Қысқамерзімді жоспар
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
Денсаулық зор байлық «Ең үлкен байлық» ертегісі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
Жарикова Гаухар Нурлановна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Класс: |
5 «В» |
Қатысқандар: 14 Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Фастфудтың зияны. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары: |
5.1.6.1. Тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру 5.4.3.1. Жазба жұмыстарын сипаттау, бейнелеу құралдарын қолданып жазу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: - Амандасу - Оқушыларды түгендеу. «Бір шаңырақ астында» Өлең шумағын бәріміз бірге қайталаймыз. Сүт ішеміз аманда Ағзамызға пайдалы, Тіл үйірер қашан да Қою тәтті қаймағы. (Қ. Мырза- Әлі) Қызығушылықтарын ояту. «Болжау» әдісі Тақтада неше түрлі фастфуд тағамдары тұрады.
Фастфуд туралы бейнероликті қарайды. Дескриптор:
Сабақ мақсаттарымен таныстыру. «Кластер» әдісі
Дескриптор:
|
Оқушылар сабаққа назарын аударады.
Балалар жағымды ахуал қалыптастырады
Балалар суреттерге қарап, бүгінгі тақырыпты болжайды.
Бейнероликтен кейін, оқушылар сұрақтарға жауап береді, кластер әдісін толтырады. |
Белсене қатысып отырған, тапсырма орында ған сайын оқушы ларға жеміс-жидек тараты лып отырады
|
″Бір шаңырақ астында″ әдісі
Оқулық, дәптер.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жұптық жұмыс. 2-тапсырма. Тағамдар алғаш кай жерде шығарылғандарын табу.
Дескриптор:
|
Оқушылар біресіп, жұптасып, тағамдардың қай жерде шығарылғандарын табады. |
|
Кеспе қағазы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Топтық жұмыс. Оқушылар өздеріне ұнаған фастфуд тағамын таңдап, топқа бөлінеді. 3-тапсырма. Үнтаспадан мәтінді тыңдайды. «Пицца» тобы - Мәтінге қатысты сұрақтарға жауап береді. Әр пицца бөлігінде сұрақтар дайын тұрады. «Фри картобы» тобы – фастфудтың зияны туралы мәлімет береді. «Бургер» тобы – фастфудтың пайдасы туралы айтады. Дескриптор:
Жазылым. 5-тапсырма. Үш қатардағы сөздерді пайдаланып, сөйлем құра, не туралы жазғанынды сипатта
Дескриптор:
|
Үнтаспадан мәтінді тыңдайды. Берілген тапсырмаларды оқушылар орындайды. Өз ойларын айтады, ортаға салады, бөліседі.
Үш қатардағы сөздерді пайдаланып, сөйлем құрайды.
|
|
Оқулық
А4 қағаздары, тұрлі-түсті бояулар, суреттер.
Оқулық
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс
«Алма ағашы» әдісі Балалар жинаған алма жемісін ағашқа іледі. Жоғары тұрған алмалар – белсене қатысқан, түсінікті. Ортада тұрған алмалар – менің сұрақтарым бар. Төменде тұрған алмалар – ештеме түсінбедім.
Оқушылар қанша алма жинағандарын санап, бағаланады.
Үй тапсырмасы: Пайдалы тағамдар туралы әңгіме құрастыру
|
Сабаққа кері байланыс жасайды. Өз ойларын айтады.
Үй тапсырмасын күнделікке жазады.
|
|
«Алма ағашы», алма жемістері
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Фастфудтың зияны" 5 сынып
Қысқамерзімді жоспар
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
Денсаулық зор байлық «Ең үлкен байлық» ертегісі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
Жарикова Гаухар Нурлановна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Класс: |
5 «В» |
Қатысқандар: 14 Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Фастфудтың зияны. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары: |
5.1.6.1. Тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру 5.4.3.1. Жазба жұмыстарын сипаттау, бейнелеу құралдарын қолданып жазу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: - Амандасу - Оқушыларды түгендеу. «Бір шаңырақ астында» Өлең шумағын бәріміз бірге қайталаймыз. Сүт ішеміз аманда Ағзамызға пайдалы, Тіл үйірер қашан да Қою тәтті қаймағы. (Қ. Мырза- Әлі) Қызығушылықтарын ояту. «Болжау» әдісі Тақтада неше түрлі фастфуд тағамдары тұрады.
Фастфуд туралы бейнероликті қарайды. Дескриптор:
Сабақ мақсаттарымен таныстыру. «Кластер» әдісі
Дескриптор:
|
Оқушылар сабаққа назарын аударады.
Балалар жағымды ахуал қалыптастырады
Балалар суреттерге қарап, бүгінгі тақырыпты болжайды.
Бейнероликтен кейін, оқушылар сұрақтарға жауап береді, кластер әдісін толтырады. |
Белсене қатысып отырған, тапсырма орында ған сайын оқушы ларға жеміс-жидек тараты лып отырады
|
″Бір шаңырақ астында″ әдісі
Оқулық, дәптер.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жұптық жұмыс. 2-тапсырма. Тағамдар алғаш кай жерде шығарылғандарын табу.
Дескриптор:
|
Оқушылар біресіп, жұптасып, тағамдардың қай жерде шығарылғандарын табады. |
|
Кеспе қағазы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Топтық жұмыс. Оқушылар өздеріне ұнаған фастфуд тағамын таңдап, топқа бөлінеді. 3-тапсырма. Үнтаспадан мәтінді тыңдайды. «Пицца» тобы - Мәтінге қатысты сұрақтарға жауап береді. Әр пицца бөлігінде сұрақтар дайын тұрады. «Фри картобы» тобы – фастфудтың зияны туралы мәлімет береді. «Бургер» тобы – фастфудтың пайдасы туралы айтады. Дескриптор:
Жазылым. 5-тапсырма. Үш қатардағы сөздерді пайдаланып, сөйлем құра, не туралы жазғанынды сипатта
Дескриптор:
|
Үнтаспадан мәтінді тыңдайды. Берілген тапсырмаларды оқушылар орындайды. Өз ойларын айтады, ортаға салады, бөліседі.
Үш қатардағы сөздерді пайдаланып, сөйлем құрайды.
|
|
Оқулық
А4 қағаздары, тұрлі-түсті бояулар, суреттер.
Оқулық
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс
«Алма ағашы» әдісі Балалар жинаған алма жемісін ағашқа іледі. Жоғары тұрған алмалар – белсене қатысқан, түсінікті. Ортада тұрған алмалар – менің сұрақтарым бар. Төменде тұрған алмалар – ештеме түсінбедім.
Оқушылар қанша алма жинағандарын санап, бағаланады.
Үй тапсырмасы: Пайдалы тағамдар туралы әңгіме құрастыру
|
Сабаққа кері байланыс жасайды. Өз ойларын айтады.
Үй тапсырмасын күнделікке жазады.
|
|
«Алма ағашы», алма жемістері
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














