|
Білім беру ұйым атауы |
Балдыберек жббм |
||||||
|
Бөлімі: |
Әлем халықтарының музыкалық дәстүрі |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Альжанова Айгерім Серікқызы |
||||||
|
Күні: |
27.02.2026 ж |
||||||
|
Сынып: |
5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Еуропа халықтарының музыкалық дәстүрі (жалғасы) |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.3 - қазақ халқының және әлем халықтары музыкалық дәстүрлерінің ерекшеліктерін анықтау |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлығы:қазақ халқының және әлем халықтары музыкалық дәстүрлерінің ерекшеліктерін анықтайды. Көпшілігі:Аспаптарды ажыратады. Кейбірі:Шығармашылықпен жұмыс жасайды. |
||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жасампаздық және Жаңашылдық |
||||||
|
Апта дәйексөзі |
Шығармашыл бала –ойлы бала. |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Сәлемдесу: Миға шабуыл: «Түркі халықтарының музыкалық дәстүрі» тақырыбында ҚБ-ға арналған тапсырма: 1-ші тапсырма. Тыңдалым. Италия халқының музыкалық дәстүрі . Италия елі « музыка өнерінің бесігі» деп аталған. Ежелгі Римнің музыкалық мәдениеті итальяндық музыканың қалыптасуына үлкен үлес қосқан. Сонымен қатар итальяндық музыка мәдениетінің ең басты құрастырушысы халық әндері мен билерінің мол әуенділігі.Әлемге танымал болған неополитан әндері ерекше әсемдігімен, сезімталдылығымен баурап алған. Әндердің атауы.Неаполь қаласының атына байланысты шыққан.Венеция жеріндегі қайықшылардың баркарола әуендерінің ырғағы бір қалыпты, су бетінде қайықпен қалқып жүзіп жатқандай сазды нақышта орындалады. Көптеген танымал классикалық- композиторлар итальян әндерінің әсемдігіне,таңғалып, өздерінің шығармаларында пайдаланңан. Солардың ішінде, француз композиторы Жак Оффенбах «Гофман» ертегілері операсында баркарода нақышында музыка жазған
Испан халқының музыкалық дәстүрі. Испан халқының музыкасы ең көне заманнан бастау алған. Халықтың өмірінде ән мен би ерекше орын алған. Шет елдік зерттеуші музыканттар үнемі испандықтардың әншілік поэтикалық және билеушілік суырпсалма өнерлеріне тамсана қараған.
2-ші тапсырма. Көрсету мен бағалау. Өз орындауыңызды көрсетіп, критерийлер бойынша бағалаңыз Рефлексия: -Мен не білдім? - Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын
болды? |
1-ші тапсырма. Мұғалімге білім алушыларды топтарға бөлу ұсынылады. . 2-ші тапсырма. Білім алушыларға шығармашылық жұмыстарын көрсетіп, оларды бірге әзірлеген критерийлер бойынша бағалауды ұсыныңыз. |
Смайлик тер Смайлик тер |
Сұрақтарды талқылаңдар. https://www.youtube.com/ watch?v=ED6RMiPxqs4&l ist=PL7078DDD564EF19E 7- неміс халық полька әні https://www.youtube.com/ watch?v=tgAqAQeIHDw итальян халық полька әні https://www.youtube.com/ watch?v=cF_9kxYegEo испанды халық әні Әлем картасы, глобус https://www.youtube.com/ watch?v=uCICKwx01Js – O sole mio https://www.youtube.com/ watch?v=Wm3uKK0H- https://www.youtube.com/ watch?v=ED6RMiPxqs4&l ist=PL7078DDD564EF19E 7- неміс халық полька әні https://www.youtube.com/ watch?v=tgAqAQeIHDw итальян халық полька әні https://www.youtube.com/ watch?v=cF_9kxYegEo испанды халық әні Әлем картасы, глобус https://www.youtube.com/ watch?v=uCICKwx01Js – O sole mio https://www.youtube.com/ watch?v=Wm3uKK0H |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Еуропа халықтарының музыкалық дәстүрі
