|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№105 сабақ. Етістік. 1-4-жаттығулар. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.3.1 - мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру 2.4.2.5* - дара және күрделі зат есім/сын есім/сан есім/етістікті анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіндегі етістіктерді табады Дереккөздермен жұмыс жасауды меңгереді |
|||||
|
Құндылықтар: Сәуір айы: Еңбекқорлық пен кәсіби біліктілік айы |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Еңбек – қуаныш, жалқаулық – айырылмас азап. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Бұл қашан болады?» Жыл мезгілдеріне байланысты суреттер көрсетіледі. Сол суреттер ішінен керек суретті көрсетіп әңгімелеп береді. 1. Айлардың аттарын ата; 2. Жыл мезгілдерін түстерге сәйкес ата; 3. Әр мезгілде неше ай бар? 4. Бір айда неше апта бар? 5. Қазір қандай жыл мезгілі және қандай ай? Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру. «Зат есім» тақырыбына тест тапсырмаларын орында Жаңа тақырып 1-жаттығу ФС тапсырмасы Суреттерге қара. -Балалар не істеді? -балалардың іс-әрекетін білдіретін сөздерді ата. Бұл сөздер қандай сұраққа жауап береді? Өзіңе ұнаған сурет бойынша мәтін құрастырып жаз. Тірек сөздер: ағаш,ұя,балалар,көктем, құстар. Қимылды білдіретін сөздердің астын сыз. 2-жаттығу Өлеңді көшіріп жаз. Тиін Жемістерді қағады, Жаңғақты да шағады. Көк майсаға аунайды, Түлкіден бір аумайды. Қимылды білдіретін сөздердің астын сыз. Бұл сөздер қандай сұраққа жауап береді? ЕБҚ Қимылды білдіріп тұратын сөздер жаз. ЕҚБ Қимылды білдіретін сөздерді қатыстырып сөйлем құра Сергіту сәті. «Сөз жасыру» 5 мин. Мақсаты: Ыммен,ишаратпен,дене қимылы арқылы суреттегі бейнені жеткізу. Ережемен жұмыс
3-жаттығу Мәтінге ат қой. (Арша) Мәтіннен етістікті тап. Мәтінді етістіксіз оқып көр,не түсініксіз? Сөйлеуде етістік не үшін қажет? Мәтіннің негізгі ойын анықта. (Арша-пайдалы ағаш) Уран сөзінің мағынасын түсіндірме сөздіктен біліп ал. (Уран-химиялық элемент. Энергия көзі үшін пайдаланады) Үй тапсырмасы 4-жаттығу Көп нүктенің орнына тиісті етістікті қойып,сөйлем құрап жаз. Көкттем келді.Жер қарайды. Күн жылынды. Найзағай жарқылдады. Табиғат ұйқысынан оянды. Құстар жылы жақтан оралды. ҚЖ: Зат есім мен етістікті сәйкестендір
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Өткенді пысықтайды Жаңа тақырыпты түсініп алады Тапсырмалар ды орындайды Өлеңді көшіріп жазады Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Ережені түсініп алады Мәтінмен жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Банкомат» әдісі
Дескриптор: Зат есімдерді ажырата алады-1б Дескриптор: Балалардың іс-әрекетін білдіретін сөздерді атайды-1б Қимылды білдіретін сөздердің астын сызады-1б Дескриптор: Өлеңді көшіріп жазады-1б Қимылды білдіретін сөздердің астын сызады-1б Тамаша! Жарайсың!
