|
Бөлім |
Кейіпкер мен оқиғаға терең талдау |
||||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||||
|
Мұғалім |
|
||||||||||||
|
Сынып |
|
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Fishbone» диаграммасы арқылы себеп-салдарын талдау |
||||||||||||
|
Оқу бағдарлама- сына сәйкес оқыту мақсаттары |
Мәтіндегі негізгі эпизодтарды анықтап, реттілікпен орналастыру Кейіпкердің іс-әрекетін сипаттап, қорытынды жасау Кейіпкерді сипаттай отырып, оқиғаға көзқарасын білдіру |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар кейіпкердің әрекетінің себептері мен салдарын талдай отырып, фишбоун диаграммасы арқылы қорытынды жасайды. |
||||||||||||
|
Ұлттық құндылық |
Кейіпкердің әрекетіне себеп болған ұлттық құндылықтарды (қамқорлық, адалдық, шыдамдылық) анықтай отырып, өз өмірімен байланыстыра талдайды. |
||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||
|
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|||||||||
|
5минут
35 минут
5 минут |
І.Ұйымдастыру кезеңі. «Болжау бұрышы» әдісі: тақтада бір іс-әрекеттің салдары бейнеленген сурет көрсетіледі (мысалы, көмектесіп жатқан бала). Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстырылады ІІ. Қызығушылықты ояту Сұрақ: «Кез келген әрекеттің себебі болады. Ал оның салдары қандай?» «Себеп – салдар» шынжыры әдісі: қарапайым мысал келтіріледі (мысалы, бала үй тапсырмасын орындамады → мұғалім ескерту жасады → бала ренжіді). ІІІ. Топқа бөлу «Балық қаңқасы» бөліктері жазылған стикерлер арқылы (Негізгі мәселе, Себептер, Салдарлар) топқа бөлінеді IV. Жаңа сабақ «Адалдықтың күші» мәтінін оқу «Fishbone диаграммасы» үлгісімен таныстыру: Балық басына – негізгі мәселе (кейіпкердің әрекеті) Жоғарғы сүйектерге – себептер Төменгі сүйектерге – салдарлар V. Тапсырмалар 1-тапсырма: «Fishbone диаграммасын толтыру»
2-тапсырма: «Себеп немесе салдар?» ойыны Мұғалім тұжырым оқиды, оқушылар оның себеп пе, салдар ма екенін анықтайды. Әдістер: Фишбоун диаграммасы, Салыстыру, Талдау VI. Қорытынды
VII. Кері байланыс (5 минут) «Білім почтасы »әдісі
|
Өз ойларымен бөліседі, пікір алмасады
Стикерлерді таңдайды,топқа бөлінеді
Мәтінді оқиды Сөздікпен жұмыс жасайды
Диаграмманы толтырады
Мұғалімді тыңдай отырып жауап береді
Қорытынды жасайды, Талқылайды
Хатқа кері байланыстарын жазып қалдырады |
Қол шапалақтау Мадақтау
Өзін-өзі бағалау парағы «Транспортир»әдісі
Формативті:
|
Цифрлық ресурс: Wordwall – себеп пен салдарды сәйкестендіру ойыны
Цифрлық ресурстар: Google Jamboard
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Fishbone» диаграммасы арқылы себеп-салдарын талдау
«Fishbone» диаграммасы арқылы себеп-салдарын талдау
|
Бөлім |
Кейіпкер мен оқиғаға терең талдау |
||||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||||
|
Мұғалім |
|
||||||||||||
|
Сынып |
|
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Fishbone» диаграммасы арқылы себеп-салдарын талдау |
||||||||||||
|
Оқу бағдарлама- сына сәйкес оқыту мақсаттары |
Мәтіндегі негізгі эпизодтарды анықтап, реттілікпен орналастыру Кейіпкердің іс-әрекетін сипаттап, қорытынды жасау Кейіпкерді сипаттай отырып, оқиғаға көзқарасын білдіру |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар кейіпкердің әрекетінің себептері мен салдарын талдай отырып, фишбоун диаграммасы арқылы қорытынды жасайды. |
||||||||||||
|
Ұлттық құндылық |
Кейіпкердің әрекетіне себеп болған ұлттық құндылықтарды (қамқорлық, адалдық, шыдамдылық) анықтай отырып, өз өмірімен байланыстыра талдайды. |
||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||
|
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|||||||||
|
5минут
35 минут
5 минут |
І.Ұйымдастыру кезеңі. «Болжау бұрышы» әдісі: тақтада бір іс-әрекеттің салдары бейнеленген сурет көрсетіледі (мысалы, көмектесіп жатқан бала). Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстырылады ІІ. Қызығушылықты ояту Сұрақ: «Кез келген әрекеттің себебі болады. Ал оның салдары қандай?» «Себеп – салдар» шынжыры әдісі: қарапайым мысал келтіріледі (мысалы, бала үй тапсырмасын орындамады → мұғалім ескерту жасады → бала ренжіді). ІІІ. Топқа бөлу «Балық қаңқасы» бөліктері жазылған стикерлер арқылы (Негізгі мәселе, Себептер, Салдарлар) топқа бөлінеді IV. Жаңа сабақ «Адалдықтың күші» мәтінін оқу «Fishbone диаграммасы» үлгісімен таныстыру: Балық басына – негізгі мәселе (кейіпкердің әрекеті) Жоғарғы сүйектерге – себептер Төменгі сүйектерге – салдарлар V. Тапсырмалар 1-тапсырма: «Fishbone диаграммасын толтыру»
2-тапсырма: «Себеп немесе салдар?» ойыны Мұғалім тұжырым оқиды, оқушылар оның себеп пе, салдар ма екенін анықтайды. Әдістер: Фишбоун диаграммасы, Салыстыру, Талдау VI. Қорытынды
VII. Кері байланыс (5 минут) «Білім почтасы »әдісі
|
Өз ойларымен бөліседі, пікір алмасады
Стикерлерді таңдайды,топқа бөлінеді
Мәтінді оқиды Сөздікпен жұмыс жасайды
Диаграмманы толтырады
Мұғалімді тыңдай отырып жауап береді
Қорытынды жасайды, Талқылайды
Хатқа кері байланыстарын жазып қалдырады |
Қол шапалақтау Мадақтау
Өзін-өзі бағалау парағы «Транспортир»әдісі
Формативті:
|
Цифрлық ресурс: Wordwall – себеп пен салдарды сәйкестендіру ойыны
Цифрлық ресурстар: Google Jamboard
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз
















