|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Етістіктің жіктелуі/ Қоршаған ортаны қорғаймын |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.1. – мәтіннің тақырыбы мен берілген диаграмма, сызба, кесте бойынша мәтіннің мазмұнын болжау,және өз ойын дәлелдеу; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің мазмұнына өз пікірін айтады етістіктің жіктік жалғаулары туралы білімін тереңдетеді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық құндылық: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады; Сабаққа дайындығын
тексереді; Оқушыларды топқа бөліп аламын: 1 – топ «Дарындылар» 2 – топ «Үздіктер» 3 – топ «Таланттылар» Балалар, біз қандай тақырыптарды өтіп жатырмыз, кім айтады? (етістік және етістіктің жіктелуі туралы) Сендерге өткен сабақты түсінгендеріңді тексеру үшін қызықты ойын алып келдім; Өз білімімізді тексеруге дайынбыз ба? «Арқан тартыс» әдісі
Жарайсыңдар, балалар! Бүгін біз етістіктің жіктелуі жайлы білімімізді тереңдетеміз,жаңа ақпарттар аламыз: Сабақтың мақсаты: Мәтіннің мазмұнына өз пікірін айтады етістіктің жіктік жалғаулары туралы білімін тереңдетеді 1 – тапсырма (жеке жұмыс) 71 бет 81 жаттығу
2 – тапсырма (жеке жұмыс) «Планшет» әдісі Көп нүктенің орнына жіктік жалғауын қойып, сөйдемдерді көшіріп жаз:
3 – тапсырма (жұптық жұмыс) «Үстел үсті асықтар» ойыны Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма Саралау – диалог Берілген мақал мәтелдердің мағынасын түсіндір; Мақал арқылы ата – бабамыз бізге не айтқысы келді? Қыстағы қар - жерге ырыс, Жердегі ылғал – елге ырыс. Таумен тасты су бұзар, Ел арасын қу бұзар. Ағаш тамырымен мықты, Адам дос - жарымен мықты. Ақтың жуындысын ағып жатқан суға төкпе. Жылап жүріп арық қазсаң, Күліп жүріп су ішесің. Ағын су бал татыр, Ақ шабағы май татыр. Арық бар жерде су бар, Су бар жерде ну бар. Қаз келсе, жаз келер, Қарға келсе, қатқақ келер. Су аққан жерінен айнымас. Сәуір болмай, тәуір болмас. Жарайсыңдар! Сергіту сәті 4 – тапсырма (топтық жұмыс) «Қоршаған ортаны қорғаймын» Балалар, біздің өтіп жатқан бөліміміз өзімізді қоршаған ортаны қорғауға бағытталған; 1 – топ «Қоршаған ортаны қорғау: ауаның бұзылуы және оның салдарын шешу жолдары» 2 – топ «Қоршаған ортаны қорғау: судың тазалығы, суды қорғау жолдары» 3 – топ «Қоршаған ортаны қорғау: жерді қорғау, жерді қоқыстан тазарту жолдары» 5 – тапсырма Берілген етістіктердің жіктік жалғауларын дұрыс жалғап көр: «Алтын сақа» әдісі
«Әжемнің бауырсағы» әдісі Берілген етістіктерді жікте:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













