Басы
3
минут
|
(Ұ) Ұйымдастыру
кезеңі:
1.Сәлемдесу.
2.Оқушыларды
түгендеу.
Психологиялық ахуал
орнату.
«Дос достыққа»
әдісі.
Тату-тәтті достармыз
біз,
Ынталы
да,талапты.
Көп білуге құштармыз
біз,
Жақсы оқимыз
сабақты
Сабақтың күтілетін нәтижесімен таныстыру:
– Балалар, сендер бүгін мұғалім
көмегімен жеке сурет, сюжетті суреттер арқылы шағын
сипаттау/әңгімелеу мәтіндерін құрап
жазатын,
сөз таптарын (зат есім, сын
есім, сан есім, етістік) ажыратуды үйренетін
боласыңдар.
Тақырыпты болжау.
«Ребус» . Ребусты шешіп, тақырыпты
анықтау.
|
Балалар мұғаліммен бірге
қайталайды. Өзара қол алысады
Сабақтың тақырыбы мен
мақсатымен танысады, мұқият тыңдайды
Берілген ребусты шешіп
тақырыппен танысады.
|
ҚБ. Мұғалімнің ауызша
марапаты
ҚБ.
Мұғалімнің ауызша қолдауы
|
Жағымды
әуен
Слайд
|
Ортасы
2 мин
5 мин
5 мин
5 мин
5 мин
3 мин
7 мин
|
Сабақтың мақсатымен
таныстыру.
Топқа
бөлу. «Гул сыйла» әдісі. 3 түсті
(алқызыл, қызыл, ақ) стикелер тарату арқылы 3 топқа бөлінеді.
Экранда слайдта көрсетілген гулдер атауын тауып,
топтасады.
1 топ –
Қызғалдақ
1 топ –
Раушан
1 топ –
Мамыргул
1 топ –
Лалагул
Бағалау тәсілімен
таныстыру. ҚБ. «Медаль» әдісі.
Толық жауап – 2 балл, толық емес жауап – 1 балл. Сабақ барысында
жауаптар үшін медаль беріледі. Сабақ аяғында жинаған медальдар
саналады, оқушылар бағаланады.
Ой қозғау. Ширату. «Суретті
сөйлет» әдісі
бойынша топта жүргізіледі. Мен және
сен сөздеріне суреттегі іс-әрекетті сипаттайтын етістікті жалғап
айтады. Әр топтан жауап берген оқушыға медаль беріледі. Топтың
ұпайы топ мүшелерінің ұпайына тәуелді.
Жаңа сабақты меңгеру.
«Видеотыңдалым» айдары.
Белсенді оқу
тапсырмалары
«Сиқырлы қалам» әдісі.
Жазылым тапсырмасы. Жеке жұмыс.
Жаттығуды дәптерге орындайды.
Жауабын экранда тексереді.
«Ашық микрофон» әдісі.
Жұптық жұмыс. Берілген тапсырманы орындайды.
Мұғалім микрофон арқылы сұрақ қоя отырып, оқушылардан жауап
алады.
Сергіту сәті. «Досыңа
сен». Көңілді әуенмен. Балалар бір
бірінің иығынан ұстап, әр топ шеңбер құрап, алшаңдап жүреді. Сосын
тоқтап әр бала өзінің артындағы досының қолына сүйеніп тұрады.
Осылайша 1-2 рет қайталайды
«Дауыстап ойлау» әдісі.
Топтық жұмыс. Әр топқа берілген сөзді
қатыстырып, «Анаға көмек» тақырыбында І, ІІ, ІІІ жақта шағын әңгіме
құрайды.
|
«Гул сыйла» әдісімен таңдау
арқылы топтарға бірігеді
Ширату тапсырмасын орындайды.
Жіктік жалғауларын біледі
Бейнефильм тамашалау арқылы
меңгереді
Белсенді оқу тапсырмалары
(Ұжымда, жұпта)
орындайды.
Тапсырманы орындап, ол туралы
пікірлерін ашық айта алады
Сергіту жаттығуларын
орындайды
Жіктік жалғаулы етістіктерді
падалана алады. Әңгіме құрайды.
|
ҚБ. «Медаль» әдісі.
Толық жауап – 2 балл. Толық емес жауап – 1 балл
ҚБ. «Медаль» әдісі.
Толық жауап – 2 балл. Толық емес жауап – 1 балл
ҚБ. «Медаль» әдісі.
Толық жауап – 2 балл. Толық емес жауап – 1 балл
Мұғалімнің ауызша
қолдауы
ҚБ. «Медаль» әдісі.
Толық жауап – 2 балл. Толық емес жауап – 1 балл
|
Слайд
Слайд. Гиперсілтемелі
тапсырмалар
Бейнефильм
76 жаттығу, 70
бет
77 жаттығу, 70
бет
78 жаттығу, 70
бет
|
Соңы
5 мин
|
«Жұбын тап»
әдісі. learningapps.org сервисінде
жасалған. Әр топтан оқушы шығып, тақтада
орындайды.
|
Етістіктерді әр түрлі жақтарда
тұрған сөздермен сәйкестендіріп, жұбын
табады
|
ҚБ. «Медаль» әдісі.
Дұрыс жауап – 1 балл
|
Слайд,
https://learningapps.org/watch?v=pxdvq6px222
сілтемесі
|
Кері
байланыс
5 мин
|
Рефлексия. «Жетістік
тақтасы» әдісі
Бүгінгі сабақта не
үйрендің?
Сен үшін не қиын
болды?
Саған қандай тапсырма
қызықты болды?
Сұрақтардың жауабын
стикерге жаз. Жауабыңды оқы және жетістік тақтасына
жапсыр.
Бағалау.
«Жеңімпаздың қоржыны» әдісі. Әр оқушының және топтың
медальдары саналады. Бағалау жүргізіледі
Үйге
тапсырма.
80 жаттығу. 71
бет
|
Оқушы мұғалім қойған
сұраққа жауап береді
Әр оқушы жинаған
медальдарын санайды
|
«Комментарий»
Әдісі
Медальдар саны бойынша
бағалау
|
Стикерлер
медальдар
|