Керемет! Дескриптор: Мәтінге ат қойып, етістікті табады-1б Мәтіннің негізгі ойын анықтайды-1б Уран сөзінің мағынасын түсіндірме сөздіктен біліп айтады-1б
Дескриптор: Көп нүктенің орнына тиісті етістікті қойып,сөйлем құрап жазады-1б Етістіктердің астын сызады-1б Дескриптор: Зат есім мен етістікті сәйкестендіреді-1б Етістіктерді ажыратады-1б
« Білім қоржыны » әдісі |
Суреттер Оқулық
оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Қимылдар Суреттер Суреттер Жұмыс дәптері Таратпа материалдар Кері байланыс тақтасы |
||




|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№106 сабақ. Етістік. 5-9-жаттығулар. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.1.1 мұғалімнің көмегімен жеке сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтін- дерін құрап жазу; 2.4.2.3 сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату; 2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Етістіктерді табады Сурет бойынша мәтін құрастырады |
|||||
|
Құндылықтар: Сәуір айы: Еңбекқорлық пен кәсіби біліктілік айы |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Еңбек – қуаныш, жалқаулық – айырылмас азап. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Ине мен жіп» Жүргізуші: мен ине боламын, ал сендер жіпсіңдер. Сендер менің артымнан бір - бірлеріңнің белдеріңнен ұстап тұрыңдар. Қазір бәріміз алдымызда тұрған кедергілер арасынан үзілмей жүгіреміз. Кім жіпті үзсе сол ойыннан шығады. Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру. 4-жаттығу Көп нүктенің орнына тиісті етістікті қойып,сөйлем құрап жаз. Көкттем келді.Жер қарайды. Күн жылынды. Найзағай жарқылдады. Табиғат ұйқысынан оянды. Құстар жылы жақтан оралды. Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 5-жаттығу Суреттің көмегімен мәтін құрап жаз. Мәтініңді «Көңілді көктем табиғатты ұйқысынан оятты» деп баста. Мәтіннен етістікті тауып,астын сыз. 6-жаттығу Берілген сөздердің бәріне ортақ етістікті тап.
Жүзеді, ұшты. ЕҚБ Семантикалық картаны толтыр
ЕБҚ
Сергіту сәті. «Досымды іздеймін» , 5 мин Мақсаты:Адамның жақсы қасиеттерін біледі,таныстығы артады. Стикерге өзінің жақсы 3 қасиетін жазады, төменгі жағына өзінің атын жазады,тақтаға жапсырады.Екінші адам өзіне ұнаған қасиеттің қасына өз атын жазып кетеді,5 адамнан артық болмау керек. 7-жаттығу Сөздерді оқып,олардың етістік екенін дәлелде. Сайрады,жарқылдады,үрді,оқыды, ойлайды,жазады,көрді,жинайды,гүлдеді. Етістіктерге сұрақ қой,оларды тиісті сұрақтардың тұсына жаз. Не істеді? Сайрады,жарқылдады,оқыды, Қайтті? Үрді,көрді,гүлдеді Не істейді? Ойлайды,жинайды,жазады. 9-жаттығу Анаңмен зоодүкенге бардың. Саған тор ішіндегі тотықұс қатты ұнады. Сатып алу туралы өтінішіңді анаңа қалай жеткізесің? Ол үшін төмендегі үш сөйлемнің қайсысын таңдайсың?
Үй тапсырмасы 8-жаттығу Сөйлемді көркем жаз.
ҚЖ: «Тез айт» ойыны
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Өткенді пысықтайды Жаңа тақырыпты түсініп алады Мәтін құрайды Етістікті табады Жеке жұмыс жасайды Ойын ойнайды Тапсырмалар ды орында Жағдаяттан шығады Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Әмиян» әдісі
Дескриптор: Көп нүктенің орнына тиісті етістікті қойып,сөйлем құрап жазады-1б Етістіктердің астын сызады-1б Дескриптор: Суреттің көмегімен мәтін құрап жазады-1б Мәтіннен етістікті тауып,астын сызады-1б Дескриптор: Берілген сөздердің бәріне ортақ етістікті табады-1б Сөйлемдерді көшіріп жазады-1б Тамаша! Жарайсың!
Керемет!
