдар дабысты қалай қабылдайтыны,құлақтағы дыбыстың өту жолын талдайды.


Топтастыру әдісі

1-топ «Сыртқы құлақ құрылысы»

Дескриптор:Сыртқы құлақ құрылысы мен қызметін сипаттайды.

2-топ «Ортаңғы құлақ құрылысы»

Дескриптор:Ортаңғы құлақ құрылысы мен қызметін сипаттайды.

3-топ «Ішкі құлақ құрылысы»

Дескриптор:Ішкі құлақ құрылысы мен қызметін сипаттайды.

4-топ «Есту қабілетінің гигиенасы»

Дескриптор: Естудің бұзылуы мен гигенасын түсіндреді.












. Оқу тапсырмасы

1.Сыртқы құлақ құрылысына жататын бөліктерді сандармен көрсетіңіз

және атау беріңіз.

2. 4,7 санмен көрсетілген бөліктердің атауын тауып, қызметін анықтаңыз








Бекіту.

https://create.kahoot.it/details/380455e6-1cca-42b2-a0f8-60f0572cd9f8 арқылы бекіту тапсырмасы беріледі

Оқушылар 4 топ бойынша жарыса отырып тапсырмаларға жауап береді.

Ұялы телефондарын пайдаланады.





Сабақ қорытындыланады.Кері байланыс жасалынады.


О қушылардың жаңа сабақты қалай түсінгенін рефлексия сұралады.

Видеоскрайп программасы арқылы жасалынған рефлексияға оқушылар жауап береді.

Мұғалімнің бағалауы. Топ басшылары бағалаған парақты алып сыныпты бағалайды.

Қосымша ресрустар:

https://youtu.be/LBLvjpWB6Xs


Сабақта қол жеткізетін мақсаттар бірге

талданады.


Ресурстармен жұмыстанады.

Мәтін талдайды.

Бейнебаян негізінде оқушылар берілген суреттерден құлақ бөліктерін тауып жазып отырады.




Топтық жұмыс

Ресурстармен жұмыстанады

Құлақ макеті бойынша түсіндіріп айтады.

Белгіленген уақыт бойынша

топпен жұмыстанады


Топ басшылары бағалайды.



Жұптық жұмыс


Жұппен жұмыстанады.


Дескриптор бойынша оқу тапсырмасын орындайды.


Шапшандық танытады.

.



Топпен жұмыстанады










Оқушылар рефлексиясы тыңдалады.




Қолпаштау, мадақтау.

















Дескриптор:

Құлақ құрылысы мен қызметін түсіндіре алады.

Топтық жұмыста талқылап дәлелдеп айта алады.


Балл:2












Дескриптор:

Құлақтың сыртқы бөлігін табады және атауын жазады;

-Санмен көрсетілген бөліктердің атауын табады , атқаратын қызметін жазады;

2балл






Дескриптор:

Құлақтың құрылысы мен қызметінің байланысын анықтайды.

Тұжырымдаманың «жалған» немесе «шындық»екенін табады

5 балл








Рефлексия

-Сабақта сіз үшін алған маңызды ақпарат

-Сабақта қиындық тудырған мәселе


-Көбірек білгіңіз келеді........






Sparkol.videoscribe


https://twig-bilim.kz/kz/film/how-we-hear














Презентация

Құлақ макеттері,суреттер







































https://create.kahoot.it

































Sparkol.videoscribe






Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
04.05.2023
320
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі