|
Қысқа мерзімді жоспар |
Мақтаарал аграрлық колледжі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 09.12.21 ж |
Оқытушы аты-жөні: Байжанов Қ.М. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Курс: 2 курс |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Этникалық жанжалдар: себебі мен шешу жолдары. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: ұлтшылдық, толерантылық, ассамблея, төзімділік |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақстан тарихы, қазақ тілі, саясаттану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
«Этнос», «этногенез», «ұлт» ұғымдары. Этностардың пайда болуына байланысты теориялары қалыптасқан. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут 7 минут |
Ұйымдастыру кезеңі 1. Оқушылармен сәлемдесу. 2.Оқушыларды сабақ жоспары, мақсаты және жүру барысымен таныстыру. Оқушылар гүл жапырақтарын таңдау арқылы төрт командаға бөлінеді және оларға ат беріледі. (1. Біздің, 2. Топ, 3. Өте, 4. Керемет командалары). Командаларға бағалау парақшалары беріледі.
Үй тапсырмасын сұрау. 1-тапсырма: «Біліміңді бағала» әдісі. 1.«Біздің» және 2.«Топ» командалары конверттегі тест сұрақтарға жауап береді. 3. «Өте» және 4. «Керемет» командалары парақшадағы сөйлемдерді сәйкестендіреді. Командалар орындалған тапсырмаларды бір-біріне ауыстырып, бағалайды.
Дескриптор:
ҚБ "Өзара бағалау" әдісі арқылы бағалайды. |
Түрлі түсті қағазбен жасалынған гүл шоқтары.
Таратпа материалдар, тест сұрақтары
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5-мин
5-мин 5-мин 3-мин |
Жаңа сабақты меңгеру кезеңі: Мұғалім оқушыларға лекция таратып шығады және ұлтаралық қатынасқа байланысты «Толеранттылық деген не?» атты бейне ролик көрсетіледі. 1-тапсырма. «Серпілген сауал» әдісі. Тақырыптың түсіну деңгейін арттыруға және талқылау дағдыларын дамытуға қол жеткізу үшін оқушылар бір-біріне бейне роликтен сұрақтар қояды.
Дескриптор: - Оқушылар бір-біріне қойылған сұрақтарға жауап береді. - жаңа тақырыптың мазмұнын ашады. ҚБ. "+;-; керемет" әдісі 2
Дескриптор: - Ұлтаралық көзқарасқа баға береді. - Толерантылық ұғымының даму деңгейін анықтайды. 3-тапсырма. «Қар лақтыру» ойын әдісі. Оқушылардың белсенділігін арттыру мақсатында жүргізіледі. Бұл тапсырмада командадағы әр оқушы парақшаларға 1-сұрақтан түзіп қалған командадағы ойыншыға лақтырады. Қағып алған ойыншы сұраққа жауап беріп кері қарай сол оқушыға қайтарып береді. Ойының шарты:
Дескриптор: - сұрақ қою арқылы тарихи оқиғаларды, процестер мен құбылыстарды түсіндіретін терминдерін қолданады. - оқушылар сұрақ-жауаппен ұлтаралық қатынастарға баға береді ҚБ «Мадақтау сэндгвичі». 4
Дескриптор: - командалар ұлтаралық қатынастарды сипатайтын суреттер құрастырады. - постер арқылы өз білімдерін бағалайды. |
А4 форматтағы үлестірмелі материалдар Таратпа кесте материалдар
Таза А4 форматтағы ақ парақтар
Түрлі бейне суреттер
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут 2
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді
жоспар
Мақтаарал аграрлық
колледжі
Күні: 09.12.21
ж
Оқытушы аты-жөні: Байжанов
Қ.М. Курс: 2
курс Қатысқандар
саны:
Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тақырыбы
Этникалық жанжалдар: себебі
мен шешу жолдары.
Оқу
мақсаты
тарихи оқиғаларды, процестер
мен құбылыстарды түсіндіру үшін «ұлтшылдық», «шовинизм», «нәсілдік
кемсітушілік» «толерантылық» терминдерін
қолдану. тарихи оқиғаларды талдау
негізінде қазіргі кездегі ұлтаралық қатынастардың сипатын
бағалау. Бағалау
критерийі - тарихи оқиғаларды, процестер
мен құбылыстарды түсіндіру үшін «ұлтшылдық», «шовинизм», «нәсілдік
кемсітушілік» «толерантылық» терминдерін
түсінеді. - тарихи оқиғаларды талдау
негізінде қазіргі кездегі ұлтаралық қатынастардың сипатап,
бағалайды.