Еуропа халықтарының музыкалық дәстүрі
|
Білім беру ұйым атауы |
Балдыберек жббм |
||||||
|
Бөлімі: |
Әлем халықтарының музыкалық дәстүрі |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Альжанова Айгерім Серікқызы |
||||||
|
Күні: |
27.02.2026 ж |
||||||
|
Сынып: |
5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Еуропа халықтарының музыкалық дәстүрі (жалғасы) |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.3 - қазақ халқының және әлем халықтары музыкалық дәстүрлерінің ерекшеліктерін анықтау |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлығы:қазақ халқының және әлем халықтары музыкалық дәстүрлерінің ерекшеліктерін анықтайды. Көпшілігі:Аспаптарды ажыратады. Кейбірі:Шығармашылықпен жұмыс жасайды. |
||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жасампаздық және Жаңашылдық |
||||||
|
Апта дәйексөзі |
Шығармашыл бала –ойлы бала. |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Сәлемдесу: Миға шабуыл: «Түркі халықтарының музыкалық дәстүрі» тақырыбында ҚБ-ға арналған тапсырма: 1-ші тапсырма. Тыңдалым. Италия халқының музыкалық дәстүрі . Италия елі « музыка өнерінің бесігі» деп аталған. Ежелгі Римнің музыкалық мәдениеті итальяндық музыканың қалыптасуына үлкен үлес қосқан. Сонымен қатар итальяндық музыка мәдениетінің ең басты құрастырушысы халық әндері мен билерінің мол әуенділігі.Әлемге танымал болған неополитан әндері ерекше әсемдігімен, сезімталдылығымен баурап алған. Әндердің атауы.Неаполь қаласының атына байланысты шыққан.Венеция жеріндегі қайықшылардың баркарола әуендерінің ырғағы бір қалыпты, су бетінде қайықпен қалқып жүзіп жатқандай сазды нақышта орындалады. Көптеген танымал классикалық- композиторлар итальян әндерінің әсемдігіне,таңғалып, өздерінің шығармаларында пайдаланңан. Солардың ішінде, француз композиторы Жак Оффенбах «Гофман» ертегілері операсында баркарода нақышында музыка жазған
Испан халқының музыкалық дәстүрі. Испан халқының музыкасы ең көне заманнан бастау алған. Халықтың өмірінде ән мен би ерекше орын алған. Шет елдік зерттеуші музыканттар үнемі испандықтардың әншілік поэтикалық және билеушілік суырпсалма өнерлеріне тамсана қараған.
2-ші тапсырма. Көрсету мен бағалау. Өз орындауыңызды көрсетіп, критерийлер бойынша бағалаңыз Рефлексия: -Мен не білдім? - Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын
болды? |
1-ші тапсырма. Мұғалімге білім алушыларды топтарға бөлу ұсынылады. . 2-ші тапсырма. Білім алушыларға шығармашылық жұмыстарын көрсетіп, оларды бірге әзірлеген критерийлер бойынша бағалауды ұсыныңыз. |
Смайлик тер Смайлик тер |
Сұрақтарды талқылаңдар. https://www.youtube.com/ watch?v=ED6RMiPxqs4&l ist=PL7078DDD564EF19E 7- неміс халық полька әні https://www.youtube.com/ watch?v=tgAqAQeIHDw итальян халық полька әні https://www.youtube.com/ watch?v=cF_9kxYegEo испанды халық әні Әлем картасы, глобус https://www.youtube.com/ watch?v=uCICKwx01Js – O sole mio https://www.youtube.com/ watch?v=Wm3uKK0H- https://www.youtube.com/ watch?v=ED6RMiPxqs4&l ist=PL7078DDD564EF19E 7- неміс халық полька әні https://www.youtube.com/ watch?v=tgAqAQeIHDw итальян халық полька әні https://www.youtube.com/ watch?v=cF_9kxYegEo испанды халық әні Әлем картасы, глобус https://www.youtube.com/ watch?v=uCICKwx01Js – O sole mio https://www.youtube.com/ watch?v=Wm3uKK0H |
|||
шағым қалдыра аласыз

















