|
Бөлім: Дұрыс тамақтану. Гендік өзгеріске ұшыраған тағамдар |
МЕКТЕП: |
||||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
||||||
|
СЫНЫП: 7 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Фастфуд тағамдарының зияны |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.2.1 Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай көркемдегіш құралдарды орынды қолдана отырып, шағын әңгіме құрастырып жазу; 7.4.4.4 Одағай түрлерін ажырата білу, қолдану. |
||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: тақырыпқа байланысты шағын мәтін жазу, одағай түрлерін ажырата білу; Көпшілігі: жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай шағын әңгіме құрастырып жазу, одағай түрлерін ажырата білу, қолдану; Кейбір оқушылар: жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай көркемдегіш құралдарды орынды қолдана отырып, шағын әңгіме құрастырып жазу, одағай түрлерін ажырата білу, қолдану. |
||||||
|
Жоспар: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Қызығушылықты ояту. Тақырыпты болжау.
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірлерін білдіреді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Дескриптор:
ҚБ
4-тапсырма.
Дескриптор:
ҚБ ЖАЗЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН
2-тапсырма.Оқшау сөздерді қатыстырып,
фастфуд тағамдарының зияны туралы 3–4
сөйлемжазыңдар.
ҚБ
ҚБ |
Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады. Оқушылар сурет арқылы сабақ тақырыбын болжайды, сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірлерін білдіреді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. Оқушылар оқылым мәтінін оқып, ой түйеді. Мәтін мазмұны бойынша ой түйіндеп кластер құрастырады. Мәтіндегі негізгі идеяны анықтайды; Кластер құрастырады; Жұмыстарын қорғауда дәлелді мысалдар келтіреді. «Кубизм» әдісі бойынша фасфуд тағамдары және олардың адам ағзасына зияны туралы ой бөлісіңдер. Фасфуд тағамдарын сипаттайды; Фасфуд тағамдарын көгөністермен салыстырады; Фасфуд тағамдарының адам ағзасына зиянын болжамдайды; Фасфуд тағамдарының құрамына не жататынын талдайды; Өнімнің адам ағзасына әсерін талдап көрсетеді; Фасфуд тағамдарының ұрпаққа зиянын анықтап, дәлел келтіреді. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тақырып бойынша тапсырма орындайды. Берілген жағдаятқа шылаулар мен одағайларды қатыстырып, диалог құрады; Тақырыпты қорытындылайды. |
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы (old.abai.kz/.../ fast-fud-tagamdary...) |
|||
|
Рефлексия |
Кері байланыс: «Термометр»
әдісі 38- қызықты да түсінікті 36,6- қызықсыз, күрделі 34- пайдасыз, құнды емес. Үй тапсырмасы: 6-тапсырма |
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Фастфуд тағамдарының зияны 9-сабақ
Фастфуд тағамдарының зияны 9-сабақ
|
Бөлім: Дұрыс тамақтану. Гендік өзгеріске ұшыраған тағамдар |
МЕКТЕП: |
||||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
||||||
|
СЫНЫП: 7 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Фастфуд тағамдарының зияны |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.2.1 Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай көркемдегіш құралдарды орынды қолдана отырып, шағын әңгіме құрастырып жазу; 7.4.4.4 Одағай түрлерін ажырата білу, қолдану. |
||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: тақырыпқа байланысты шағын мәтін жазу, одағай түрлерін ажырата білу; Көпшілігі: жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай шағын әңгіме құрастырып жазу, одағай түрлерін ажырата білу, қолдану; Кейбір оқушылар: жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай көркемдегіш құралдарды орынды қолдана отырып, шағын әңгіме құрастырып жазу, одағай түрлерін ажырата білу, қолдану. |
||||||
|
Жоспар: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Қызығушылықты ояту. Тақырыпты болжау.
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірлерін білдіреді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Дескриптор:
ҚБ
4-тапсырма.
Дескриптор:
ҚБ ЖАЗЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН
2-тапсырма.Оқшау сөздерді қатыстырып,
фастфуд тағамдарының зияны туралы 3–4
сөйлемжазыңдар.
ҚБ
ҚБ |
Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады. Оқушылар сурет арқылы сабақ тақырыбын болжайды, сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірлерін білдіреді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. Оқушылар оқылым мәтінін оқып, ой түйеді. Мәтін мазмұны бойынша ой түйіндеп кластер құрастырады. Мәтіндегі негізгі идеяны анықтайды; Кластер құрастырады; Жұмыстарын қорғауда дәлелді мысалдар келтіреді. «Кубизм» әдісі бойынша фасфуд тағамдары және олардың адам ағзасына зияны туралы ой бөлісіңдер. Фасфуд тағамдарын сипаттайды; Фасфуд тағамдарын көгөністермен салыстырады; Фасфуд тағамдарының адам ағзасына зиянын болжамдайды; Фасфуд тағамдарының құрамына не жататынын талдайды; Өнімнің адам ағзасына әсерін талдап көрсетеді; Фасфуд тағамдарының ұрпаққа зиянын анықтап, дәлел келтіреді. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тақырып бойынша тапсырма орындайды. Берілген жағдаятқа шылаулар мен одағайларды қатыстырып, диалог құрады; Тақырыпты қорытындылайды. |
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы (old.abai.kz/.../ fast-fud-tagamdary...) |
|||
|
Рефлексия |
Кері байланыс: «Термометр»
әдісі 38- қызықты да түсінікті 36,6- қызықсыз, күрделі 34- пайдасыз, құнды емес. Үй тапсырмасы: 6-тапсырма |
|
|||||
шағым қалдыра аласыз





















