|
Бөлім: |
Сәндік-қолданбалы өнер |
|||||
|
Оқытушының аты-жөні: |
Джумадилова Зура Адилхановна. |
|||||
|
Күні |
21.11.2024ж |
|||||
|
Сынып: 8 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Этностильдегі бұйымдарды жасау (бас киімдер, қазақтың ұлттық киімдері) |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
8.2.3.3-Шығармашылық жұмыстар мен бұйымдар жасау барысында қазақ ұлттық мәдениет элементтерін пайдалану 8.2.3.1-Қол мен тігін құрал-жабдықтарын және олардың құрылғыларын қолдана отырып, тоқыма материалдарын өңдеу мен сәндеудің тиімді әдістерін анықтау және қолдану 8.2.3.2-Әртүрлі конструкциялар мен материалдарды (тоқыма, табиғи және жасанды) қолдана отырып, өз бетінше құрастырған технологиялық құжат арқылы күрделендірілген бұйымдар дайындау 8.3.4.1-Өзінің және өзгелердің жұмыстарын жетілдіру және адаптациялауда қолданылған идеяларды талдауда және бағалауда негізінделген сыни ұсыныстар жасау 8.2.6.1-Техника қауіпсіздігін қадағалап, оның маңыздылығын сезіне және демонстрациялай отырып, материалдар мен құралдарды қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Жалпыға бірдей еңбек. Оушылар бірін-бірі сыйлауға, құрмет көрсетуге, тапсырманы бірлесіп орындауға, еңбексүйгіштікке баулу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. «Сиқырлы қобдиша» ойыны. Қобдишаның ішінде айна болады. Қобдишаның ішінде ең ақылды, сұлу адам бар сол адамға жақсы тілек айту және қобдишаның ішінде топқа бөлінетін сәукеленің суреті бар оқушылар бір- бірден алады сол сәукеле бойынша топқа бөлінеді. «Ия, жоқ» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. Жасанды интелекті қолдану. Сабақ тақырыбы мен мақсатын анықтау. |
Оқушылар амандасып, бір-біріне сәттілік тілейді. Топқа бөлінеді Сәукеле және тақия тобы. Интерактивті тақтадан сұрақтар беріледі ия немесе жоқ деп жауап береді |
Өзара бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген
Компьютер, интерактивті тақта https://www.educaplay.com/learning-resources/21467095-learning_resource.html |
||
|
Жаңа сабақ |
Жаңа сабағымызды сұрақ- жауап арқылы бастаймыз: 1.Бұл бұйымға қандай ою-өрнек қолайлы? 2. Бұл бұйымды жасауға қандай материалдарды қолданған ыңғайлы? 3. Өз эскиздеріңді тағы да немен толықтырғыларың келеді? Неліктен? Топтар осы жайында өз ойларын ортаға салады Тәжірибелік жұмыс.1 кезең. Бас киімнің – төбелік, тақия, сәукеле немесе т.б. түрлері бар осы баскиімнің арасынан төбелік баскиімінің сызбасын құру. Бұл бас киімдерде моделіне байланысты өлшемдер алынады. Егер артқы жағынан бір тігіс түскен жаздық бас киім яғни тақия болса, онда құрылымы кезінде бөлінбейді. Ал біз өлшемі алынбайтын бас киімді пішеміз. Бейне сабақ көру Оқушыларға технологиялық карта таратылады сол бойынша жұмыс жасайды. Жұмысты бастамас бұрын Техника қауіпсіздік ережелерімен танысу. Сергіту сәті: Қазақша ою-өрнек биі
|
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі
Дискрипторлар: Оқушылар эскиздерді пайдалана отырып, бұйымды қия алады.
Оқушылар бейне баяндағы оюларға қарап билейді
|
Дискриптор - белгілі бір талаптарға сәйкес бұйым дайындау; - осы жазбалар негізінде бұйым дайындаудың әртүрлі тәсілдерін ескеру Оқушылар бұл тапсырманы жұпта бағалайды сызбасын сызуды орындайды |
https://app.presentations.ai/view/JBe5cg
Әр оқушыға арналған бірдей түсті қағаз парағы, қайшылар.