Дескриптор: Етістік сөздерді оқиды-1б Сұрақтарына қарай жіктейді-1б
Дескриптор: Жағдаяттан шыға алады-1б Дескриптор: Сөйлемді көркем жазады -1б
Тамаша! « Білім заряды» әдісі |
Суреттер Оқулық оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Қимылдар Суреттер Суреттер Жұмыс дәптері Таратпа материалдар Жұмыс дәптері Таратпа материал Кері байланыс тақтасы |
||




|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№107 сабақ. Етістік. 10-14-жаттығулар. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.2.3 сөз таптарын ( зат есім,сын есім, сан есім, етістік ) ажырату 2.3.3.1 оқыған ,тыңдаған және аудио визуалды материалдар бойынша мұғалімнің көмегімен жоспар құру және тірек сөздерді пайдалана отырып, мазмұндама жазу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мұғалімнің көмегімен жоспар құру және тірек сөздерді пайдалана отырып, мазмұндама жазады Мәтін түрлерін ажыратады |
|||||
|
Құндылықтар: Сәуір айы: Еңбекқорлық пен кәсіби біліктілік айы |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Еңбек – қуаныш, жалқаулық – айырылмас азап. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру. 8-жаттығу Сөйлемді көркем жаз.
Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 10-жаттығу Мәтінді оқы. Бұл әңгімелеу мәтіні ме,сипаттау мәтіні ме? Аюлардың қай кезде ұйықтайтынын дереккөздерден біліп ал. Не істейді? Қайтеді? сұрақтарының тиістісін қойып етістіктерді тап. 11-жаттығу Жаңылтпашты жатқа жаз. Шілікті шаптым, Жілікті астым. Шілікті жақтым, Жілікті шақтым. Етістіктің астын сыз. ЕБҚ Өлеңді көшіріп жазып, етістіктің астын сыз
ЕҚБ
Сергіту сәті. «Досымды іздеймін» , 5 мин Мақсаты:Адамның жақсы қасиеттерін біледі,таныстығы артады. Стикерге өзінің жақсы 3 қасиетін жазады, төменгі жағына өзінің атын жазады,тақтаға жапсырады.Екінші адам өзіне ұнаған қасиеттің қасына өз атын жазып кетеді,5 адамнан артық болмау керек. 12-жаттығу «Түлкі мен ешкі» ертегісін есіңе түсір. Суреттерді пайдаланып, жоспарды жалғастырып жаз. Жоспар: 1. Түлкінің апанға түсіп кетуі 2. Су іздеген ешкі 3. Алданған ешкі Жоспар бойынша мазмұндама жаз 14-жаттығу Әр қатардағы артық сөзді тап,себебін дәлелде. 1. Оқыды,ұшты,ала,сөйледі 2. Кітап,аулайды,мөңірейді, гүлдейді. 3. Сұрады,бес,шақырды,гүлдейді. Үй тапсырмасы 13-жаттығу Жұмбақты көшіріп жаз,шешуін тап. Қыс бойына жатады, Тәтті ұйқыға батады. (аю) Аю туралы мәлімет жазып келу. ҚЖ: «Текше» ойыны
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Өткенді пысықтайды Етістікті табады Етістіктің астын сызады Жеке жұмыс жасайды Ойын ойнайды Тапсырмалар ды орындайды Жағдаяттан шығады Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Чупа чупс» әдісі
Дескриптор: Сөйлемді көркем жазады-1б Дескриптор: Мәтінді оқиды-1б Мәтіннің түрін анықтайды-1б Етістікті табады-1б Дескриптор: Жаңылтпашты жатқа жазады-1б Етістіктің астын сызады-1б Тамаша! Жарайсың!
