Материалдар / Фигураның ауданы

Фигураның ауданы

Материал туралы қысқаша түсінік
Мұғалімге қмж
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
06 Қаңтар 2021
351
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бекітемін: _____________


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Аудан


Мектеп: М.Төлегенов атындағы ЖББОМ КММ

Күні: 12.03.2019ж


Мұғалімнің аты-жөні: Берікқали А.Б.

Сынып: 8 , геометрия

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны: 0

Сабақ тақырыбы:

Фигураның ауданын табуға есептер шығару

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

8.1.3.11 параллелограммның, ромбтың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану;

8.1.3.12 үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану;

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

ауданы формуласын жатқа айтады, жазады, қолданады

Көпшілігі:

Есептер шығаруда квадрат ауданы формуласын қолдану.

Кейбірі:

Қолданбалы сипаттағы есептерге квадрат ауданы формуласын қолдану.

Бағалау критерийлері

1.Квадрат ауданы формуласын қорытып шығарады және қолданады.

2.Қолданбалы сипаттағы есептерді шешуде квадрат ауданы формуласын қолданады.


Тілдік мақсат

Оқушылар трапеция ауданы формулаларын қорытып шығаруды тұжырымдай алады

Бөлімнің ұғымдары мен терминдерін түсінеді және қолданады.

Диалогқа жазылымға қажеттер тіркестер:

Квадрат ауданын есептеу үшін..............

Квадрат ауданын қорытып шығару үшін........

Квадрат ауданы формуласы .........

Құндылықтарды дарыту

Жалпыға бірдей еңбек қоғамы.

Пәнаралық байланыстар

Экономика, архитектура.

Сабақта архитектура, экономикалық сипаттағы тапсырмалар

шығару.

Бастапқы білім

Оқушылар үшбұрыш тіктөртбұрыш ауданын біледі

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы


Ұйымдастыру: Оқушылармен амандасып, сыныпты түгелдеймін.


«Қате түсінікті тексеру» формулалардың қатесін табады


Ой қозғау

Оқушылар сабақ мақсатын анықтайды.

IDEAL тәсілі:

I- Проблеманы анықтау: трапеция ауданы формуласын қорытып шығару

D- Трапеция ауданы бірнеше фигураның аудандарының қосындысына тең екенін білу

E- Үшбұрыш және тіктөрбұрыш ауданы формуласын қолданады

A- Ауданды фигуралардың аудандарының қосындысы түрінде жазады

L- Трапеция ауданы формуласын қорытып шығарады


Карточкалар








слайд, оқулық










Сабақтың ортасы/ сабақтың негізгі бөлімі

«Жұптас, ойлан, бөліс»- тәсілін қолданып, оқушылар жұптасып, қойылған тапсырманың шешімін іздейді, тақырыпқа талдау жасайды.

Дескриптор:

-Трапеция ауданы бірнеше фигура аудандарының қосындысынан тұратынын біледі және түсінеді;

-Үшбұрыш және төртбұрыш ауданы формулаларын біледі және қолданады;

-Трапеция ауданы формуласын қорытып шығарады.

Қалыптастырушы бағалау: оқушылар өзін-өзі дескриптор бойынша бағалайды.

Кері байланыс: оқушы-оқушыға.

Саралау: мақсат бойынша


Топтық жұмыс. «ДЖИГСО» әдісі

Әр топтың мүшелерін бірден төртке дейін номерлеймін, сосын әр номерге сәйкес есептен беремін, алдымен оқушы жеке есепті шығарады, кейін номерлер бойынша бірігіп, топпен есеп шығарылуын талдайды. Кейін өз бастапқы топтарына барып, есеп шығарылуын түсіндіреді

1. ABCD ромбысында D = 140 тең. AOD үшбұрышының барлық бұрыштарын табу керек, мұндағы O - диагональдардың қиылысу нүктесі.

A) 40, 90, 50.

B) 40,40,100.

C) 20, 20, 140.

D) 70, 70, 40.

E) 20, 90, 70.


2. Ромб биіктігі 2-ге тең. Ромбының бір бұрышы 30 болса, оған іштей сызылған дөңгелек ауданын табыңыз.

A) 2.

B) .

C) 4.

D) .

E) .


3. Ромбтың бір диагоналінің ұзындығы қабырғасына тең. Ромбының бұрыштарын табыңыз.

A) 90,90.

B) 70,110.

C) 30,150.

D) 45,135.

E) 60,120.


4. Ромбының бір бұрышы 150 және қабырғасы 20 см.

Ромбының ауданын есептеңіз.

A) 150.

B) 100.

C) 250.

D) 300.

E) 200.


5. Үшбұрыштың үш қабырғасы берілген: 13, 14, 15. Осы үшбұрыштың ең үлкен бұрышының косинусын табыңыз.

A) .

B) .

C) .

D) .

E) .


6. Диагональдары 6 см және 8 см болатын ромбының қабырғасын табыңыз.

A) 20 см.

B) 72 см.

C) 5 см.

D) 27 см.

E) 10 см.


7. Ромбының қабырғасы 17 см және бір диагоналі 16 см. Екінші диагоналін табыңыз.

A) см

B) см

C) 30 см

D) см

E) 15 см


8. Кіші диагоналы 8 см, бұрышының біреуі 60 болатын ромб периметрін табыңыз.

A) 32 см.

B) 64 см.

C) 36 см.

D) 42 см.

E) 54 см.


9. Кіші диагоналі қабырғасына тең болатын ромбының доғал бұрышын табыңыз.

A) 120.

B) 140.

C) 100.

D) 60.

E) 150.


10. Ромбтың бір диагоналы оның қабырғасына тең. Ромбтың бұрыштарын табыңыз.

A) 70 , 110.

B) 30, 150.

C) 90, 90.

D) 45, 135.

E) 60, 120.


Саралау: Қарым-қатынас формалары бойынша, диалог бойынша.

Қалыптастырушы бағалау: «Бағдаршам әдісі»

-Мен есепті толық шығара алдым

-Мен есеп шығаруда аздаған қателік жібердім

-Мен есеп шығаруда қателестім


Қалыптастырушы бағалау: Смайлик бойынша

Кері байланыс: БББ кестесі

Саралау: Тапсырма бойынша, өмірмен байланысты


Қалыптастырушы бағалау: Өз-өзін бағалау


















Үлестірме карточкалар



























Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