Тілдік
мақсаттар Пәнге қатысты сөздік қор
мен терминдер: ұлтшылдық, толерантылық,
ассамблея, төзімділік
Құндылықтарды
дарыту Шығармашылық және сын
тұрғысынан ойлау.
Пәнаралық
байланыстар Қазақстан тарихы, қазақ тілі,
саясаттану
Алдыңғы
білім
«Этнос», «этногенез», «ұлт»
ұғымдары. Этностардың пайда болуына байланысты теориялары
қалыптасқан.
Сабақ
барысы:
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері: Сабақта жоспарланған
жаттығу түрлері
Ресурстар Сабақтың
басы 3
минут
7
минут Ұйымдастыру
кезеңі 1. Оқушылармен
сәлемдесу. 2.Оқушыларды сабақ жоспары,
мақсаты және жүру барысымен
таныстыру. Оқушылар гүл жапырақтарын
таңдау арқылы төрт командаға бөлінеді және оларға ат беріледі. (1.
Біздің, 2. Топ, 3. Өте, 4. Керемет командалары). Командаларға
бағалау парақшалары
беріледі. Үй тапсырмасын
сұрау. 1-тапсырма: «Біліміңді
бағала» әдісі. 1.«Біздің» және 2.«Топ» командалары конверттегі тест
сұрақтарға жауап
береді. 3. «Өте» және 4. «Керемет» командалары парақшадағы
сөйлемдерді сәйкестендіреді. Командалар орындалған тапсырмаларды
бір-біріне ауыстырып,
бағалайды.
Дескриптор:
Тест тапсырмасы арқылы үй
тапсырмасын
орындайды.
Сәйкестендіру сызбасы арқылы
кестені толтырады.
ҚБ "Өзара бағалау" әдісі
арқылы бағалайды. Түрлі түсті қағазбен
жасалынған гүл
шоқтары. Таратпа материалдар, тест
сұрақтары Сабақтың
ортасы 5-мин Минут 5-мин 5-мин
3-мин Жаңа сабақты меңгеру
кезеңі: Мұғалім оқушыларға лекция
таратып шығады және ұлтаралық қатынасқа байланысты
«Толеранттылық деген не?» атты бейне ролик
көрсетіледі. 1-тапсырма. «Серпілген
сауал» әдісі. Тақырыптың түсіну деңгейін
арттыруға және талқылау дағдыларын дамытуға қол жеткізу үшін
оқушылар бір-біріне бейне роликтен сұрақтар
қояды. Дескриптор: -
Оқушылар бір-біріне қойылған
сұрақтарға жауап
береді. - жаңа тақырыптың мазмұнын
ашады. ҚБ. "+;-; керемет"
әдісі 2 Дескриптор: - Ұлтаралық көзқарасқа баға
береді. - Толерантылық ұғымының даму
деңгейін анықтайды. 3-тапсырма. «Қар
лақтыру» ойын әдісі. Оқушылардың
белсенділігін арттыру мақсатында жүргізіледі. Бұл тапсырмада
командадағы әр оқушы парақшаларға 1-сұрақтан түзіп қалған
командадағы ойыншыға лақтырады. Қағып алған ойыншы сұраққа жауап
беріп кері қарай сол оқушыға қайтарып береді. Ойының
шарты: Әр команда кем дегенде
2-сұраққа жауап беру
керек. Тақырыптан
ауытқымайды. Өзекті мәселені
қозғайды.
Дескриптор:
- сұрақ қою арқылы тарихи
оқиғаларды, процестер мен құбылыстарды
түсіндіретін терминдерін
қолданады.
- оқушылар
сұрақ-жауаппен ұлтаралық қатынастарға баға
береді
ҚБ «Мадақтау
сэндгвичі». 4 Дескриптор: - командалар ұлтаралық
қатынастарды сипатайтын суреттер
құрастырады. - постер арқылы өз
білімдерін бағалайды. А4 форматтағы үлестірмелі
материалдар Таратпа кесте
материалдар Таза А4 форматтағы ақ
парақтар Түрлі бейне
суреттер Сабақтың
соңы 5
минут 2
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



-тапсырма.
-тапсырма.