Керемет! Дескриптор: Суреттермен жұмыс жасайды-1б Жоспарды жалғастырып жазады-1б
Дескриптор: Әр қатардағы артық сөзді тап,себебін дәлелдейді-1б
Дескриптор: Етістіктерді ажырата алады-1б « WhatsApp» әдісі |
Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері
оқулық
Жұмыс дәптері Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Қимылдар Суреттер
Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері Текше Кері байланыс тақтасы |
||




|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№108 сабақ. Етістік. 15-19-жаттығулар. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; 2.4.2.3 сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату; 2.2.5.1 дереккөздерден (сөздік/анықтамалық/энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып/сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Етістіктердің қай сөзбен байланысып тұрғанын анықтайды Мәтін мазмұны бойынша сұрақ қояды |
|||||
|
Құндылықтар |
ТАЛАП: Қоршаған орта тазалығын сақтайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру. 13-жаттығу Жұмбақты көшіріп жаз,шешуін тап. Қыс бойына жатады, Тәтті ұйқыға батады. (аю) Аю туралы мәлімет жазып келу. Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 15-жаттығу Мәтінді түсініп оқы. Мәтін мазмұны бойынша сұрақ құрастыр. Бұл мәтіннің қай түріне жатады? Дәлелде. 16-жаттығу Жұмбақты шешіп,көркем жаз.
(жеміс) Жұмбақтағы етістіктердің астын сыз. ЕҚБ Олардың қай сөзбен байланысып тұрғанын тап. Піседі нұрымен сөзімен байланысып тұр. Түседі қолға сөзімен байланысып тұр ЕБҚ Өлеңді көшіріп жазып, етістіктің астын сыз Мен мектепке барамын, Қолға қалам аламын. Суретті де саламын, Жазуды да жазамын. Сергіту сәті.
17-жаттығу Сөздерді оқы. Сөздердің синонимін тап. Сыйлау,кездесу,ұялу,үркіту. Сыйлау,құрметтеу Кездесу,жолығу Ұялу, қысылу Үркіту,қорқыту. 19-жаттығу Сыныпта «Ауаның қасиеті» тақырыбында тәжірибе жүргізді. Үш майшамды жағып,үстел үстіне қойды. Біріншісін 1 л банкамен,екінші майшамды 2 л банкамен жауып,үшіншісін ашық қалдырды. Қалай ойлайсыңқайсысы бірінші өшеді. Неге,себебін түсіндір? «Ауаның қасиеті» тақырыбында пайымдау мәтінін жаз. Үй тапсырмасы 18-жаттығу Сұрақтардың орнына қажетті сөздерді қойып,көшіріп жаз. Жанат інісін киіндірді Асыл өзі киінді Киіндірді сөзі қай кезде қолданылады,киінді сөзі ше? ҚЖ: Саралау тапсырмалары 1-деңгей Етістіктер жаз 2-деңгей Етістіктерді қатыстырып сөйлем құра 3-деңгей Етістіктерді қатыстырып мәтін құра
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Өткенді пысықтайды Етістікті табады Етістіктің астын сызады Жеке жұмыс жасайды Ойын ойнайды Сөздердің синонимін табады Тапсырмалар ды орындайды Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Смарт сағат» әдісі
Дескриптор: Жұмбақты көшіріп жаз,шешуін табады-1б Аю туралы мәлімет айтады-1б Дескриптор: Мәтінді оқиды-1б Мәтіннің түрін анықтайды-1б Дескриптор: Жұмбақты шешіп,көркем жазады-1б Етістіктің астын сызады-1б Олардың қай сөзбен байланысып тұрғанын табады-1б Тамаша!
