Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары________Коптлеуова А.Ы.
|
Білім беру ұйымның атауы |
№273 |
||||
|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Құлпыбаева А. |
||||
|
Күні: |
13.02.2026ж |
||||
|
Сынып: 3 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Етістік туралы білетінімді еске түсіремін |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.1* мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер, фото, диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжау 3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер, фото, диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды. Сөйлемнен сөз таптарынан етістікті табады. |
||||
|
Құндылық: |
Ай құндылығы: жасампаздық және жаңашылдық Апталық дәйексөз: «Өнерлі өрен – елдің тірегі» |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 7 мин |
I. Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру. Бір, екі, үш, Сынып іші тып-тыныш. Жалқаулықты тастаймыз. Сабақты біз бастаймыз. II. Үй тапсырмасын сұрау 6-жаттығу Күрделі етістіктерді теріп жаз. Оқып жүр, ойнады, жортады, келе бастады, сүртіп тұр, жүгіре жөнеледі. - Неліктен күрделі етістік екенін дәлелде. Осы етістіктермен төрт сөйлем құрап жаз. III. Өткен сабақты бекіту «Қарлы кесек» әдісі Сұрақтар: 1. Етістік дегеніміз не? 2. Етістік қандай сұрақтарға жауап береді? 3. Етістікке мысал келтір. 4. Етістіктің қандай түрлерін білесіңдер? 5. Дара етістік дегеніміз не? 6. Дара етістікке мысал келтір. 7. Күрделі етістік дегеніміз не? 8. Күрделі етістікке мысал келтір. Бүгінгі сабақта етістік туралы білімімізді бекіту мақсатында тапсырмалар орындайтын боламыз. Сабақ мақсаты жария етіледі. |
Өлеңді хормен айтады. Үй тапсырмасын тексертеді. Сұрақтарға жауап береді |
Атақты тұлғалардың суреттері бейнеленген домбырадағы шкала бойынша өз-өздерін бағалайды. Дескриптор: - Күрделі етістіктерді теріп жазып, күрделі етістік екенін дәлелдейді – 1балл - Етістіктер-мен сөйлем құрап жазады – 1балл Әр дұрыс жауапқа -1балл |
презентация Оқулық Қар қиындылары |
|
|
Сабақтың ортасы 33 мин |
IV. Жаңа сабақ 7-жаттығу Керекті сөздерді пайдаланып, сұрақтарға жауап беріңдер. 1. Динаның ұстазы кім? Динаның ұстазы – Құрманғазы. 2. Құрманғазы кім? Құрманғазы – күй атасы. 3. Домбырашы болу үшін не істеу керек? Домбырашы болу үшін дыбысты сүйе білу керек, ерінбеу, ұялмау керек, көп алдында өзін еркін ұстау керек. 4. Құрманғазының ақыл-кеңестері Динаға қалай әсер етті? Құрманғазының ақыл-кеңестері Динаға құлағынан кетпестей әсер етті. Керекті сөздер: Құрманғазы, күй атасы, дыбысты сүйе білу, ерінбеу, құлағынан кетпестей. - Етістіктерді табыңдар. Олардың дара немесе күрделі екенін айтыңдар. |
Сұрақтарға жауап береді А деңгейлі, В деңгейлі, С деңгейлі балалардан ауызша сұралады. |
Дескриптор: - Қойылған сұрақтарға жауап береді -1 балл. - Етістіктерді тауып, дара немесе күрделі екенін ажыратады -1балл. |
Оқулық, презентация |
|
|
|
Жазба жұмысы 8-жаттығу Көп нүктенің орнына тиісті етістік-терді қойып, сөйлемдерді көшіріп жаз. Күйші күй тартады. Жыршы жыр айтады. Ақын өлең шығарады. Дәрігер ауруларды емдейді. Мұғалім балаларды оқытады. Жылқышы жылқы бағады. 1) Сөйлем мүшелеріне талдау Мұғалім балаларды оқытады. 2) Сөз құрамына талдау Күйші, дәрігер, балаларды ЕББҚ 1-тапсырма. Сөйлемдерді көшіріп жаз, етістіктерді тап, астын екі сызықпен сыз. 2-тапсырма. Етістіктерге сұрақ қойып, ажыратып көрсет. |
Жаттығу жұмысын дәптерге орындайды. Жұмыс дәптеріндегі жеке тапсырманы орындайды. |
Дескриптор: Көп нүктенің орнына дара етістікті тауып жазады-1балл. Сөйлемдерді сөйлем мүшесіне талдайды – 1балл Сөздерді сөз құрамына талдайды – 1балл |
