|
Пәні: |
Логика әлемі |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Есбергенова Лайла Далибаевна |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сыныбы:4 «б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Фигуралардың көлемін табу |
|
|
Оқу мақсаты |
Оқушыларға фигуралардың көлемін табуға үйрету. |
|
Сабақтың барысы:
|
Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы |
Қызығушылықтыояту Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Ойланып көр.
Тігінен де,
көлденеңінен де қайталанбайтындай е |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Тігінен де, көлденеңінен де қайталанбайтындай етіп, сандарды орналастырады. |
Мадақтау |
Қалам, бор, дәптер |
|
Ортасы Соңы Кері байланыс |
Тапқыр болсаң,шешіп көр! 1.Есеп Сынып бөлмесінің ұзындығы 5м, ені 3м биіктігі 2м 50см. Сынып бөлмесінде қандай ауа көлемі бар? *Былай талда. Бөлеме тік бұрышты параллелепипед пішінді болғандықтан, көлемді есептеу формуласын падалануға болады..Көлемді есептеу формуласы:: V=a·b·c a=5м=500см b=3м=300см c=2м50см=250см V=см³ 500·300·250=150000·250=375 000 000 см³ 375 000 000 см³=37м³500дм³ Жауабы: Бөлменің көлемі 37м³500дм 2.Есеп Тік төртбұрышты параллелепипедтің көлемі 366дм³.Табанының ауданы 61 дм²-ге тең.Тік төртбұрышты параллелепипедтің биіктігі нешеге тең? V=366дм³ S=61см² c=?дм Былай талда. V=a·b·c, бірақ а·b=S,демек, V=a·b·c=S·с V=S·с, бұдан с=V:S Шешуі:366:61=6(дм) биіктігі 3.Есеп Тік бұрышты параллелепипедтің ұзындығы 12 см, ені ұзындығынан 2 есе кем, ал биіктігі енінен 3 см артық.Тік төртбұрышты параллелепипедтің көлемін есепте.
a
b
c V=?см³
Шешуі: 1.12:2=6(см)-параллелепипедтің ені; 2.6+3=9 (см)- параллелепипедтің биіктігі; 3.12·6·9=648см³ V Тез ойла,кел ойнаІ 4.Бірдей әріптен басталып және аяқталатын екі сөзден ойлап жаз.Сөздердегі әріптер саны әртүрлі болуы мүмкін. а_____________________а з___________________з е_____________________е к___________________к с____________________с т______________________т у____________________у і______________________і Шешуі: Ата,Астана.Ерте,ереже.Сөгіс, сөйлес.Улау,уағыздау.Зілсіз,зейінсіз.Керік,кекілік.Тат,төрт.Іні,ізетті. 6.Тез есептеп үйрен: (101·37+1263):25·5-1000 (4939-4939)·247:247+1800-1000-800 Стикерлер арқылы сабаққа кері байланыс береді |
Оқушылар еске түсіріп ,шапшаң есептейді Формулаларды пайдаланып,есепті шығарады Оқушылар тиісті әріптерді қойып жалғастырады .Есептейді Стикерлер арқылы сабаққа кері байланыс береді |
Мадақтау Мадақтау |
Қалам, бор, дәптер. Стикерлер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Фигуралардың көлемін табу
Фигуралардың көлемін табу
|
Пәні: |
Логика әлемі |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Есбергенова Лайла Далибаевна |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сыныбы:4 «б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Фигуралардың көлемін табу |
|
|
Оқу мақсаты |
Оқушыларға фигуралардың көлемін табуға үйрету. |
|
Сабақтың барысы:
|
Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы |
Қызығушылықтыояту Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Ойланып көр.
Тігінен де,
көлденеңінен де қайталанбайтындай е |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Тігінен де, көлденеңінен де қайталанбайтындай етіп, сандарды орналастырады. |
Мадақтау |
Қалам, бор, дәптер |
|
Ортасы Соңы Кері байланыс |
Тапқыр болсаң,шешіп көр! 1.Есеп Сынып бөлмесінің ұзындығы 5м, ені 3м биіктігі 2м 50см. Сынып бөлмесінде қандай ауа көлемі бар? *Былай талда. Бөлеме тік бұрышты параллелепипед пішінді болғандықтан, көлемді есептеу формуласын падалануға болады..Көлемді есептеу формуласы:: V=a·b·c a=5м=500см b=3м=300см c=2м50см=250см V=см³ 500·300·250=150000·250=375 000 000 см³ 375 000 000 см³=37м³500дм³ Жауабы: Бөлменің көлемі 37м³500дм 2.Есеп Тік төртбұрышты параллелепипедтің көлемі 366дм³.Табанының ауданы 61 дм²-ге тең.Тік төртбұрышты параллелепипедтің биіктігі нешеге тең? V=366дм³ S=61см² c=?дм Былай талда. V=a·b·c, бірақ а·b=S,демек, V=a·b·c=S·с V=S·с, бұдан с=V:S Шешуі:366:61=6(дм) биіктігі 3.Есеп Тік бұрышты параллелепипедтің ұзындығы 12 см, ені ұзындығынан 2 есе кем, ал биіктігі енінен 3 см артық.Тік төртбұрышты параллелепипедтің көлемін есепте.
a
b
c V=?см³
Шешуі: 1.12:2=6(см)-параллелепипедтің ені; 2.6+3=9 (см)- параллелепипедтің биіктігі; 3.12·6·9=648см³ V Тез ойла,кел ойнаІ 4.Бірдей әріптен басталып және аяқталатын екі сөзден ойлап жаз.Сөздердегі әріптер саны әртүрлі болуы мүмкін. а_____________________а з___________________з е_____________________е к___________________к с____________________с т______________________т у____________________у і______________________і Шешуі: Ата,Астана.Ерте,ереже.Сөгіс, сөйлес.Улау,уағыздау.Зілсіз,зейінсіз.Керік,кекілік.Тат,төрт.Іні,ізетті. 6.Тез есептеп үйрен: (101·37+1263):25·5-1000 (4939-4939)·247:247+1800-1000-800 Стикерлер арқылы сабаққа кері байланыс береді |
Оқушылар еске түсіріп ,шапшаң есептейді Формулаларды пайдаланып,есепті шығарады Оқушылар тиісті әріптерді қойып жалғастырады .Есептейді Стикерлер арқылы сабаққа кері байланыс береді |
Мадақтау Мадақтау |
Қалам, бор, дәптер. Стикерлер |
шағым қалдыра аласыз
тіп,
сандарды орналастыр.