Жарайсың! Керемет! Дескриптор: Сөздерді оқып, синонимін табады-1б Дескриптор: Тәжірибенің нәтижесін айтады-1б Пайымдау мәтінін жазады-1б
Дескриптор: 1-деңгей Етістіктер жазады-1б 2-деңгей Етістіктерді қатыстырып сөйлем құрайды-1б 3-деңгей Етістіктерді қатыстырып мәтін құрайды-1б « Түрлі түсті шарлар» әдісі |
Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері
оқулық
Жұмыс дәптері Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Қимылдар Суреттер Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері
Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Етістік
Етістік
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№105 сабақ. Етістік. 1-4-жаттығулар. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.3.1 - мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру 2.4.2.5* - дара және күрделі зат есім/сын есім/сан есім/етістікті анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіндегі етістіктерді табады Дереккөздермен жұмыс жасауды меңгереді |
|||||
|
Құндылықтар: Сәуір айы: Еңбекқорлық пен кәсіби біліктілік айы |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Еңбек – қуаныш, жалқаулық – айырылмас азап. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Бұл қашан болады?» Жыл мезгілдеріне байланысты суреттер көрсетіледі. Сол суреттер ішінен керек суретті көрсетіп әңгімелеп береді. 1. Айлардың аттарын ата; 2. Жыл мезгілдерін түстерге сәйкес ата; 3. Әр мезгілде неше ай бар? 4. Бір айда неше апта бар? 5. Қазір қандай жыл мезгілі және қандай ай? Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру. «Зат есім» тақырыбына тест тапсырмаларын орында Жаңа тақырып 1-жаттығу ФС тапсырмасы Суреттерге қара. -Балалар не істеді? -балалардың іс-әрекетін білдіретін сөздерді ата. Бұл сөздер қандай сұраққа жауап береді? Өзіңе ұнаған сурет бойынша мәтін құрастырып жаз. Тірек сөздер: ағаш,ұя,балалар,көктем, құстар. Қимылды білдіретін сөздердің астын сыз. 2-жаттығу Өлеңді көшіріп жаз. Тиін Жемістерді қағады, Жаңғақты да шағады. Көк майсаға аунайды, Түлкіден бір аумайды. Қимылды білдіретін сөздердің астын сыз. Бұл сөздер қандай сұраққа жауап береді? ЕБҚ Қимылды білдіріп тұратын сөздер жаз. ЕҚБ Қимылды білдіретін сөздерді қатыстырып сөйлем құра Сергіту сәті. «Сөз жасыру» 5 мин. Мақсаты: Ыммен,ишаратпен,дене қимылы арқылы суреттегі бейнені жеткізу. Ережемен жұмыс
3-жаттығу Мәтінге ат қой. (Арша) Мәтіннен етістікті тап. Мәтінді етістіксіз оқып көр,не түсініксіз? Сөйлеуде етістік не үшін қажет? Мәтіннің негізгі ойын анықта. (Арша-пайдалы ағаш) Уран сөзінің мағынасын түсіндірме сөздіктен біліп ал. (Уран-химиялық элемент. Энергия көзі үшін пайдаланады) Үй тапсырмасы 4-жаттығу Көп нүктенің орнына тиісті етістікті қойып,сөйлем құрап жаз. Көкттем келді.Жер қарайды. Күн жылынды. Найзағай жарқылдады. Табиғат ұйқысынан оянды. Құстар жылы жақтан оралды. ҚЖ: Зат есім мен етістікті сәйкестендір
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Өткенді пысықтайды Жаңа тақырыпты түсініп алады Тапсырмалар ды орындайды Өлеңді көшіріп жазады Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Ережені түсініп алады Мәтінмен жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Банкомат» әдісі
Дескриптор: Зат есімдерді ажырата алады-1б Дескриптор: Балалардың іс-әрекетін білдіретін сөздерді атайды-1б Қимылды білдіретін сөздердің астын сызады-1б Дескриптор: Өлеңді көшіріп жазады-1б Қимылды білдіретін сөздердің астын сызады-1б Тамаша! Жарайсың!
