Сабақ:
|
Мектеп:
№226
|
Күні: 14.12.17ж
|
Мұғалімнің аты-жөні : Насымов
Қайрат
|
Сынып:
8 «В.Г»
|
Қатысқандар
саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Фалес
теоремасы
|
Сабақ
мақсаты
|
Фалес теоремасы ұғымын түсініп дағдысын
қалыптастыру
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлық оқушылар істей алады:
Параллелограммдар,
тіктөртбұрыштар, ромбтар, квадраттар, трапециялардың негізгі
ұғымдары түсініп дағдысын
қалыптастырып шешу жолдарын
іздейді.
|
Оқушылардың
көпшілігі істей алады:
Параллелограммдар,
тіктөртбұрыштар, ромбтар, квадраттар, трапециялардың негізгі
қасиетін табады.
|
Кейбір
оқушылар істей алады: Фалес
теоремасын пайдаланып үшбұрышты толық шеше
алады.
|
Тілдік
мақсат
|
Оқушылар:
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:
|
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік
бірліктер
|
Математикалық диктант
-
Кез
келген төртбұрыш параллелограмм бола ала ма?
(жоқ)
-
Кез
келген параллелограмм төртбұрыш бола ала ма? (иә)
-
Кез
келген квадрат тік төртбұрыш бола ала ма? (иә)
-
Кез
келген тік төртбұрыш квадрат бола ала ма ? (жоқ)
-
Кез
келген ромб параллелограмм бола ала ма ? (иә)
-
Кез келген параллелограмм ромб бола ала ма ?
(жоқ)
|
Сіз
неліктен ... екенін айта аласыз ба?
|
Тыңдалым мен оқылым бойынша
ұсыныстар:
|
Жетістік критерийлері:
|
|
Алдыңғы оқу
|
Сызықтық функция және
оның графиктерінің өзара орналасуы
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен
қатар ескертпелерді жазыңыз
|
Ресурстар
|
Басы
|
1мин
5мин
|
Сәлемдесу.
Үй
жұмысын тексеру
|
8 сынып
алгебра
|
Ортасы
|
5мин
15
мин
5мин
|
А деңгейі
1- есеп. <ВАС= 40°, < САД =20°. АВСД - ның қалған бұрыштарын
табыңдар..
2 -есеп.< BAD= 10°. ∆AOD - ның барлық бұрыштарын табу керек.
В деңгейі
3-есеп. Егер ABCD параллелограммының периметрі 24 см болса, оның
қабырғаларын тап.
АВ: ВС= 2: 1.
4 есеп. ЕРКМ – ромб. ЕК=5см, < КЕМ=60°- қа тең. Ромбының
периметрін тап.
С - деңгейі
6 есеп. Егер параллелограмның периметрі 24 см және АВ=АД болса,
онда АВСД параллелограмның қабырғаларын тап.
|
Үлестірме
қағаздар
|
Соңы
|
7 мин
3
мин
|
Қорытындылау: Квадраттың
тіктөртбұрыштан айырмашылығы? (барлық қабырғалары тең)
Квадраттың ромбыдан айырмашылығы қандай? (барлық бұрыштары тік)
Квадраттың параллелограмнан айырмашылығы? (барлық бұрыштары тік
және барлық қабырғалары мен диагоналдары өзара тең)
Рефлексия Үй тапсырмасын беру №
Бағалау
|
Стикер
8 сынып
геометрия
Бағалау
парағы
|
Қосымша
ақпарат
|
Саралау –
Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары
оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай
жопарлайсыз?
|
Бағалау –
Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық
байланыстар, қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен
байланыс.
|
Деңгейлік
тапсырмалар беру
|
қайталау
|
Үй
тапырмасы
|
басы
|
ортасы
|
соңы
|
|
|
|
|
|
|
|
Рефлексия
|
Төмендегі бос ұяшыққа
сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің
сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
- Сабақ/оқу мақсаттары
шынайы ма?
- Бүгін оқушылар не
білді?
- Сыныптағы ахуал
қандай болды?
- Мен жоспарлаған
саралау шаралары тиімді болды ма?
|
|
Қорытынды
бағамдау
|
Қандай екі нәрсе
табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?
1.
Қандай екі нәрсе
сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да
ескеріңіз)?
1.
Сабақ барысында мен
сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|