Лекала, қағаз, ою, қайшы Фетр матасы |
||
|
Сабақтың соңы
|
Сабақты қортындылау: Сабақты тест арқылы қорытындылау. Жаңа сабақ бойынша тест сұрақтарына жауап беру. Екі топта баскиімдердің эскиздерін пайдаланды Кері байланыс:
|
|
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
Жасанды интелект https://www.educaplay.com/learning-resources/21430981-learning_resource.html
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Этностильдегі бұйымдарды жасау (бас киімдер, қазақтың ұлттық киімдері)
Этностильдегі бұйымдарды жасау (бас киімдер, қазақтың ұлттық киімдері)
|
Бөлім: |
Сәндік-қолданбалы өнер |
|||||
|
Оқытушының аты-жөні: |
Джумадилова Зура Адилхановна. |
|||||
|
Күні |
21.11.2024ж |
|||||
|
Сынып: 8 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Этностильдегі бұйымдарды жасау (бас киімдер, қазақтың ұлттық киімдері) |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
8.2.3.3-Шығармашылық жұмыстар мен бұйымдар жасау барысында қазақ ұлттық мәдениет элементтерін пайдалану 8.2.3.1-Қол мен тігін құрал-жабдықтарын және олардың құрылғыларын қолдана отырып, тоқыма материалдарын өңдеу мен сәндеудің тиімді әдістерін анықтау және қолдану 8.2.3.2-Әртүрлі конструкциялар мен материалдарды (тоқыма, табиғи және жасанды) қолдана отырып, өз бетінше құрастырған технологиялық құжат арқылы күрделендірілген бұйымдар дайындау 8.3.4.1-Өзінің және өзгелердің жұмыстарын жетілдіру және адаптациялауда қолданылған идеяларды талдауда және бағалауда негізінделген сыни ұсыныстар жасау 8.2.6.1-Техника қауіпсіздігін қадағалап, оның маңыздылығын сезіне және демонстрациялай отырып, материалдар мен құралдарды қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Жалпыға бірдей еңбек. Оушылар бірін-бірі сыйлауға, құрмет көрсетуге, тапсырманы бірлесіп орындауға, еңбексүйгіштікке баулу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. «Сиқырлы қобдиша» ойыны. Қобдишаның ішінде айна болады. Қобдишаның ішінде ең ақылды, сұлу адам бар сол адамға жақсы тілек айту және қобдишаның ішінде топқа бөлінетін сәукеленің суреті бар оқушылар бір- бірден алады сол сәукеле бойынша топқа бөлінеді. «Ия, жоқ» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. Жасанды интелекті қолдану. Сабақ тақырыбы мен мақсатын анықтау. |
Оқушылар амандасып, бір-біріне сәттілік тілейді. Топқа бөлінеді Сәукеле және тақия тобы. Интерактивті тақтадан сұрақтар беріледі ия немесе жоқ деп жауап береді |
Өзара бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген
Компьютер, интерактивті тақта https://www.educaplay.com/learning-resources/21467095-learning_resource.html |
||
|
Жаңа сабақ |
Жаңа сабағымызды сұрақ- жауап арқылы бастаймыз: 1.Бұл бұйымға қандай ою-өрнек қолайлы? 2. Бұл бұйымды жасауға қандай материалдарды қолданған ыңғайлы? 3. Өз эскиздеріңді тағы да немен толықтырғыларың келеді? Неліктен? Топтар осы жайында өз ойларын ортаға салады Тәжірибелік жұмыс.1 кезең. Бас киімнің – төбелік, тақия, сәукеле немесе т.б. түрлері бар осы баскиімнің арасынан төбелік баскиімінің сызбасын құру. Бұл бас киімдерде моделіне байланысты өлшемдер алынады. Егер артқы жағынан бір тігіс түскен жаздық бас киім яғни тақия болса, онда құрылымы кезінде бөлінбейді. Ал біз өлшемі алынбайтын бас киімді пішеміз. Бейне сабақ көру Оқушыларға технологиялық карта таратылады сол бойынша жұмыс жасайды. Жұмысты бастамас бұрын Техника қауіпсіздік ережелерімен танысу. Сергіту сәті: Қазақша ою-өрнек биі
|
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі
Дискрипторлар: Оқушылар эскиздерді пайдалана отырып, бұйымды қия алады.
Оқушылар бейне баяндағы оюларға қарап билейді
|
Дискриптор - белгілі бір талаптарға сәйкес бұйым дайындау; - осы жазбалар негізінде бұйым дайындаудың әртүрлі тәсілдерін ескеру Оқушылар бұл тапсырманы жұпта бағалайды сызбасын сызуды орындайды |
https://app.presentations.ai/view/JBe5cg
Әр оқушыға арналған бірдей түсті қағаз парағы, қайшылар.
Лекала, қағаз, ою, қайшы Фетр матасы |
||
|
Сабақтың соңы
|
Сабақты қортындылау: Сабақты тест арқылы қорытындылау. Жаңа сабақ бойынша тест сұрақтарына жауап беру. Екі топта баскиімдердің эскиздерін пайдаланды Кері байланыс:
|
|
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
Жасанды интелект https://www.educaplay.com/learning-resources/21430981-learning_resource.html
|
||
шағым қалдыра аласыз
