Оқулық, дәптер |
|
|
|
Сергіту сәті |
Сергіту сәтін орындайды |
|
|
|
|
|
Оқулықпен жұмыс 10-жаттығу Суретке қарап, мәтіннің тақырыбын болжа. Мәтінге ат қойыңдар. Сұрақтар: 1. Мәтін кім туралы? 2. Құрманғазы Динаға нені сеніп тапсырды? Не үшін тапсырды? 3. Дина ұстазына не деп уәде берді? 4. Мәтіндегі негізгі ой қандай? Топтық жұмыс 1-топ Мәтін мазмұнына байланысты жоспар құрастыру. 1. Дина мен Құрманғазының танысуы. 2. Динаға домбырасын ұсынуы 3. Динаның ант беруі 2-топ Мәтіннен дара етістіктерді табыңдар. 3-топ Мәтіннен күрделі етістіктерді табыңдар. |
Сурет бойынша мәтін тақырыбын болжайды. Мәтінді оқып, ат қояды, сұрақтарға жауап береді. Топтық тапсырма орындайды. |
Дескриптор: - Мәтін тақырыбын болжайды -1балл Мәтінді оқиды, ат қояды-1балл Әр сұраққа дұрыс жауап-1балл |
|
|
|
|
Жеке жұмыс А деңгейінің тапсырмасы: Берілген етістіктермен сөйлем құрап жаз. Отырды, айтты, қарады, көріп отыр. В деңгейінің тапсырмасы: Көп нүктенің орнына тиісті етістікті қойып жаз Балалар жарыста тез________ Асан қызықты әңгіме_________ Қыздар сыныпты таза________ Сабақта бәрі көңілді________ С деңгейінің тапсырмасы: Берілген сөздерге етістік тауып жаз. 1. кітап – 2. ән – 3. су – 4. сурет |
Тапсырма орындайды. |
|
|
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
V. Жаңа сабақты бекіту «Wordwall» әдісі VI. Қорытындылау Кері байланыс Сұрақ қою арқылы бүгінгі сабақтан нені үйренгендері сұралады. VII. Бағалау Балалардың алған баллдары айтылады. VIII. Үйге тапсырма 9-жаттығу Көп нүктенің орнына дара етістікті тауып жаз. Күрделі етістіктерді қатыстырып, сөйлем құрап жаз. |
Сұрақтарға жауап береді Кері байланыс жасайды. Оқу тапсырмасын жазып алады |
Әр дұрыс жауапқа-1балл |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Етістік туралы білетінімді еске түсіремін
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары________Коптлеуова А.Ы.
|
Білім беру ұйымның атауы |
№273 |
||||
|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Құлпыбаева А. |
||||
|
Күні: |
13.02.2026ж |
||||
|
Сынып: 3 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Етістік туралы білетінімді еске түсіремін |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.1* мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер, фото, диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжау 3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер, фото, диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды. Сөйлемнен сөз таптарынан етістікті табады. |
||||
|
Құндылық: |
Ай құндылығы: жасампаздық және жаңашылдық Апталық дәйексөз: «Өнерлі өрен – елдің тірегі» |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 7 мин |
I. Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру. Бір, екі, үш, Сынып іші тып-тыныш. Жалқаулықты тастаймыз. Сабақты біз бастаймыз. II. Үй тапсырмасын сұрау 6-жаттығу Күрделі етістіктерді теріп жаз. Оқып жүр, ойнады, жортады, келе бастады, сүртіп тұр, жүгіре жөнеледі. - Неліктен күрделі етістік екенін дәлелде. Осы етістіктермен төрт сөйлем құрап жаз. III. Өткен сабақты бекіту «Қарлы кесек» әдісі Сұрақтар: 1. Етістік дегеніміз не? 2. Етістік қандай сұрақтарға жауап береді? 3. Етістікке мысал келтір. 4. Етістіктің қандай түрлерін білесіңдер? 5. Дара етістік дегеніміз не? 6. Дара етістікке мысал келтір. 7. Күрделі етістік дегеніміз не? 8. Күрделі етістікке мысал келтір. Бүгінгі сабақта етістік туралы білімімізді бекіту мақсатында тапсырмалар орындайтын боламыз. Сабақ мақсаты жария етіледі. |
Өлеңді хормен айтады. Үй тапсырмасын тексертеді. Сұрақтарға жауап береді |
