Тақырып бойынша 31 материал табылды

Файлдар мен бумалар

Материал туралы қысқаша түсінік
Файлдар мен бумалар ҚМЖ
Материалдың қысқаша нұсқасы


Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі





(білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

____Файлдар мен бумалар______

(сабақтың тақырыбы)





Бөлім

I бөлім. Компьютерлер мен программалар (ортақ тақырып: «Өзім туралы»)

Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)


Күні


Сынып:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Файлдар мен бумалар

Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаттары

        1. 2.1.2.1 Файлдың, буманың және таңбашаның қызметін түсіндіру;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушы үшін:

Файл мен бума туралы түсінеді.

Оқушылардың көбі үшін:

Файлдар мен бумаларды жасау, көшіру, жылжыту жəне жоюды біледі.

Кейбір оқушылар үшін:

Өз жұмысындағы контекстік мəзірді пайдаланады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыты

Педагогтің əрекеті

Оқушының əрекеті

Бағалау

Ресурстар


Ұйымдастыру кезені

1.Оқушылармен амандасу.

2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.


1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.


Кітап


Сабақтың басы

Мұғалім төмендегі сұрақтарды оқушыларға қойып, суреттерді интерактивті тақтадан көрсетеді.

Оқушылар ұжымдық үлгіде білгендері бойынша өз ойларын айтып, жауап береді.

  • Файл жəне бума туралы не білесің?

  • 1, 2- суреттерді салыстырып не айтуға болады?

Үйдегі компьютеріңде тек өзіңе қатысты жеке файл, бумаларың бар ма?






  • Файл жəне бума туралы айтады.

  • 1, 2- суреттерді салыстырады.

  • Үйдегі компьютеріңде тек өзіңе қатысты жеке файл, бумаларың бар не жоқ екенін әңгімелейді.

Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне қарай

«Фигуралар» əдісі арқылы бағалайды.

Интерактивті тақта.

Оқулық

Сабақтың ортасы (30 мин.)

Практикалық жұмыспен таныстырады.













  • Файлдар мен бумаларды ажыратады.

  • Қате буманың атауын анықтайды.

  • Қате файлдың атауын анықтайды.


Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне қарай

«Фигуралар» əдісі арқылы бағалайды.

Интерактивті тақта








(Т) 1) Файлдар мен бумаларды ажыратып жазыңдар.

2) Қате бума

мен файл

атауларын анықтаңдар.

(Ө) Мына файлдардың ішінде қандай ақпарат бар деп ойлайсың?

(Ұ) Файл, бума мен жарлықтарды жікте.

Дескриптор

Берілген файлдармен танысады.

Файлдардың ішінде қандай ақпарат бар екенін анықтайды.

Дескриптор

  • Файлдарды жіктейді.

  • Бумаларды жіктейді.

  • Жарлықтарды жіктейді.

Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне қарай

«Фигуралар»

əдісі арқылы бағалайды.



Интерактивті тақта




Сабақтың соңы




















Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне қарай қорытынды бағалауы

«Фигуралар» əдісі арқылы жүргізіледі.

Жұмыс дəптерлері



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
14.10.2024
174
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12