Материалдар / Файлдармен және бумалармен жұмыс жасау
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Файлдармен және бумалармен жұмыс жасау

Материал туралы қысқаша түсінік
Қысқа мерзімді жоспар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
12 Қараша 2018
625
2 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді сабақ жоспары





Абай атындағы «Мектеп-бала бақша» кешені КММ

Пән: АКТПән мұғалімі: Сагимбаев Р.С
Күн: 17.09.2018Сынып: 4Білім алушылар саны: 17
Бөлім:Бөлім 4.1A: Суреттерді өңдеу
Сабақ тақырыбы:Файлдармен және бумалармен жұмыс жасау
Алдын – ала білімдер:- оқушылар компьютерде жеңіл операцияларды жасай алуы
Оқу мақсаттары4.1.2.1 Қолданыстағы қолданбалы программалардың мүмкіндіктерін айта алу4.2.4.2 Файлдар мен бумаларды құру, жою және орнын ауыстыру 4.2.4.3 Жұмыс барысында мәнмәтінді мәзір қолдану
Сабақ мақсаттарыБағдарламалық өніммен жасау барысында туындаған қиындықтарды өз бетімен шешу дағдыларын дамыту
Бағалау критерийлері
  • Кейбір программалардың мүмкіндіктерін айта алу, файл құрып және осы файлмен әр түрлі операциялар жасап үйрену
  • Тілдік мақсаты- жаңа сабақ барысында тақырыпқа сай терминдерді қолдану - жаңа тақырыпты игеруде жазу/оқу дағдыларын дамыту
    Құндылықтар- жауапкершілік пен өмір бойы оқыту жаңа материалды меңгеру арқылы жүзеге асырылады;- құрметтеу: бір-бірін тыңдай білу қабілеті
    Пәнаралық байланысПәнДеңгей


    Бейнелу өнері Практикалық жұмыс орындау барысында
    Дифференциалдау- қорытынды нәтиже мен жауап: тәжірибелік жұмыстарды орындау кезінде;
    ИКТ қолдану дағдылары

    - Интернеттен қажет мәліметтерді іздеу;- Интернет ресурстарын қолдану.
    Денсаулық және қауіпсіздік- уақытты басқару: ДК жұмыс жасауда, - компьютерлік кабинетте ТҚ ережелерін сақтау.
    Сабақ барысы
    Сабақтың жоспарланған кезеңдеріСыныптағы жоспарланған іс-шаралар

    Ресурстар
    САБАҚ 1
    Сабақтың басы3 минут

    1.Ұйымдастыру сәті. Оқушылармен сәлемдесу.2. Сабақ тақырыбына алып келу. - Берілген сурет бойынша сабақтың тақырыбын анықта?- Бүгінгі сабақта не туралы айтамыз?3.Сабақ тақырыбын, оқу мақсаттарын және бағалау критерийлерін хабарлау.Презентация

    1-3 слайд

    Сабақтың ортасы



    4 минут









































































    5 минут





































    10 минут







































    15 минут













































    2. Жаңа сабақты үйрену

    Компьютерлік бағдарламалар Мұғалім оқушылардан жаңа сөздерге анықтама және мысал келтіруін сұрайды. Оқушылардың жауабын тыңдап болған соң мұғалім нақтырақ анықтама беріп, бірнеше мысалдар келтіреді:Мұғалім оқушыларға күнделікті қолданатын барлық бағдарламаларды жазып шығуды ұсынадыМұғалім оқушыларға бірнеше бағдарламалардың логотипін ұсынады, берілген суреттер бойынша оқушылар бағдарламаның атауы, қалай іске қосу жолы және мүмкіндіктерін жазбаша кестеге толтырып көрсетеді.

    Файлдармен жұмысМұғалім бума және файлдармен жұмыс жасауда қолданылатын бірнеше негізгі командалармен таныстырып, практикалық түрде көрсетеді: құру, атын өзгерту, жою, көшіру, орнын ауыстыру3. Практикалық жұмысМұғалім көрсеткен командаларды қолданып оқушылар практикалықжұмыс жасайдыЖұмыстарды көрсету және өзара бағалау.Тәжірибелік жұмыстарды аяқтағаннан кейін оқушылар келесі сұрақтарға жауап береді:
  • Жұмыс барысында қандай қиыншылықтар туды?
  • Файлдармен жұмыс кезінде қандай командалар қолдандыңдар?
  • Мәнмәтінді мәзірдің қаншалықты пайдасы бар?






  • 4 слайд













    5 слайд



























    6 слайд























    7-8 слайд



































    9-14 слайд



































    15-16 слайд



























    17 слайд



    Сабақтың соңы3 минут

    Рефлексия:
  • 18 слайд
    Сабақ бойынша рефлексияСабақ мақсаты/оқыту мақсаты шынайы болды ма? Барлық оқушылар оқыту мақсатына жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақытша кезеңдері көтерілді ме? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге?Бұл бөлімді сабақ барысында оқушылардың ойлануы үшін пайдаланыңыз. Сабағыңыз туралы ең қажетті сұрақтарға сол бағанада жауап беріңіз.
    Жалпы бағалауСабақтың қандай екі аспекті жақсы өтті (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1:Сабақ барысы жақсартуға не мүмкіндік берер еді (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1: Сабақ барысында мен сынып туралы, олардың жетістіктері туралы не анықтадым/келесі сабақтарда неге көңіл бөлу керек, жеке оқушылардың қиыншылықтары?


    Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
    Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!