Қысқа мерзімді жоспар
|
Күні |
|
||
|
Сабақ тақырыбы |
Фонематикалық есту қабілетін және сөйлеу тілін дамыту. |
||
|
Мақсаты |
Логопедиялық тапсырмалар арқылы оқушының фонематикалық есту қабілетін және сөйлеу тілін дамыту. |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал. Біз бақытты баламыз, Ойнап ,күліп аламыз. Жетілсін деп санамыз, Оқып білім аламыз. Артикуляциялық жаттығулар орындау.«Күрекше» ,«Инеше» ,«Түтікше» «Ожау» ,«Сағат» ,«Саңырауқұлақ»,«Алтыбақан» , «Тәтті тосап» |
Артикуляциялық жаттығу суреттері |
|
|
Сабақтың ортасы |
1 –тапсырма. Мұқият тыңда! Мен айтқан сөздердің бірінші әріпін ата, оларды жансыз және жанды деп екі топқа бөліп жаз. Құс, тау, оқулық, өзен, ағаш, оқушы, машина, парта, мұғалім, ойыншық 2 –тапсырма. Ән айта отырып, канша «А» дыбысын айттық? Сана. Қошақаным Жазда апамның аулына, Барып едім қыдырып. Бір қошақан алдымнан, Шықты ойнап жұгіріп. Ақ маңдайлы ай мекен, Шекер мекен бал мекен. Кеттім оны сағынып Қошақаным қайда екен? 3 –тапсырма. Графикалық диктант. Дәптерімізді ашып, қолымызға карандаш алып, менің айтқан бағытыма қарай, тор көз санын санай отырып сызамыз 5→, 1↓, 2←, 1↓, 5→, 1↓, 1←, 3↓, 3←, 1↑, 2→, 1↑, 3←, 2↓, 3←, 1↑, 2→, 3↑, 2←, 2↑. Шыққан қоянның суретін боя. 4-тапсырма.«Сөзді аяқтап
көмектес» орналастырады, содан кейін сөздің соңғы дыбыстарын аяқтамай айтады. Бала суретке қарап сөзді аяқтауы керек. Мысалы: қал-та, ба-та, қа-л, бал-та, ма-л, ша-л, ба-л. |
Дәптер,түрлі түсті қарындаштар. Заттық суреттер |
|
|
Сабақтың соңы |
-Сабақты қорытындылау. -Кері байланыс жасау «Бес саусақ» әдісі Бас бармақ – өзімді қалай сезіндім? Балаң үйрек – басқаларға көмегім тиді ме? Ортан терек – бүгінгі көңіл күйім қандай болды? Шылдыр шүмек – бүгінгі сабақ ұнады ма? Кішкентай бөбек – бүгін не үйрендім? |
|
|
Дефектолог: Диханбаева Назгуль Нуржаубековна
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Фонематикалық есту қабілетін және сөйлеу тілін дамыту.
Фонематикалық есту қабілетін және сөйлеу тілін дамыту.
Қысқа мерзімді жоспар
|
Күні |
|
||
|
Сабақ тақырыбы |
Фонематикалық есту қабілетін және сөйлеу тілін дамыту. |
||
|
Мақсаты |
Логопедиялық тапсырмалар арқылы оқушының фонематикалық есту қабілетін және сөйлеу тілін дамыту. |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал. Біз бақытты баламыз, Ойнап ,күліп аламыз. Жетілсін деп санамыз, Оқып білім аламыз. Артикуляциялық жаттығулар орындау.«Күрекше» ,«Инеше» ,«Түтікше» «Ожау» ,«Сағат» ,«Саңырауқұлақ»,«Алтыбақан» , «Тәтті тосап» |
Артикуляциялық жаттығу суреттері |
|
|
Сабақтың ортасы |
1 –тапсырма. Мұқият тыңда! Мен айтқан сөздердің бірінші әріпін ата, оларды жансыз және жанды деп екі топқа бөліп жаз. Құс, тау, оқулық, өзен, ағаш, оқушы, машина, парта, мұғалім, ойыншық 2 –тапсырма. Ән айта отырып, канша «А» дыбысын айттық? Сана. Қошақаным Жазда апамның аулына, Барып едім қыдырып. Бір қошақан алдымнан, Шықты ойнап жұгіріп. Ақ маңдайлы ай мекен, Шекер мекен бал мекен. Кеттім оны сағынып Қошақаным қайда екен? 3 –тапсырма. Графикалық диктант. Дәптерімізді ашып, қолымызға карандаш алып, менің айтқан бағытыма қарай, тор көз санын санай отырып сызамыз 5→, 1↓, 2←, 1↓, 5→, 1↓, 1←, 3↓, 3←, 1↑, 2→, 1↑, 3←, 2↓, 3←, 1↑, 2→, 3↑, 2←, 2↑. Шыққан қоянның суретін боя. 4-тапсырма.«Сөзді аяқтап
көмектес» орналастырады, содан кейін сөздің соңғы дыбыстарын аяқтамай айтады. Бала суретке қарап сөзді аяқтауы керек. Мысалы: қал-та, ба-та, қа-л, бал-та, ма-л, ша-л, ба-л. |
Дәптер,түрлі түсті қарындаштар. Заттық суреттер |
|
|
Сабақтың соңы |
-Сабақты қорытындылау. -Кері байланыс жасау «Бес саусақ» әдісі Бас бармақ – өзімді қалай сезіндім? Балаң үйрек – басқаларға көмегім тиді ме? Ортан терек – бүгінгі көңіл күйім қандай болды? Шылдыр шүмек – бүгінгі сабақ ұнады ма? Кішкентай бөбек – бүгін не үйрендім? |
|
|
Дефектолог: Диханбаева Назгуль Нуржаубековна
шағым қалдыра аласыз