Керемет! Дескриптор: Мәтінге ат қойып, етістікті табады-1б Мәтіннің негізгі ойын анықтайды-1б Уран сөзінің мағынасын түсіндірме сөздіктен біліп айтады-1б
Дескриптор: Көп нүктенің орнына тиісті етістікті қойып,сөйлем құрап жазады-1б Етістіктердің астын сызады-1б Дескриптор: Зат есім мен етістікті сәйкестендіреді-1б Етістіктерді ажыратады-1б
« Білім қоржыны » әдісі |
Суреттер Оқулық
оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Қимылдар Суреттер Суреттер Жұмыс дәптері Таратпа материалдар Кері байланыс тақтасы |
||




|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№106 сабақ. Етістік. 5-9-жаттығулар. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.1.1 мұғалімнің көмегімен жеке сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтін- дерін құрап жазу; 2.4.2.3 сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату; 2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Етістіктерді табады Сурет бойынша мәтін құрастырады |
|||||
|
Құндылықтар: Сәуір айы: Еңбекқорлық пен кәсіби біліктілік айы |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Еңбек – қуаныш, жалқаулық – айырылмас азап. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Ине мен жіп» Жүргізуші: мен ине боламын, ал сендер жіпсіңдер. Сендер менің артымнан бір - бірлеріңнің белдеріңнен ұстап тұрыңдар. Қазір бәріміз алдымызда тұрған кедергілер арасынан үзілмей жүгіреміз. Кім жіпті үзсе сол ойыннан шығады. Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру. 4-жаттығу Көп нүктенің орнына тиісті етістікті қойып,сөйлем құрап жаз. Көкттем келді.Жер қарайды. Күн жылынды. Найзағай жарқылдады. Табиғат ұйқысынан оянды. Құстар жылы жақтан оралды. Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 5-жаттығу Суреттің көмегімен мәтін құрап жаз. Мәтініңді «Көңілді көктем табиғатты ұйқысынан оятты» деп баста. Мәтіннен етістікті тауып,астын сыз. 6-жаттығу Берілген сөздердің бәріне ортақ етістікті тап.
Жүзеді, ұшты. ЕҚБ Семантикалық картаны толтыр
ЕБҚ
Сергіту сәті. «Досымды іздеймін» , 5 мин Мақсаты:Адамның жақсы қасиеттерін біледі,таныстығы артады. Стикерге өзінің жақсы 3 қасиетін жазады, төменгі жағына өзінің атын жазады,тақтаға жапсырады.Екінші адам өзіне ұнаған қасиеттің қасына өз атын жазып кетеді,5 адамнан артық болмау керек. 7-жаттығу Сөздерді оқып,олардың етістік екенін дәлелде. Сайрады,жарқылдады,үрді,оқыды, ойлайды,жазады,көрді,жинайды,гүлдеді. Етістіктерге сұрақ қой,оларды тиісті сұрақтардың тұсына жаз. Не істеді? Сайрады,жарқылдады,оқыды, Қайтті? Үрді,көрді,гүлдеді Не істейді? Ойлайды,жинайды,жазады. 9-жаттығу Анаңмен зоодүкенге бардың. Саған тор ішіндегі тотықұс қатты ұнады. Сатып алу туралы өтінішіңді анаңа қалай жеткізесің? Ол үшін төмендегі үш сөйлемнің қайсысын таңдайсың?
Үй тапсырмасы 8-жаттығу Сөйлемді көркем жаз.
ҚЖ: «Тез айт» ойыны
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Өткенді пысықтайды Жаңа тақырыпты түсініп алады Мәтін құрайды Етістікті табады Жеке жұмыс жасайды Ойын ойнайды Тапсырмалар ды орында Жағдаяттан шығады Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Әмиян» әдісі
Дескриптор: Көп нүктенің орнына тиісті етістікті қойып,сөйлем құрап жазады-1б Етістіктердің астын сызады-1б Дескриптор: Суреттің көмегімен мәтін құрап жазады-1б Мәтіннен етістікті тауып,астын сызады-1б Дескриптор: Берілген сөздердің бәріне ортақ етістікті табады-1б Сөйлемдерді көшіріп жазады-1б Тамаша! Жарайсың!
Керемет!
