|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Алгоритмдеу және программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 10 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
ФАЙЛДАРМЕН ЖҰМЫС |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Python программалау тілінде файлдардың түрлерін анықтайды Файлмен жұмыс істеу кезеңдерін қолданады Файлдармен жұмыс істеудің тиімділігін тұжырымдайды |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. Өткен сабақты пысықтау: https://learningapps.org/display?v=po4atoxw521
Жолдық әдіс түрлерін ретімен орналастыру керек. |
1.Мұғаліммен амандасады. Үйге берілген тапсырманы қайталайды, естеріне түсіреді. |
Платформа өзі бағалайды |
Learningapps платформасы слайд |
|
Сабақтың ортасы |
«Миға шабуыл» әдісі - Программалау үдерісінде файлдан оқу немесе файлға жазуды не үшін пайдаланады деп ойлайсың? - Программалау үдерісінде ақпаратты файлдан оқудың немесе өңделген ақпаратты файлға жазудың қандай маңызы бар? Тақырыпты слайд көрсетілімімен демонстрациялау. Оқушылар тақырыпты топта талқылайды. Мұғалім білімдерін толықтырады. Жаңа сабақты бейнекөрсетілім арқылы түсіндіру. https://www.youtube.com/watch?v=ApQS_74G4_Q Видеодан кейін сұрақтар беріледі. 1-тапсырма. 1-Мысалды өзгертіп шығарып көрсетеді.89 бет. Жеке жұмыс Дескриптор Кіру файлы мен шығу файлын құра алады Программа кодын енгізе алады 2-тапсырма. 2-Мысалды өз қалауы бойынша мәтін сөз жазып, input файлына шығарады. a=open ('input.txt','w') a.write('Salem Alem!') a.close() 3-тапсырма. Жинақтау тапсырмасы. Жеке жұмыс Output файлына өз атың мен жасыңды жазып қою үшін программа кодын құрастырып ұсыныңдар. a=open ('output.txt','w') a.write('Adil, жасы 16') a.close() |
Мұғалімді тыңдайды Бейнекөрсе-тілімді көріп, сабақты түсінеді. 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды |
Стикер 4 балл Стикер 3 балл Стикер 3 балл |
Бейнекөрсетілім Компьютер слайд |
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау үшін https://learningapps.org/23576125
Бүгінгі сабақ бойынша оқушылар сәйкестендіру тапсырмасын орындайды. 1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс:
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Плакат /слайд/ https://learningapps.org/23576125 |
|
Үй тапсырмасы |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Файлдармен жұмыс 7 сынып КМЖ
Файлдармен жұмыс 7 сынып КМЖ
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Алгоритмдеу және программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 10 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
ФАЙЛДАРМЕН ЖҰМЫС |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Python программалау тілінде файлдардың түрлерін анықтайды Файлмен жұмыс істеу кезеңдерін қолданады Файлдармен жұмыс істеудің тиімділігін тұжырымдайды |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. Өткен сабақты пысықтау: https://learningapps.org/display?v=po4atoxw521
Жолдық әдіс түрлерін ретімен орналастыру керек. |
1.Мұғаліммен амандасады. Үйге берілген тапсырманы қайталайды, естеріне түсіреді. |
Платформа өзі бағалайды |
Learningapps платформасы слайд |
|
Сабақтың ортасы |
«Миға шабуыл» әдісі - Программалау үдерісінде файлдан оқу немесе файлға жазуды не үшін пайдаланады деп ойлайсың? - Программалау үдерісінде ақпаратты файлдан оқудың немесе өңделген ақпаратты файлға жазудың қандай маңызы бар? Тақырыпты слайд көрсетілімімен демонстрациялау. Оқушылар тақырыпты топта талқылайды. Мұғалім білімдерін толықтырады. Жаңа сабақты бейнекөрсетілім арқылы түсіндіру. https://www.youtube.com/watch?v=ApQS_74G4_Q Видеодан кейін сұрақтар беріледі. 1-тапсырма. 1-Мысалды өзгертіп шығарып көрсетеді.89 бет. Жеке жұмыс Дескриптор Кіру файлы мен шығу файлын құра алады Программа кодын енгізе алады 2-тапсырма. 2-Мысалды өз қалауы бойынша мәтін сөз жазып, input файлына шығарады. a=open ('input.txt','w') a.write('Salem Alem!') a.close() 3-тапсырма. Жинақтау тапсырмасы. Жеке жұмыс Output файлына өз атың мен жасыңды жазып қою үшін программа кодын құрастырып ұсыныңдар. a=open ('output.txt','w') a.write('Adil, жасы 16') a.close() |
Мұғалімді тыңдайды Бейнекөрсе-тілімді көріп, сабақты түсінеді. 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды |
Стикер 4 балл Стикер 3 балл Стикер 3 балл |
Бейнекөрсетілім Компьютер слайд |
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау үшін https://learningapps.org/23576125
Бүгінгі сабақ бойынша оқушылар сәйкестендіру тапсырмасын орындайды. 1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс:
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Плакат /слайд/ https://learningapps.org/23576125 |
|
Үй тапсырмасы |
|
|
шағым қалдыра аласыз
















