Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Атырау облысы Білім беру басқармасының Атырау
қаласы білім бөлімінің "Жалпы білім беретін М.Өтемісов атындағы
орта мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
(білім беру
ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Файлдардың форматтары
(сабақтың тақырыбы)
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Ақпаратты өлшеу және компьютерлік жады |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Кожантаева А.Г. |
|||
|
Күні |
15.09 |
|||
|
Сынып 7 А,Ә |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.2.1 бірдей ақпаратты сақтайтын түрлі форматтағы файлдардың өлшемдерін салыстыру; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі (2 мин) |
Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеріп, жағымды ахуал туғызады. |
Мұғалімдерді қарсы алып, жұмыс орындары дайындалады. |
Бақылау |
- |
||||||||||||||
|
Білімді пысықтау (5 мин) |
Файл ұғымына, файл форматына, файл өлшеміне байланысты сұрақтар қояды. |
Сұрақтарға жауап беріп, өз болжамдарын айтады. |
Ауызша сауалнама |
Сұрақтармен таныстыру |
||||||||||||||
|
Жаңа материалды меңгерту (20 мин) |
Әр түрлі файл пішімдері бір ақпаратты қалай әртүрлі кодтайтынын мысалдар арқылы көрсете отырып, ақпаратты кодтау түсінігін түсіндіреді. Эксперимент жүргізеді: әртүрлі форматтағы бір мәтіні бар бірнеше файлдарды жасайды (мысалы, .txt, .docx, .pdf) және олардың өлшемдерін салыстырады. |
Түсіндірме тыңдайды, талқылауға қатысады, дәптерлеріне жазып алады. |
Бақылау, сұрақтарға жауап беру |
Алматыкітап Компьютер, проектор, презентация, әртүрлі мәтіндік редакторлар |
||||||||||||||
|
Практикалық тапсырмалар 10 минут |
ооқушылардыі мазмұны бірдей бірнеше файлдарды әртүрлі форматта өз бетінше жасауға және олардың өлшемдерін салыстыруға шақырады. |
Олар компьютерде тапсырманы орындап, қорытынды жасайды. |
Орындалған тапсырмаларды тексеру |
Компьютерлер, мәтіндік редакторлар |
||||||||||||||
|
|
Тапсырмалардың мақсаты:
|
Дискрипторға сай тапсырмаларды орындайды. |
Жалпы бағалау критерийлері:
Презентация құрылымдалған және қажетті ақпаратты қамтиды. Түрлі пішімдердің ерекшеліктері анық және анық түсіндіріледі. Жақсырақ түсіну үшін көрнекі материалдар пайдаланылады1- б |
Компьютер интернет |
||||||||||||||
|
|
Жұптық тапсырмалар
|
|
Мәтінді көрсетілген пішімдерде дұрыс сақтайды. 1- б
|
|
||||||||||||||
|
|
Жеке тапсырмалар
Шынайы өмірмен байланыс
Кәсіби бағдар: Файлдарды өңдеумен байланысты мамандықтар туралы айту (веб әзірлеушілер, дизайнерлер). |
|
Бағалау үшін дескрипторлар
|
|
||||||||||||||
|
Үйге тапсырма (3 мин) |
Үй тапсырмасын түсіндіреді: басқа файл форматтары туралы ақпаратты тауып, олардың сипаттамаларын салыстыру. |
Үй тапсырмасын жазып алу. |
- |
- |
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Файлдардың форматтары
Файлдардың форматтары
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Атырау облысы Білім беру басқармасының Атырау
қаласы білім бөлімінің "Жалпы білім беретін М.Өтемісов атындағы
орта мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
(білім беру
ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Файлдардың форматтары
(сабақтың тақырыбы)
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Ақпаратты өлшеу және компьютерлік жады |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Кожантаева А.Г. |
|||
|
Күні |
15.09 |
|||
|
Сынып 7 А,Ә |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.2.1 бірдей ақпаратты сақтайтын түрлі форматтағы файлдардың өлшемдерін салыстыру; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі (2 мин) |
Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеріп, жағымды ахуал туғызады. |
Мұғалімдерді қарсы алып, жұмыс орындары дайындалады. |
Бақылау |
- |
||||||||||||||
|
Білімді пысықтау (5 мин) |
Файл ұғымына, файл форматына, файл өлшеміне байланысты сұрақтар қояды. |
Сұрақтарға жауап беріп, өз болжамдарын айтады. |
Ауызша сауалнама |
Сұрақтармен таныстыру |
||||||||||||||
|
Жаңа материалды меңгерту (20 мин) |
Әр түрлі файл пішімдері бір ақпаратты қалай әртүрлі кодтайтынын мысалдар арқылы көрсете отырып, ақпаратты кодтау түсінігін түсіндіреді. Эксперимент жүргізеді: әртүрлі форматтағы бір мәтіні бар бірнеше файлдарды жасайды (мысалы, .txt, .docx, .pdf) және олардың өлшемдерін салыстырады. |
Түсіндірме тыңдайды, талқылауға қатысады, дәптерлеріне жазып алады. |
Бақылау, сұрақтарға жауап беру |
Алматыкітап Компьютер, проектор, презентация, әртүрлі мәтіндік редакторлар |
||||||||||||||
|
Практикалық тапсырмалар 10 минут |
ооқушылардыі мазмұны бірдей бірнеше файлдарды әртүрлі форматта өз бетінше жасауға және олардың өлшемдерін салыстыруға шақырады. |
Олар компьютерде тапсырманы орындап, қорытынды жасайды. |
Орындалған тапсырмаларды тексеру |
Компьютерлер, мәтіндік редакторлар |
||||||||||||||
|
|
Тапсырмалардың мақсаты:
|
Дискрипторға сай тапсырмаларды орындайды. |
Жалпы бағалау критерийлері:
Презентация құрылымдалған және қажетті ақпаратты қамтиды. Түрлі пішімдердің ерекшеліктері анық және анық түсіндіріледі. Жақсырақ түсіну үшін көрнекі материалдар пайдаланылады1- б |
Компьютер интернет |
||||||||||||||
|
|
Жұптық тапсырмалар
|
|
Мәтінді көрсетілген пішімдерде дұрыс сақтайды. 1- б
|
|
||||||||||||||
|
|
Жеке тапсырмалар
Шынайы өмірмен байланыс
Кәсіби бағдар: Файлдарды өңдеумен байланысты мамандықтар туралы айту (веб әзірлеушілер, дизайнерлер). |
|
Бағалау үшін дескрипторлар
|
|
||||||||||||||
|
Үйге тапсырма (3 мин) |
Үй тапсырмасын түсіндіреді: басқа файл форматтары туралы ақпаратты тауып, олардың сипаттамаларын салыстыру. |
Үй тапсырмасын жазып алу. |
- |
- |
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













