Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
____Файлдар мен бумалар______
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
I бөлім. Компьютерлер мен программалар (ортақ тақырып: «Өзім туралы») |
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
Күні |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Файлдар мен бумалар 2-сабақ |
|
Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаттары |
2.1.2.1 Файлдың, буманың және
таңбашаның қызметін түсіндіру; |
|
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау (Дискрипторы) |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (2 мин) |
Сабаққа дайындығын тексеру, оқушылардың назарын сабаққа аудару, сабақтың мақсатын хабарлау. |
Сабаққа қатысып, мұғалімнің нұсқауларын тыңдау. |
Оқушылардың сабаққа дайындығы бағаланады. |
- |
|
Жаңа сабақ (10 мин) |
Файл, папка, значок ұғымдарын түсіндіру, олардың қызметтерін мысалдармен көрсету. |
Мұғалімнің түсіндіруін тыңдап, жазбалар жазу. |
Түсінгендігін сұрақ-жауап арқылы тексеру. |
Интерактивті тақта, презентация |
|
Тәжірибелік жұмыс (15 мин) |
Оқушыларға файл жасау, көшіру, жылжыту, жою тапсырмаларын беру. Контекстік мәзірді пайдалануды үйрету. |
Жұппен немесе жеке жұмыс жасап, мұғалімнің нұсқауларын орындау. |
Тапсырмалардың дұрыс орындалуын бақылау. Файл, папка, значок ұғымдарын ажырата алады. Файлдар мен папкаларды жасай алады, көшіреді, жылжытады, жояды. Контекстік мәзірді пайдалана алады. ИИ құралдарын пайдаланып, файлдарын ұйымдастыра алады |
Компьютерлер Операциялық жүйе Интерактивті тақта Презентация ИИ құралдары (мысалы, Google Диск, OneDrive) |
|
Шығармашылық тапсырма (8 мин) |
Оқушыларға ИИ көмегімен өздерінің файлдарын ұйымдастыру тапсырмасын беру. оқушыларын жасанды интеллектпен таныстырғыңыз келетіні өте жақсы! Бұл жас жаңа технологияларға қызығушылықты оятуға тамаша уақыт. Кіші жастағы оқушылардың деңгейіне бейімделген AI-мен әрекеттерге арналған кейбір идеялар : 1. Топтық жұмыс Дауыстық көмекшілер:
2. Жұптық жұмыс Суретті тану ойындары:
3. Жеке жұмыс AI сызбасы:
4. Жұптық жұмыс Қарапайым чат-боттар:
5. Топтық жұмыс AI көмегімен бағдарламалауды блоктау:
|
ИИ құралдарын пайдаланып, өздерінің файлдарын ұйымдастырады. Мұғалім нұсқауымен ЖИ қолдану арқылы тапсырмалард орындайды. |
Тапсырманың шығармашылық сипаты мен ИИ құралдарын пайдалану дәрежесі бағаланады. |
ИИ құралдары (мысалы, Google Диск,) |
|
Қорытынды (5 мин) |
Сабақты қорытындылау, оқушылардың жетістіктерін атап өту, үй тапсырмасын беру. |
Мұғалімнің қорытындысын тыңдап, үй тапсырмасын жазып алу. |
Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды мақтау. |
- |
.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Файлдар мен бумалар 2-сабақ цифрлық сауаттылық
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
____Файлдар мен бумалар______
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
I бөлім. Компьютерлер мен программалар (ортақ тақырып: «Өзім туралы») |
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
Күні |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Файлдар мен бумалар 2-сабақ |
|
Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаттары |
2.1.2.1 Файлдың, буманың және
таңбашаның қызметін түсіндіру; |
|
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау (Дискрипторы) |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (2 мин) |
Сабаққа дайындығын тексеру, оқушылардың назарын сабаққа аудару, сабақтың мақсатын хабарлау. |
Сабаққа қатысып, мұғалімнің нұсқауларын тыңдау. |
Оқушылардың сабаққа дайындығы бағаланады. |
- |
|
Жаңа сабақ (10 мин) |
Файл, папка, значок ұғымдарын түсіндіру, олардың қызметтерін мысалдармен көрсету. |
Мұғалімнің түсіндіруін тыңдап, жазбалар жазу. |
Түсінгендігін сұрақ-жауап арқылы тексеру. |
Интерактивті тақта, презентация |
|
Тәжірибелік жұмыс (15 мин) |
Оқушыларға файл жасау, көшіру, жылжыту, жою тапсырмаларын беру. Контекстік мәзірді пайдалануды үйрету. |
Жұппен немесе жеке жұмыс жасап, мұғалімнің нұсқауларын орындау. |
Тапсырмалардың дұрыс орындалуын бақылау. Файл, папка, значок ұғымдарын ажырата алады. Файлдар мен папкаларды жасай алады, көшіреді, жылжытады, жояды. Контекстік мәзірді пайдалана алады. ИИ құралдарын пайдаланып, файлдарын ұйымдастыра алады |
Компьютерлер Операциялық жүйе Интерактивті тақта Презентация ИИ құралдары (мысалы, Google Диск, OneDrive) |
|
Шығармашылық тапсырма (8 мин) |
Оқушыларға ИИ көмегімен өздерінің файлдарын ұйымдастыру тапсырмасын беру. оқушыларын жасанды интеллектпен таныстырғыңыз келетіні өте жақсы! Бұл жас жаңа технологияларға қызығушылықты оятуға тамаша уақыт. Кіші жастағы оқушылардың деңгейіне бейімделген AI-мен әрекеттерге арналған кейбір идеялар : 1. Топтық жұмыс Дауыстық көмекшілер:
2. Жұптық жұмыс Суретті тану ойындары:
3. Жеке жұмыс AI сызбасы:
4. Жұптық жұмыс Қарапайым чат-боттар:
5. Топтық жұмыс AI көмегімен бағдарламалауды блоктау:
|
ИИ құралдарын пайдаланып, өздерінің файлдарын ұйымдастырады. Мұғалім нұсқауымен ЖИ қолдану арқылы тапсырмалард орындайды. |
Тапсырманың шығармашылық сипаты мен ИИ құралдарын пайдалану дәрежесі бағаланады. |
ИИ құралдары (мысалы, Google Диск,) |
|
Қорытынды (5 мин) |
Сабақты қорытындылау, оқушылардың жетістіктерін атап өту, үй тапсырмасын беру. |
Мұғалімнің қорытындысын тыңдап, үй тапсырмасын жазып алу. |
Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды мақтау. |
- |
.
шағым қалдыра аласыз