Дескриптор: Етістік сөздерді оқиды-1б Сұрақтарына қарай жіктейді-1б
Дескриптор: Жағдаяттан шыға алады-1б Дескриптор: Сөйлемді көркем жазады -1б
Тамаша! « Білім заряды» әдісі |
Суреттер Оқулық оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Қимылдар Суреттер Суреттер Жұмыс дәптері Таратпа материалдар Жұмыс дәптері Таратпа материал Кері байланыс тақтасы |
||




|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№107 сабақ. Етістік. 10-14-жаттығулар. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.2.3 сөз таптарын ( зат есім,сын есім, сан есім, етістік ) ажырату 2.3.3.1 оқыған ,тыңдаған және аудио визуалды материалдар бойынша мұғалімнің көмегімен жоспар құру және тірек сөздерді пайдалана отырып, мазмұндама жазу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мұғалімнің көмегімен жоспар құру және тірек сөздерді пайдалана отырып, мазмұндама жазады Мәтін түрлерін ажыратады |
|||||
|
Құндылықтар: Сәуір айы: Еңбекқорлық пен кәсіби біліктілік айы |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Еңбек – қуаныш, жалқаулық – айырылмас азап. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру. 8-жаттығу Сөйлемді көркем жаз.
Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 10-жаттығу Мәтінді оқы. Бұл әңгімелеу мәтіні ме,сипаттау мәтіні ме? Аюлардың қай кезде ұйықтайтынын дереккөздерден біліп ал. Не істейді? Қайтеді? сұрақтарының тиістісін қойып етістіктерді тап. 11-жаттығу Жаңылтпашты жатқа жаз. Шілікті шаптым, Жілікті астым. Шілікті жақтым, Жілікті шақтым. Етістіктің астын сыз. ЕБҚ Өлеңді көшіріп жазып, етістіктің астын сыз
ЕҚБ
Сергіту сәті. «Досымды іздеймін» , 5 мин Мақсаты:Адамның жақсы қасиеттерін біледі,таныстығы артады. Стикерге өзінің жақсы 3 қасиетін жазады, төменгі жағына өзінің атын жазады,тақтаға жапсырады.Екінші адам өзіне ұнаған қасиеттің қасына өз атын жазып кетеді,5 адамнан артық болмау керек. 12-жаттығу «Түлкі мен ешкі» ертегісін есіңе түсір. Суреттерді пайдаланып, жоспарды жалғастырып жаз. Жоспар: 1. Түлкінің апанға түсіп кетуі 2. Су іздеген ешкі 3. Алданған ешкі Жоспар бойынша мазмұндама жаз 14-жаттығу Әр қатардағы артық сөзді тап,себебін дәлелде. 1. Оқыды,ұшты,ала,сөйледі 2. Кітап,аулайды,мөңірейді, гүлдейді. 3. Сұрады,бес,шақырды,гүлдейді. Үй тапсырмасы 13-жаттығу Жұмбақты көшіріп жаз,шешуін тап. Қыс бойына жатады, Тәтті ұйқыға батады. (аю) Аю туралы мәлімет жазып келу. ҚЖ: «Текше» ойыны
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Өткенді пысықтайды Етістікті табады Етістіктің астын сызады Жеке жұмыс жасайды Ойын ойнайды Тапсырмалар ды орындайды Жағдаяттан шығады Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Чупа чупс» әдісі
Дескриптор: Сөйлемді көркем жазады-1б Дескриптор: Мәтінді оқиды-1б Мәтіннің түрін анықтайды-1б Етістікті табады-1б Дескриптор: Жаңылтпашты жатқа жазады-1б Етістіктің астын сызады-1б Тамаша! Жарайсың!
