|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Алгоритмдеу және программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 10 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Файлдар. Файлдармен жұмыс. Практика |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.5.1.3 Ақпаратты оқу және жазу үшін файлдарды пайдалану |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Ақпаратты оқу және жазу үшін файлдарды пайдаланады |
|||
|
Бірлік және ынтымақ құндылығы |
Басқа адамдармен қарым-қатынас кезінде өз мінез- құлқыңызды сыни тұрғыдан бағалау және түзету • Өзара сыйластық пен ынтымақтастықты көрсете отырып, өз көзқарастарын білдіре алу • Ортақ мақсаттарға қол жеткізуге ықпал ете отырып, командада тиімді жұмыс істей білу |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Психологиялық ахуал «Арқаға жазылған комплименттер» Әр оқушының арқасына түйрегішпен (немесе скотчпен) А-4 форматындағы қағаз бекітіледі. Оқушылар сынып ішін аралап жүріп, бір-бірінің арқаларындағы қағаздарға жылы, жұмсақ сөздер жазып, бірін-бірі мақтайды. 2-3 минуттан кейін олар қағаздарын алып, шағын топ ішінде бір-біріне жазылған комплименттерді оқып береді. 3.Топқа бөлу Гүл құрастыру арқылы бөліну Гүл күлтешелерін таратып,олардан гүлдер құрастырады. Әр күлтешесіне оқушы өз атын жазып,бір топ болады.Гүлдер бір формада ,түстері ғана ажыратады.
«Доп лақтыру әдісі» үй тапсырмасын қайталау Мұғалім доп лақтырып сұрақ қояды. Допты қағып алған оқушы сұраққа жауап беріп, өзінің сұрағын қояды. Егер оқушы сұраққа жауап бере алмаса, допты басқа оқушыға береді Мысалы: -Файл деген не? -Файлдық айнымалылар деген не? |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып , сабақты бастайды 3. Гүл күлтешелері арқылы топ болады. 4. Доп лақтыру әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. 2 балл |
Оқулық «Арман ПВ» А-4 парақлары Гүл күлтешелері Доп |
||||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Сабақты қайталау Топтық жұмыс. 1 –тапсырма «Айналмалы бекеттер» әдісі арқылы топтық жұмысты жасау барысында топтар 3 мннут сайын әр топқа ауысып жұмыс жасайды 1 топ Неліктен программаның ашық файлы ережеге сай бұғатталған кезде басқа программалар оған қол жеткізе алмайды 2 топ Неліктен программа жабық болғанда автоматты түрде жабылады, бірақ файлдарды қолмен жабу ұсынылады? Бұл қандай жағдайда маңызды болуы мүмкін 3 топ Неге файлдармен жұмыс істейтін кезде , олар оның атуын емес, файл айнымалысын қолданады? Жұптық жұмыс 2 - тапсырма «Ойлан. Жұптас. Бөліс» әдісі арқылы жұптарымен жұмыс жасайды. Кестені дәптерге толтырады
Жеке жұмыс. Компьютермен жұмыс 3- тапсырма «Ой қозғау» әдісі арқылы компьютермен тапсырма орындайды
EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Кестені толтыр
«Сергіту сәті» Заряд алу Шаттық шеңберге барлығы тұрып, көздерін жұмады. Бастапқы бастаушы қолды 1 рет қысады, екінші айналымда 2 рет қысады, соңында 3 рет қысады, бұл бастапқы бастаушыға барғанда қанша заряд жібергені бойынша қайта келу керек. Сабақты қорытындылау 4- тапсырма «WordWall» платформасында Сұрақтарға жауап береді |
1 тапсырманы орындайды 2 тапсырманы орындайды 3 тапсырманы орындайды Кестені толтырады Сергіту сәтін жасайды 4 тапсырманы орындайды |
Дескриптор: программаның ашық файлы ережеге сай бұғатталған кезде басқа программалар оған қол жеткізе алмайтынын айтады файлдармен жұмыс істейтін кезде , олар оның атуын емес, файл айнымалысын қолданатынын айтады 2 балл Дескриптор: - Кестені дәптерге толтырады 2 балл Дескриптор: -Файл бағанына бүтін сандар жазылған, соңғы саннан бастап өсу ретімен жазатын, нәтижесін басқа файлға шығаратын прогамма құрады 2 балл Дескриптор: Берілген тапсырма бойынша кестені толтырады Дескриптор: Жаңа тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді 2 балл |
А-4 парақшасы, маркер, стикер Оқулық, жұмыс дәптер, кесте Компьютер, оқулық Тапсырма https://wordwall.net/resource/27679449 |
||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау |
Кері байланыс: «Алақан»
10 балдық жүйе бойынша бағаланады |
Өзін-өзі бағалау. |
Жалпы балл-10 |
Слайд |
||||||
|
Үй тапсырмасы |
&26-27 оқу.96-101 бетбет |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Файлдар. Файлдармен жұмыс. Практика. 10-сынып. ҚМЖ
