|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Етістік. 5-10 жаттығу 2- сабақ |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.3 Сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату; 2.3.1.1 Мұғалім көмегімен жеке сурет / сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Етістіктерді табу Сурет бойынша әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу |
||||
|
Құндылық |
Табиғатқа, табиғи мұраға ұқыптылықпен қарауға және табиғи ресурстарды үнемді әрі тиімді қолдануға тәрбиелеу және еңбекқорлыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру «Таза тақта» әдісі Не істеді? Қайтті? Не қылды? сұрақтарына жауап беретін сөздерді тап. (Ойын, ойнады, гүл, келді, ою, тікті, су, шомылды, сабақ, барды,оқыды) Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Берілген сұрақтарға жауап беретін сөздерді табады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Сөздер жазылған қима қағаздар |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Құрастыр» әдісі 1) Ә әрпіне басталатын сөздерді айт және көркем жаз. а)суреттердің көмегімен мәтін құрастырып жаз. ә)етістіктердің астын сыз «Дауыстап ойлау» әдісі -Көктемде табиғатта қандай өзгерістер болады?
ЕББҚ Берілген сөйлемді көшіріп жаз. Талқылау сұрақтары: 1.Қимыл іс –әрекетті білдіретін сөз табы қалай аталады? |
суреттердің көмегімен мәтін құрастырып жазады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады(1б) - суреттердің көмегімен мәтін құрастырып жазады(1б) -мәтіндегі сөйлемдер мағынасы жағынан бір –бірімен байланысады(1б) -етістіктердің астын сызады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сөйлемді қатесіз жазады |
Оқулық 5 –жаттығу 73 –бет Дәптер қаламсап |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі 3-жаттығу Берілген заттардың бәріне ортақ етістік тауып, жаз ЕББҚ Сөздерді оқы. Олар не істейді? Талқылау сұрақтары: 1.Етістіктер қандай сұраққа жауап береді? |
1. бірінші бағандағы сөздерге ортақ етістік жазады 2.екінші бағандағы сөздерге ортақ етістік жазады Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -бірінші бағандағы сөздерге ортақ етістік жазады(1б) -екінші бағандағы сөздерге ортақ етістік жазады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді Жарайсыңдар! Керемет! |
Таратпа қаламсап |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Қорытындылау» әдісі Етістіктерге сұрақ қой Сөздерді тиісті сұрақтардың тұсына жаз. ЕББҚ Сұраққа жауап жазуда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Етістік нені білдіреді? |
Сөздерді тиісті сұрақтардың тұсына жазады
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -бірінші сұрақтың тұсына тиісті сөздерді жазады-1б -екінші сұрақтың тұсына тиісті сөздерді жазады-1б -үшінші сұрақтың тұсына тиісті сөздерді жазады-1б ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап жазады |
Оқулық 7-жаттығу 73,74-бет Дәптер қалам |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма 8–жаттығу 74 -бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Етістік. 5-10 жаттығу 2- сабақ ҚМЖ 2 сынып ҚАЗАҚ ТІЛІ
Етістік. 5-10 жаттығу 2- сабақ ҚМЖ 2 сынып ҚАЗАҚ ТІЛІ
|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Етістік. 5-10 жаттығу 2- сабақ |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.3 Сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату; 2.3.1.1 Мұғалім көмегімен жеке сурет / сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Етістіктерді табу Сурет бойынша әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу |
||||
|
Құндылық |
Табиғатқа, табиғи мұраға ұқыптылықпен қарауға және табиғи ресурстарды үнемді әрі тиімді қолдануға тәрбиелеу және еңбекқорлыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру «Таза тақта» әдісі Не істеді? Қайтті? Не қылды? сұрақтарына жауап беретін сөздерді тап. (Ойын, ойнады, гүл, келді, ою, тікті, су, шомылды, сабақ, барды,оқыды) Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Берілген сұрақтарға жауап беретін сөздерді табады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Сөздер жазылған қима қағаздар |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Құрастыр» әдісі 1) Ә әрпіне басталатын сөздерді айт және көркем жаз. а)суреттердің көмегімен мәтін құрастырып жаз. ә)етістіктердің астын сыз «Дауыстап ойлау» әдісі -Көктемде табиғатта қандай өзгерістер болады?
ЕББҚ Берілген сөйлемді көшіріп жаз. Талқылау сұрақтары: 1.Қимыл іс –әрекетті білдіретін сөз табы қалай аталады? |
суреттердің көмегімен мәтін құрастырып жазады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады(1б) - суреттердің көмегімен мәтін құрастырып жазады(1б) -мәтіндегі сөйлемдер мағынасы жағынан бір –бірімен байланысады(1б) -етістіктердің астын сызады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сөйлемді қатесіз жазады |
Оқулық 5 –жаттығу 73 –бет Дәптер қаламсап |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі 3-жаттығу Берілген заттардың бәріне ортақ етістік тауып, жаз ЕББҚ Сөздерді оқы. Олар не істейді? Талқылау сұрақтары: 1.Етістіктер қандай сұраққа жауап береді? |
1. бірінші бағандағы сөздерге ортақ етістік жазады 2.екінші бағандағы сөздерге ортақ етістік жазады Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -бірінші бағандағы сөздерге ортақ етістік жазады(1б) -екінші бағандағы сөздерге ортақ етістік жазады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді Жарайсыңдар! Керемет! |
Таратпа қаламсап |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Қорытындылау» әдісі Етістіктерге сұрақ қой Сөздерді тиісті сұрақтардың тұсына жаз. ЕББҚ Сұраққа жауап жазуда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Етістік нені білдіреді? |
Сөздерді тиісті сұрақтардың тұсына жазады
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -бірінші сұрақтың тұсына тиісті сөздерді жазады-1б -екінші сұрақтың тұсына тиісті сөздерді жазады-1б -үшінші сұрақтың тұсына тиісті сөздерді жазады-1б ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап жазады |
Оқулық 7-жаттығу 73,74-бет Дәптер қалам |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма 8–жаттығу 74 -бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














