Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Файлдардың өлшемі
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Ақпаратты өлшеу және компьютерлік жад |
Мектеп: |
||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||
Сынып: 7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Файлдардың өлшемі |
||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.2.3 – бірдей ақпарат сақталған әртүрлі форматтағы файлдардың көлемін салыстыру |
||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: бірдей ақпарат сақталған әртүрлі пішімдегі файлдардың көлемін анықтайды; |
||
Оқушылардың басым бөлігі: Әртүрлі пішімдегі файлдармен жұмыс жасайды; |
|||
Оқушылардың кейбіреуі: Бірдей ақпарат сақталған әртүрлі форматтағы файлдардың көлемін салыстыру бойынша зерттеулер жүргізеді және зерттеу алгоритмін ұсынады |
|||
Бағалау критерийі |
Әртүрлі форматтағы файлдардың пішімдерінің көлемін атайды; Әртүрлі форматтағы файлдардың кеңейтілімін ажыратады; Бірдей ақпарат сақталған әртүрлі форматтағы файлдардың көлемін салыстырады; |
||
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты лексика және терминология: Файл форматы. Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер топтамасы: Бейнені желіде жариялау үшін ... форматын пайдаланған жөн |
||
Құндылықтарға баулу |
|
||
Пәнаралық байланыс |
Ағылшын |
||
Алдыңғы білім |
Оқушылар компьютердің ішкі және сыртқы құрылғыларымен таныс, ақпаратты өлшеу бірліктеріне қатысты «кило», «мега», «терра» және «гига» жалғауларын еркін пайдаланады |
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы |
Оқушылармен сәлемдесу; Оқушыларды түгендеу; Оқу құралдарын, сабаққа дайындығын тексеру. Ең алдымен оқушылар шаттық шеңберіне тұрып, бір-біріне бір ауыз мақтау сөз айтады. Бұл оқушылардын сабақты жақсы көңіл- күймен бастауына ықпал етеді. Шаттық шеңбер қалпын бұзбастан «Сұрақты тосып ал» әдісі арқылы өткен сабақты пысықтау жүргізіледі. (әдіс ережесі: мұғалім оқушыға допты лақтыру арқылы сұрақ қояды. Допты тосып алған оқушы сол сұраққа жауап беріп, допты мұғалімге қайтарады. Мұғалім сұрақ қоюды жалғастырады. Егер оқушы сұрақтың жауабын білмесе допты басқа оқушыға беруіне болады.) Сұрақтар:
«Бас бармақ» әдісі арқылы оқушылар бір – бірін бағалайды.
1. Бас бармақ жоғарыға қарай, мен түсіндім 2. Бас бармақ көлденеңінен көрсетілсе, мен түсінгендеймін 3. Бас бармақ төмен қарай, мен түсінбедім
Осы әдістен кейін оқушылар қораптанфайлдардың әртүрлі форматта берілулері бойынша қима қағаздарды алып, топқа бөлінеді: қималар алу арқылы 3 топқа бөлінеді: -1 топ, - 2 топ, 3- топ |
Доп Шартты белгісі бар сурет Қима қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы |
Білу және түсіну. «INSERT» әдісі бойынша жаңа материалмен таныса отырып, түртіп алу жүйесімен мәлімет жинайды, саралайды, бағалайды. Тапсырманы оқып, түртіп алу жүйесі бойынша жасалады. W – білемін + - жаңалық ? - білгім келеді
Қалыптастырушы бағалау: «Бағдаршам» арқылы бағаланады.
Қолдану. Практикалық жұмыс Екі мәтіндік құжат құрыңдар: Word – та .doc және Блокнот .txt.
Д ескриптор:
|
АКТ, постер, оқулық
АКТ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы
|
Талдау. Оқушылардың қажеттіліктерін анықтау үшін қалыптастырушы бағалау тапсырмалары беріледі. Тапсырмалар
“Құрметті досым! Сені туған күніме шақырамын! Өзіңмен жақсы көңіл күй алып кел! Кездескенше!”
Дескриптор Білім алушы - мәтіндік редакторда құжат құрады; - құрылған құжатты docx(doc) форматында сақтайды; - құрылған құжатты pdf форматында сақтайды. 2. Графикалық редакторда суретті салыңыз. Берілген суретті *.png, *.jpg форматтарында сақтаңыз.
Дескриптор Білім алушы - графикалық редакторда сурет салады; - құрылған графикалық құжатты png форматында сақтайды; - құрылған графикалық құжатты jpg форматында сақтайды Графикалық органайзер арқылы «Ақпаратты сүзу» тапсырмасын беремін Мәтінді оқып, тірек сөздерін анықтаңыз. Ең маңызды сөздерді «тұғырыққа» орналастыру қажет, ал маңызды азырақ сөздер құбырда сүзіліп қалуы тиіс.
К ері байланыс. Мұғалім оқушылармен бірлесе отырып сабаққа талдау жасайды. Оқушылар стикерге екі «+» белгісін қойып, жанына сабақта ұнаған екі нәрсені жазады, төменге «?» белгісін қойып, бұған қиындық туғызған бір нәрсені жазады. «Үміт ағашына» іледі.
|
АКТ Таратпа карточкалар
Таратпа карточкалар
Стикер «Үміт ағашы» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
«Қарқын» тәсілі бойынша
|