___________________________________________
(білім беру ұйымның атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Фигуралар
|
Бөлім: |
Менің алғашқы суретім (ортақ тақырыбы: "Дәстүр және фольклор") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Фигуралар (1 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.2.1.1 Стандартты фигураларды қолданып салу. 1.2.1.2 Түстер палитрасындағы негізгі түсті өзгертіп кескін салу. 1.2.1.3 Палитрада фон түсін тандап кескін салу. 1.2.1.4 Контурын өзгерту арқылы фигураны салу. 1.2.1.5Фигура түсін құйып бояу арқылы өзгертіп салу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Кескін жасау үшін стандартты пішіндерді пайдалануды үйрену; кескін жасау үшін палитрадағы негізгі түсті таңдау; кескін жасау үшін палитрадағы фон түсін таңдауды үйрену |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-10
мин |
Ұймдастыру кезеңі: Сыныпта психологиялық қолайлы атмосфераның қалыптасуы. Әр оқушының алдында "қуаныш" гүлдері бар. Бұл жай ғана гүлдер емес, олар құпия. Оларды қолыңызға алып, аударыңдар және құпияның не екенін көріндер. – Кімде күлкі бейнеленсе - досыңа күлімдеу. – Кімде жүрек - досыңды құшақтау. - Кімде күн -жылы сөз айту. Рахмет! Жарайсыңдар! Енді біз сабақта жақсы көңіл-күймен жұмыс істей аламыз Өткен тақырыпты қайталау. - Интернет дегеніміз не? - Интернетті пайдаланып не істеуге болатынын айтыңыз. - Интернеттегі байланыс кезінде қандай қауіпсіздік шараларына назар аудару керек? |
Позитивті психологиялық атмосфера жасау мақсатында ойын ойнау Тапсырманы орындайды Сұрақтарға жауап береді |
«Қол шапалақтау»
|
Оқулық, жқмыс дәптерлері ДК экраны |
|
Сабақтың ортасы 11-40 мин |
Жаңа материалды меңгеру Компьютерде сурет салуға арналған программа бар. Ол графикалық редактор деп аталады. Фигураларды, ою-өрнектерді және түрлі заттардың суретін Paint программасының көмегімен салады. Суретті түзетуге, көшіруге, қоюға, әртүрлі түспен бояуға болады. Paint редакторының терезесімен танысайық.
Тапсырма: Берілген суреттерді салыстыр, айырмашылығы неде екенін түсіндіріңдер
Білімді бекіту
Сергіту сәтті
|
Мұғалінің ақпаратын тыңдайды Сұрақтарға жауап беред Өз ойларымен бөліседі - терезе элементтерін атайды - фон түсі мен негізгі түсті ажыратады - жаттығулар орындайды - фигураларды атап жазады - интерактивті тапсырмаларды орындайды - Paint редакторында фигураларды салып, бояйды |
Мақтау «Қол шапалақтау»
Дұрыс тапсырмалар
Тапсырманы орындау қиынға соқты
Мақтау «Қол шапалақтау» |
Интерактивті тақта https://youtu.be/bfdMQ3OBxy8?feature=shared https://wordwall.net/play/68075/304/238 https://wordwall.net/play/25328/313/461 |
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Сабақ қорытындысы..
|
Өз жұмысын бағалайды |
Смайликтер |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Фигуралар ҚМЖ цифрлық сауаттылық
Фигуралар ҚМЖ цифрлық сауаттылық
___________________________________________
(білім беру ұйымның атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Фигуралар
|
Бөлім: |
Менің алғашқы суретім (ортақ тақырыбы: "Дәстүр және фольклор") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Фигуралар (1 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.2.1.1 Стандартты фигураларды қолданып салу. 1.2.1.2 Түстер палитрасындағы негізгі түсті өзгертіп кескін салу. 1.2.1.3 Палитрада фон түсін тандап кескін салу. 1.2.1.4 Контурын өзгерту арқылы фигураны салу. 1.2.1.5Фигура түсін құйып бояу арқылы өзгертіп салу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Кескін жасау үшін стандартты пішіндерді пайдалануды үйрену; кескін жасау үшін палитрадағы негізгі түсті таңдау; кескін жасау үшін палитрадағы фон түсін таңдауды үйрену |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-10
мин |
Ұймдастыру кезеңі: Сыныпта психологиялық қолайлы атмосфераның қалыптасуы. Әр оқушының алдында "қуаныш" гүлдері бар. Бұл жай ғана гүлдер емес, олар құпия. Оларды қолыңызға алып, аударыңдар және құпияның не екенін көріндер. – Кімде күлкі бейнеленсе - досыңа күлімдеу. – Кімде жүрек - досыңды құшақтау. - Кімде күн -жылы сөз айту. Рахмет! Жарайсыңдар! Енді біз сабақта жақсы көңіл-күймен жұмыс істей аламыз Өткен тақырыпты қайталау. - Интернет дегеніміз не? - Интернетті пайдаланып не істеуге болатынын айтыңыз. - Интернеттегі байланыс кезінде қандай қауіпсіздік шараларына назар аудару керек? |
Позитивті психологиялық атмосфера жасау мақсатында ойын ойнау Тапсырманы орындайды Сұрақтарға жауап береді |
«Қол шапалақтау»
|
Оқулық, жқмыс дәптерлері ДК экраны |
|
Сабақтың ортасы 11-40 мин |
Жаңа материалды меңгеру Компьютерде сурет салуға арналған программа бар. Ол графикалық редактор деп аталады. Фигураларды, ою-өрнектерді және түрлі заттардың суретін Paint программасының көмегімен салады. Суретті түзетуге, көшіруге, қоюға, әртүрлі түспен бояуға болады. Paint редакторының терезесімен танысайық.
Тапсырма: Берілген суреттерді салыстыр, айырмашылығы неде екенін түсіндіріңдер
Білімді бекіту
Сергіту сәтті
|
Мұғалінің ақпаратын тыңдайды Сұрақтарға жауап беред Өз ойларымен бөліседі - терезе элементтерін атайды - фон түсі мен негізгі түсті ажыратады - жаттығулар орындайды - фигураларды атап жазады - интерактивті тапсырмаларды орындайды - Paint редакторында фигураларды салып, бояйды |
Мақтау «Қол шапалақтау»
Дұрыс тапсырмалар
Тапсырманы орындау қиынға соқты
Мақтау «Қол шапалақтау» |
Интерактивті тақта https://youtu.be/bfdMQ3OBxy8?feature=shared https://wordwall.net/play/68075/304/238 https://wordwall.net/play/25328/313/461 |
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Сабақ қорытындысы..
|
Өз жұмысын бағалайды |
Смайликтер |
|
шағым қалдыра аласыз





















