Бөлімі:
|
Тағам және сусын.Дені саудың -жаны
сау
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Абилова Жулдыз
Сисенбаевна
|
Күні:
|
17.04.2023
|
Сыныбы:
|
Қатысушылар саны:
13
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Етістік туралы білетінімді еске
түсіремін
|
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
|
1.1.3.6 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг,50 тг, 100
теңгелік тиындармен түрлі төлем жасау;
1.5.1.6 қосу мен азайтуға берілген есептерге қатысты
таңдаған амалдарын негіздеу, шығару әдісін
түсіндіру.
|
Сабақтың мақсаты:
|
Қандай монеталар болатынын
білу;
|
Сабақ кезеңі/
Уақыты
|
Педагогтің
іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту.
3
мин
Топтық жұмыс.
3 мин.
|
Ұйымдастыру кезеңі:
1.Оқушылармен амандасу!Сәлеметсіңдер
ме,оқушылар!?
Психологиялық ахуал
-Балалар, келе қойыңдар шеңберге жинала
қояйық.Барлығымыз бірге,мына өлең шумақтарын қимылмен көрсете
қояйық.
«Таңдау» әдісі
Суреттерді таңдау арқылы оқушыларды 3 топқа
бөлу(Қарлығаш.барыс,балық)
1-«Барыстар» тобы
2-«Қарлығаштар» тобы
3-«Балықтар» тобы
|
Оқушылар мұғаліммен бірге,қимылды
орындайды
|
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік
танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз»
әдісі арқылы бағалайды:
«Жарайсың»
|
Слайд-1
Суреттер
|
Жеке жұмыс.
6 мин.
|
-Балалар,сөз таптарына шолу жасап
жіберсек:
-Зат есім дегеніміз не?
-Сын есім дегеніміз не?
-Сан есім дегеніміз не?
-Етістік дегеніміз не?
-Енді, «Сиқырлы
қарындаштар»әдісі арқылы қарындаштарға мына сөздерді
орналастыра
қояйық.(Күйші,домбыра,ұстаз,әдемі,қызыл,тәтті,бір,жетінші,елу
екі,жүгірді,жазды,оқыды)
-Балалар, енді дәптерімізді ашып,күннің жадын
жазайық.Бүгінгі тақырыбымыз «Етістік»
-Сабағымыздың мақсаты:
Сурет бойынша мәтін мазмұның
болжау;
Сөйлемдерден етістіктерді
табу;
-Осы мақсатқа жетуіміз үшін,тапсырма орындау
арқылы,бірнеше кедергілерден өтуіміз керек.Әр кедергіден өткен
сайын «Смарт сағат»әдісі арқылы өзіңдік бағалау
жүреді.
|
Оқушылардың жауабы: ережелерді
айтады.
Қалташаларға
орналастырады
|
«Жарайсың!»
«Керемет»
«Сенің қолыңнан
келеді» деген мұғалімнің
мадақтау сөзі
арқылы
Оқушының өзің-өзі
бағалауы
|
«Сиқырлы қарындаштар»
сурет
«Смарт сағат»
|
Сабақтың ортасы
Айтылым
Жұптық жұмыс
8
мин.
|
Суретпен жұмыс. «Сұрақ-жауап»
әдісі
Тыңдалым: Құрманғазының күйі
«Балбырауын»
Оқулықпен жұмыс:7-жаттығу «Кім жылдам»әдісі
арқылы
-Динаның ұстазы кім?
-Құрманғазы кім?
-Домбырашы болу үшін не естеу
керек?
-Құрманғазының ақыл кеңестері Динаға қалай әсер
етті?
|
Күй
тыңдайды
Керекті сөздерді пайдаланып,сұрақтарға жауап
береді:(Құрманғазы,күй атасы,дыбысты сүйе білу,ерінбеу,құлағынан
кетпестей.)
|
Дескриптор:
-Керекті сөздерді
табады;
-
Сұраққа жауап береді;
-Бір-бірін толықтырады, Жалпы-3
балл.
|
Слайд-3
Аудио жазба
https://learningapps.org/watch?v=pmu5zmjnn23
3-сынып оқулығы
|
Топтық жұмыс.
7 мин.
|
№1-тапсырма: «Моншақтар тізбесі»
әдісі
Сөздерден сөйлем
құрау
|
Сөздерді моншақ тізбесіне орналастырып,сөйлем
құрайды.
|
Дескриптор:
-
Сөздерден сөйлем құрайды;
- Сөйлемнен етістік
табады;
Жалпы-2 балл.
|
Топтама
Слайд-5
|
Жеке жұмыс.
9 мин.
Жазылым
|
№ 2 –тапсырма:
Оқулықпен жұмыс:8-жаттығу,45-
бет
Көп
нүктенің орнына тиісті етістіктерді қойып,сөйлемдерді көшіріп
жаз.
Күйші күй ...... .Жыршы жыр ... .Ақын өлең ....
.Дәрігер ауруларды ... .Мұғалім балаларды ... .Жылқышы жылқы ...
.
|
Көп
нүктенің орнына тиісті сөздерді қояды,сөйлемді көшіріп
жазады.(Тартады,жырлады,
шығарды,емдеді,оқытты.бақты)
|
Дескриптор:
-Сөздерді табады.
-Сөйлемді қатесіз
көшіреді.
«Жұбынды бағала» әдісі
Жалпы – 2 балл.
|
Слайд-6
3-сынып оқулығы.
Жұмыс дәптерлері.
|
Топтық жұмыс
7 мин.
|
№ 3 –тапсырма:
Суреттермен жұмыс «Себеттегі сәбіздер» әдісі
арқылы дара және күрделі етістіктерді
ажыратамыз
|
Дара және күрделі етістіктерді себеттерге
бөліп,ажыратады.
|
Дескриптор:
-Дара етістікті табады
-Күрделі етістікті
табады
-Бір бірін толықтырады
Жалпы-3 балл.
|
Топтама
Слайд-7
|
Сабақтың соңы.
Кері байланыс
Жеке жұмыс:
5 мин.
|
«Көктегі үйшік»
әдісін пайдаланып бүгінгі сабаққа кері байланыс
береміз!
|
Оқушылар өздерінің тақырып бойынша оқып,
зерделегенін кішкентай шарларға сөйлемдер арқылы
тұжырымдайды.
|
«Көктегі үйшік»
әдісі арқылы сабақтан алған әсерлерімен
бөліседі.
|
|