Керемет! Дескриптор: Суреттермен жұмыс жасайды-1б Жоспарды жалғастырып жазады-1б
Дескриптор: Әр қатардағы артық сөзді тап,себебін дәлелдейді-1б
Дескриптор: Етістіктерді ажырата алады-1б « WhatsApp» әдісі |
Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері
оқулық
Жұмыс дәптері Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Қимылдар Суреттер
Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері Текше Кері байланыс тақтасы |
||




|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№108 сабақ. Етістік. 15-19-жаттығулар. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; 2.4.2.3 сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату; 2.2.5.1 дереккөздерден (сөздік/анықтамалық/энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып/сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Етістіктердің қай сөзбен байланысып тұрғанын анықтайды Мәтін мазмұны бойынша сұрақ қояды |
|||||
|
Құндылықтар |
ТАЛАП: Қоршаған орта тазалығын сақтайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру. 13-жаттығу Жұмбақты көшіріп жаз,шешуін тап. Қыс бойына жатады, Тәтті ұйқыға батады. (аю) Аю туралы мәлімет жазып келу. Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 15-жаттығу Мәтінді түсініп оқы. Мәтін мазмұны бойынша сұрақ құрастыр. Бұл мәтіннің қай түріне жатады? Дәлелде. 16-жаттығу Жұмбақты шешіп,көркем жаз.
(жеміс) Жұмбақтағы етістіктердің астын сыз. ЕҚБ Олардың қай сөзбен байланысып тұрғанын тап. Піседі нұрымен сөзімен байланысып тұр. Түседі қолға сөзімен байланысып тұр ЕБҚ Өлеңді көшіріп жазып, етістіктің астын сыз Мен мектепке барамын, Қолға қалам аламын. Суретті де саламын, Жазуды да жазамын. Сергіту сәті.
17-жаттығу Сөздерді оқы. Сөздердің синонимін тап. Сыйлау,кездесу,ұялу,үркіту. Сыйлау,құрметтеу Кездесу,жолығу Ұялу, қысылу Үркіту,қорқыту. 19-жаттығу Сыныпта «Ауаның қасиеті» тақырыбында тәжірибе жүргізді. Үш майшамды жағып,үстел үстіне қойды. Біріншісін 1 л банкамен,екінші майшамды 2 л банкамен жауып,үшіншісін ашық қалдырды. Қалай ойлайсыңқайсысы бірінші өшеді. Неге,себебін түсіндір? «Ауаның қасиеті» тақырыбында пайымдау мәтінін жаз. Үй тапсырмасы 18-жаттығу Сұрақтардың орнына қажетті сөздерді қойып,көшіріп жаз. Жанат інісін киіндірді Асыл өзі киінді Киіндірді сөзі қай кезде қолданылады,киінді сөзі ше? ҚЖ: Саралау тапсырмалары 1-деңгей Етістіктер жаз 2-деңгей Етістіктерді қатыстырып сөйлем құра 3-деңгей Етістіктерді қатыстырып мәтін құра
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Өткенді пысықтайды Етістікті табады Етістіктің астын сызады Жеке жұмыс жасайды Ойын ойнайды Сөздердің синонимін табады Тапсырмалар ды орындайды Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Смарт сағат» әдісі
Дескриптор: Жұмбақты көшіріп жаз,шешуін табады-1б Аю туралы мәлімет айтады-1б Дескриптор: Мәтінді оқиды-1б Мәтіннің түрін анықтайды-1б Дескриптор: Жұмбақты шешіп,көркем жазады-1б Етістіктің астын сызады-1б Олардың қай сөзбен байланысып тұрғанын табады-1б Тамаша!
Жарайсың! Керемет! Дескриптор: Сөздерді оқып, синонимін табады-1б Дескриптор: Тәжірибенің нәтижесін айтады-1б Пайымдау мәтінін жазады-1б
Дескриптор: 1-деңгей Етістіктер жазады-1б 2-деңгей Етістіктерді қатыстырып сөйлем құрайды-1б 3-деңгей Етістіктерді қатыстырып мәтін құрайды-1б « Түрлі түсті шарлар» әдісі |
Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері
оқулық
Жұмыс дәптері Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Қимылдар Суреттер Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері
Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||


шағым қалдыра аласыз

































