Сабақ: | Мектеп: |
|
Күні: | Мұғалім: |
|
Сабақ: 5Т1
| Қатысқан оқушылар саны:23 | Қатыспағандар |
|
Сабақтың тақырыбы: | Фантазия |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
| 5.Ж1- берілген сәйкес кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын жоспар құру;5.ӘТН2- зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану; |
Сабақ мақсаты: | Оқушылардың барлығыМәтінді мұқият тыңдап, критерий бойынша жоспар құрады;Оқушылардың көпшілігі Мәтіндегі сөздердің мағынасын ажыратады, салыстырады;Оқушылардың кейбіріӨз ойын ұсынады, дәлелдейді және бағалайды. |
Құндылықтарды игерту: | Мұғалім мен оқушының арасындағы тұлғалық қарым-қатынасты, оқушыны тұлға ретінде құрметтейді. Қиялдан туған фильмдерді көру архқылы өзінің ой пікірін еркін жеткізіп, сыни ойлауын дамытады. «Мәңгілік ел» құндылықтарын ескере отырып, өмірлік көзқарастарын білдіреді. Өзіндік пікірге негізделген материалдың маңыздылығын бағалайды. Өзара және өзін-өзін өзі бағалайды Пікірталасқа түседі. Ұлттық құндылықтарын тани түседі. |
Пәнаралық байланыс: | Философия, психолгия |
АКТ-ні қолдану дағдылары | АКТ арқылы алған фотосуртетерден әңгіме құрастыру |
Тілдік мақсаттар: | Грамматика зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану;Пән лексикасы және терминологиясыЖазылым үшін қажетті тірек сөздер: Фантазия |
Осыған дейін меңгертілген білім |
Мен еліктейтін кейіпкерлердің сүйікті ісі |
Жоспар | Дереккөздер |
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша жүзеге асуы тиіс іс-әрекеттер |
|
Сабақтың басы5 мин | Қызығушылықты ояту«Менің болашақ үйім» тақырыбында өз қиялыңызды суретке түсіріңіз.СұрақтарФантазияларың сурет салғанда жетті ме?Өз ойыңызды толықтыра айтыңыз? | Фармат А4 |
Сабақтың ортасы25мин
| Мағынаны тану Тапсырмалар Мәтінмен танысыңыз;Мәтін бойынша жоспар құрыңыздар Жеті қат жерің мына төңкерілген, Жеті қат аспанменен көмкерілген. Адамзат оның бәрін ерте білген, Ертегіде табысқан ертеңімен, Ғаламаттар туылған ертегіден. Ғаламаттар жасалған ертегіден, Ертегілер қиялын ерте жүрген. Ғаламдық ақиқатты бұл адамзат Галилей, Коперниктен ерте білген. Барлығын да адамзат қиялдаған, Қиялдап жер бетіне сыя алмаған. Ойлап-ойлап отырып кілемімен Аспанға ұшудан да ұялмаған. Қиялдап менің дана, байғұс бабам, Алайда атқа мініп, Айға ұшпаған. Бабамның қиялымен қанаттанып, Бүгін мен Айға қонып, жайды ұстағам.
Ертегілерде кездсетін қиял –ғажайыптардың ақиқатқа айналғандарын мысалдармен келтіру
| Интерактивті тақта
|
Сабақтың соңы:10мин | Ойтолғаусурет бойынша өз ойыңызды айтыңыздар? Сын есімдерді талдаңыз.
|
|
Қосымша ақпарат |
|
Дифференциация-сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары балаларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз | Интерпретация-қызығушылық тудырадын, яғни ерекше дағдылар, көзқарастар немесе оларды оқуыту түрлеріне қатысты жүріледі. | Пәнаралық байланысАКТСандық сауаттылық – сандық технологияны пайдалана отырып, ақпараттың орналасқан жерін анықтау,ақпаратты ұйымдастыру,түсіну, бағалау және құру қабілеті |
|