Атақты тұлғалардың суреттері бейнеленген домбырадағы шкала бойынша өз-өздерін бағалайды. Дескриптор: - Күрделі етістіктерді теріп жазып, күрделі етістік екенін дәлелдейді – 1балл - Етістіктер-мен сөйлем құрап жазады – 1балл Әр дұрыс жауапқа -1балл |
презентация Оқулық Қар қиындылары |
|
|
Сабақтың ортасы 33 мин |
IV. Жаңа сабақ 7-жаттығу Керекті сөздерді пайдаланып, сұрақтарға жауап беріңдер. 1. Динаның ұстазы кім? Динаның ұстазы – Құрманғазы. 2. Құрманғазы кім? Құрманғазы – күй атасы. 3. Домбырашы болу үшін не істеу керек? Домбырашы болу үшін дыбысты сүйе білу керек, ерінбеу, ұялмау керек, көп алдында өзін еркін ұстау керек. 4. Құрманғазының ақыл-кеңестері Динаға қалай әсер етті? Құрманғазының ақыл-кеңестері Динаға құлағынан кетпестей әсер етті. Керекті сөздер: Құрманғазы, күй атасы, дыбысты сүйе білу, ерінбеу, құлағынан кетпестей. - Етістіктерді табыңдар. Олардың дара немесе күрделі екенін айтыңдар. |
Сұрақтарға жауап береді А деңгейлі, В деңгейлі, С деңгейлі балалардан ауызша сұралады. |
Дескриптор: - Қойылған сұрақтарға жауап береді -1 балл. - Етістіктерді тауып, дара немесе күрделі екенін ажыратады -1балл. |
Оқулық, презентация |
|
|
|
Жазба жұмысы 8-жаттығу Көп нүктенің орнына тиісті етістік-терді қойып, сөйлемдерді көшіріп жаз. Күйші күй тартады. Жыршы жыр айтады. Ақын өлең шығарады. Дәрігер ауруларды емдейді. Мұғалім балаларды оқытады. Жылқышы жылқы бағады. 1) Сөйлем мүшелеріне талдау Мұғалім балаларды оқытады. 2) Сөз құрамына талдау Күйші, дәрігер, балаларды ЕББҚ 1-тапсырма. Сөйлемдерді көшіріп жаз, етістіктерді тап, астын екі сызықпен сыз. 2-тапсырма. Етістіктерге сұрақ қойып, ажыратып көрсет. |
Жаттығу жұмысын дәптерге орындайды. Жұмыс дәптеріндегі жеке тапсырманы орындайды. |
Дескриптор: Көп нүктенің орнына дара етістікті тауып жазады-1балл. Сөйлемдерді сөйлем мүшесіне талдайды – 1балл Сөздерді сөз құрамына талдайды – 1балл |
Оқулық, дәптер |
|
|
|
Сергіту сәті |
Сергіту сәтін орындайды |
|
|
|
|
|
Оқулықпен жұмыс 10-жаттығу Суретке қарап, мәтіннің тақырыбын болжа. Мәтінге ат қойыңдар. Сұрақтар: 1. Мәтін кім туралы? 2. Құрманғазы Динаға нені сеніп тапсырды? Не үшін тапсырды? 3. Дина ұстазына не деп уәде берді? 4. Мәтіндегі негізгі ой қандай? Топтық жұмыс 1-топ Мәтін мазмұнына байланысты жоспар құрастыру. 1. Дина мен Құрманғазының танысуы. 2. Динаға домбырасын ұсынуы 3. Динаның ант беруі 2-топ Мәтіннен дара етістіктерді табыңдар. 3-топ Мәтіннен күрделі етістіктерді табыңдар. |
Сурет бойынша мәтін тақырыбын болжайды. Мәтінді оқып, ат қояды, сұрақтарға жауап береді. Топтық тапсырма орындайды. |
Дескриптор: - Мәтін тақырыбын болжайды -1балл Мәтінді оқиды, ат қояды-1балл Әр сұраққа дұрыс жауап-1балл |
|
|
|
|
Жеке жұмыс А деңгейінің тапсырмасы: Берілген етістіктермен сөйлем құрап жаз. Отырды, айтты, қарады, көріп отыр. В деңгейінің тапсырмасы: Көп нүктенің орнына тиісті етістікті қойып жаз Балалар жарыста тез________ Асан қызықты әңгіме_________ Қыздар сыныпты таза________ Сабақта бәрі көңілді________ С деңгейінің тапсырмасы: Берілген сөздерге етістік тауып жаз. 1. кітап – 2. ән – 3. су – 4. сурет |
Тапсырма орындайды. |
|
|
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
V. Жаңа сабақты бекіту «Wordwall» әдісі VI. Қорытындылау Кері байланыс Сұрақ қою арқылы бүгінгі сабақтан нені үйренгендері сұралады. VII. Бағалау Балалардың алған баллдары айтылады. VIII. Үйге тапсырма 9-жаттығу Көп нүктенің орнына дара етістікті тауып жаз. Күрделі етістіктерді қатыстырып, сөйлем құрап жаз. |
Сұрақтарға жауап береді Кері байланыс жасайды. Оқу тапсырмасын жазып алады |
Әр дұрыс жауапқа-1балл |
|
|
шағым қалдыра аласыз


