Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ тілі 19-сабақ
|
Бөлім: |
Өнер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Кенжебекова Ж.Т |
|
|
Күні: |
10.02.2023ж |
|
|
Сынып: 3 «К» |
Қатысушылар саны: 5 |
Қатыспағандар саны: 2 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Етістік туралы білетінімді еске түсіремін |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру 3.4.2.4* негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау 3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады, жауап береді және сөйлемнен етістікті анықтайды. Көптеген оқушылар: сурет бойынша әңгіме құрап, сұрақ қойып, сөйлемді сөз таптарына талдай алады. Кейбір оқушылар: өлең авторы туралы әңгімелейді, ұқсас мәтіндерді еске түсіре алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Психологиялық ахуал Үлкенге де сіз, Кішіге де сіз, Сәлем бердік сіздерге Құрметпенен біз. Жаңа оқу материалын жариялау «Сөзжұмбақ» жасыру
Кетсең жолды жабады
«Постер құра » әдісі бойынша атақты тұлғаларды табу - Жаңа тақырыппен таныстыру - Олай болса, бүгінгі сабағымызда атақты тұлғалар туралы ортақ тақырыпты бастап, етістікті анықтауға бағытталған тапсырмалар орындаймыз. Сабақ мақсаты жария етіледі. |
Сұраққа жауап береді. |
«Бас бармақ» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
Ақын суреттері |
|
Жаңа білім 10 мин 2 мин Бекіту 20 мин |
1-жаттығу. - Мәтінді мұқият тыңдаңдар. - Мәтін кім/не туралы?
-Атасы ұлы сөзінің мағынасын қалай түсіндірді деп ойлайсыңдар? -Қай пікір ақиқат екенін мәтін бойынша тексеріңдер: 1. Кіреберісте атамның портреті ілулі тұратын. (ж) 2. Атасы немересіне «ұлы» сөзінің мағынасын түсіндірді. (а) 3. Ержанның жорамалы бойынша портреттегі кісі – Момышұлы. (а) -«Ұлы» деп қандай адамды айтады?» -Оларды қандай қасиеттері атақты етті? Тиісті белгімен (+) белгіле.
-Сыныптастарыңа мәтін мазмұнын анықтауға арналған сұрақтар қойып, жауап беріңдер. Сергіту сәтінде «Көбелекті ұста »
(Т, Д) 2-тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асырылады. 2-жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті етістіктерді қою арқылы сөйлемдерді толықтырып жаз. Мұхтар Әуезов «Абай жолы» романын ... . Онда Абайдың бүкіл өмір жолы ... . Керекті сөздер: баяндалады, жазды. -Сөйлемді етістіксіз айтып көр. Етістік не үшін керек екен? 3-жаттығу Кім не істейді? Екі бағанды сәйкестендіреді. |
Тапсырманы орындайды. Сұрақтарға жауап береді.
Топпен орындайды
Сөздерді табады
Тапсырманы орындайды. Сөйлем құрастырып жазады.
Суреттегі кейіпкерлерді таңдау арқылы сәйкестендіреді
|
Дескриптор -Ақиқат пікірді анықтайды-3балл. Дескриптор: Әр дұрыс тапқан тапсырмаға 1 балл Дескриптор: - Тиісті етістіктерді қою арқылы сөйлемдерді толықтырып жазады-2балл. -Сөйлем құрайды1б -Қатесіз жазады 1б |
Оқулық, дәптер Оқулық, дәптер |
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланысты «Баспалдақ» әдісі арқылы береді. Оқу тапсырмасы: Етістіктерді қатыстырып сөйлем құрап жазу |
Кері байланыс жасайды. Оқу тапсырмасын жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|





жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Етістік туралы білетінімді еске түсіремін. 3-сынып
Етістік туралы білетінімді еске түсіремін. 3-сынып
Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ тілі 19-сабақ
|
Бөлім: |
Өнер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Кенжебекова Ж.Т |
|
|
Күні: |
10.02.2023ж |
|
|
Сынып: 3 «К» |
Қатысушылар саны: 5 |
Қатыспағандар саны: 2 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Етістік туралы білетінімді еске түсіремін |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру 3.4.2.4* негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау 3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады, жауап береді және сөйлемнен етістікті анықтайды. Көптеген оқушылар: сурет бойынша әңгіме құрап, сұрақ қойып, сөйлемді сөз таптарына талдай алады. Кейбір оқушылар: өлең авторы туралы әңгімелейді, ұқсас мәтіндерді еске түсіре алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Психологиялық ахуал Үлкенге де сіз, Кішіге де сіз, Сәлем бердік сіздерге Құрметпенен біз. Жаңа оқу материалын жариялау «Сөзжұмбақ» жасыру
Кетсең жолды жабады
«Постер құра » әдісі бойынша атақты тұлғаларды табу - Жаңа тақырыппен таныстыру - Олай болса, бүгінгі сабағымызда атақты тұлғалар туралы ортақ тақырыпты бастап, етістікті анықтауға бағытталған тапсырмалар орындаймыз. Сабақ мақсаты жария етіледі. |
Сұраққа жауап береді. |
«Бас бармақ» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
Ақын суреттері |
|
Жаңа білім 10 мин 2 мин Бекіту 20 мин |
1-жаттығу. - Мәтінді мұқият тыңдаңдар. - Мәтін кім/не туралы?
-Атасы ұлы сөзінің мағынасын қалай түсіндірді деп ойлайсыңдар? -Қай пікір ақиқат екенін мәтін бойынша тексеріңдер: 1. Кіреберісте атамның портреті ілулі тұратын. (ж) 2. Атасы немересіне «ұлы» сөзінің мағынасын түсіндірді. (а) 3. Ержанның жорамалы бойынша портреттегі кісі – Момышұлы. (а) -«Ұлы» деп қандай адамды айтады?» -Оларды қандай қасиеттері атақты етті? Тиісті белгімен (+) белгіле.
-Сыныптастарыңа мәтін мазмұнын анықтауға арналған сұрақтар қойып, жауап беріңдер. Сергіту сәтінде «Көбелекті ұста »
(Т, Д) 2-тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асырылады. 2-жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті етістіктерді қою арқылы сөйлемдерді толықтырып жаз. Мұхтар Әуезов «Абай жолы» романын ... . Онда Абайдың бүкіл өмір жолы ... . Керекті сөздер: баяндалады, жазды. -Сөйлемді етістіксіз айтып көр. Етістік не үшін керек екен? 3-жаттығу Кім не істейді? Екі бағанды сәйкестендіреді. |
Тапсырманы орындайды. Сұрақтарға жауап береді.
Топпен орындайды
Сөздерді табады
Тапсырманы орындайды. Сөйлем құрастырып жазады.
Суреттегі кейіпкерлерді таңдау арқылы сәйкестендіреді
|
Дескриптор -Ақиқат пікірді анықтайды-3балл. Дескриптор: Әр дұрыс тапқан тапсырмаға 1 балл Дескриптор: - Тиісті етістіктерді қою арқылы сөйлемдерді толықтырып жазады-2балл. -Сөйлем құрайды1б -Қатесіз жазады 1б |
Оқулық, дәптер Оқулық, дәптер |
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланысты «Баспалдақ» әдісі арқылы береді. Оқу тапсырмасы: Етістіктерді қатыстырып сөйлем құрап жазу |
Кері байланыс жасайды. Оқу тапсырмасын жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|





шағым қалдыра аласыз