Файлдар. Файлдармен жұмыс. Практика. 10-сынып. ҚМЖ
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Алгоритмдеу және программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 10 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Файлдар. Файлдармен жұмыс. Практика |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.5.1.3 Ақпаратты оқу және жазу үшін файлдарды пайдалану |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Ақпаратты оқу және жазу үшін файлдарды пайдаланады |
|||
|
Бірлік және ынтымақ құндылығы |
Басқа адамдармен қарым-қатынас кезінде өз мінез- құлқыңызды сыни тұрғыдан бағалау және түзету • Өзара сыйластық пен ынтымақтастықты көрсете отырып, өз көзқарастарын білдіре алу • Ортақ мақсаттарға қол жеткізуге ықпал ете отырып, командада тиімді жұмыс істей білу |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Психологиялық ахуал «Арқаға жазылған комплименттер» Әр оқушының арқасына түйрегішпен (немесе скотчпен) А-4 форматындағы қағаз бекітіледі. Оқушылар сынып ішін аралап жүріп, бір-бірінің арқаларындағы қағаздарға жылы, жұмсақ сөздер жазып, бірін-бірі мақтайды. 2-3 минуттан кейін олар қағаздарын алып, шағын топ ішінде бір-біріне жазылған комплименттерді оқып береді. 3.Топқа бөлу Гүл құрастыру арқылы бөліну Гүл күлтешелерін таратып,олардан гүлдер құрастырады. Әр күлтешесіне оқушы өз атын жазып,бір топ болады.Гүлдер бір формада ,түстері ғана ажыратады.
«Доп лақтыру әдісі» үй тапсырмасын қайталау Мұғалім доп лақтырып сұрақ қояды. Допты қағып алған оқушы сұраққа жауап беріп, өзінің сұрағын қояды. Егер оқушы сұраққа жауап бере алмаса, допты басқа оқушыға береді Мысалы: -Файл деген не? -Файлдық айнымалылар деген не? |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып , сабақты бастайды 3. Гүл күлтешелері арқылы топ болады. 4. Доп лақтыру әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. 2 балл |
Оқулық «Арман ПВ» А-4 парақлары Гүл күлтешелері Доп |
||||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Сабақты қайталау Топтық жұмыс. 1 –тапсырма «Айналмалы бекеттер» әдісі арқылы топтық жұмысты жасау барысында топтар 3 мннут сайын әр топқа ауысып жұмыс жасайды 1 топ Неліктен программаның ашық файлы ережеге сай бұғатталған кезде басқа программалар оған қол жеткізе алмайды 2 топ Неліктен программа жабық болғанда автоматты түрде жабылады, бірақ файлдарды қолмен жабу ұсынылады? Бұл қандай жағдайда маңызды болуы мүмкін 3 топ Неге файлдармен жұмыс істейтін кезде , олар оның атуын емес, файл айнымалысын қолданады? Жұптық жұмыс 2 - тапсырма «Ойлан. Жұптас. Бөліс» әдісі арқылы жұптарымен жұмыс жасайды. Кестені дәптерге толтырады
Жеке жұмыс. Компьютермен жұмыс 3- тапсырма «Ой қозғау» әдісі арқылы компьютермен тапсырма орындайды
EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Кестені толтыр
«Сергіту сәті» Заряд алу Шаттық шеңберге барлығы тұрып, көздерін жұмады. Бастапқы бастаушы қолды 1 рет қысады, екінші айналымда 2 рет қысады, соңында 3 рет қысады, бұл бастапқы бастаушыға барғанда қанша заряд жібергені бойынша қайта келу керек. Сабақты қорытындылау 4- тапсырма «WordWall» платформасында Сұрақтарға жауап береді |
1 тапсырманы орындайды 2 тапсырманы орындайды 3 тапсырманы орындайды Кестені толтырады Сергіту сәтін жасайды 4 тапсырманы орындайды |
Дескриптор: программаның ашық файлы ережеге сай бұғатталған кезде басқа программалар оған қол жеткізе алмайтынын айтады файлдармен жұмыс істейтін кезде , олар оның атуын емес, файл айнымалысын қолданатынын айтады 2 балл Дескриптор: - Кестені дәптерге толтырады 2 балл Дескриптор: -Файл бағанына бүтін сандар жазылған, соңғы саннан бастап өсу ретімен жазатын, нәтижесін басқа файлға шығаратын прогамма құрады 2 балл Дескриптор: Берілген тапсырма бойынша кестені толтырады Дескриптор: Жаңа тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді 2 балл |
А-4 парақшасы, маркер, стикер Оқулық, жұмыс дәптер, кесте Компьютер, оқулық Тапсырма https://wordwall.net/resource/27679449 |
||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау |
Кері байланыс: «Алақан»
10 балдық жүйе бойынша бағаланады |
Өзін-өзі бағалау. |
Жалпы балл-10 |
Слайд |
||||||
|
Үй тапсырмасы |
&26-27 оқу.96-101 бетбет |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз

















