|
Білім беру ұйымының атауы |
№17 жалпы білім беретін мектеп. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Адам жанының құпиясы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жолдасбаева Л.А. Аронова Ш.Ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
13.03.2023ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9ғ |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жыр-менің жалғыз тарланым. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.2.4.1. Автор стиліне сүйене отырып шығармашылық жұмыс жазу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар өмірмен байланыстыра отырып өлең жаза алады; сөз өнеріне баға бере отырып, айтқан пікірлерін пайдалана отырып эссе жаза алады; постер қорғайды; өлең жолдарын нақышына келтіріп мәнерлеп оқиды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру |
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу. «Тұлғаны таны» әдісі. «Жарық» әдісі арқылы топқа бөлу.
|
Оқушылар ортаға шығып, шаттық шеңберіне тұрады. Мұғалімнің қолындағы танымал тұлғаның суретін таратып алып, әр қайсысы бір ауыз сөзбен кім екенін айтады. Ұялы телефондарынан жарық шам жағу арқылы суреттің астында жасырылып тұрған сөзді тауып топқа бөлінеді. |
Саралау: Бұл жерде саралаудың «Жіктеу» тәсілі қолданылады. Оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында мүмкіндігінше оларға таңдау еркіндігі беріледі. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Өткен білімді еске түсіру
|
«Ұяшық» ойыны
2.1 Ақын қай жылы, қай жерде дүниеге келген? 2.2 БИНГО 2.3 ҚАНДАЙ ФАКУЛЬТЕТТІ БІТІРГЕН? 2.4 Депутат Фариза қандай заң жобаны алғаш парламентте ұсынды? 2.5 «Қазақта ақын көп-Фариза жалғыз» деген пікірді кім айтқан?
3.1
Ф.Оңғарсынованың әкесі мен
анасының есімдері кім? 4.1 Ф.Оңғарсынова қай
жылы қайда қайтыс болды? |
Оқушылар топтасып отырады. Әр топ өздеріне араналған ұяшықтардан деңгей бойынша қалаған 3 сұрақты таңдап, жауап береді. Дискриптор:
|
Балдық бағалау Әр топ дұрыс жауапқа 1-5 аралығында бағаланады. |
Слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім Топтық жұмыс
Жеке жұмыс
Жұптық жұмыс |
Шығармашылық жұмыс. 1-Ақындар тобы: Берілген үзіндіні оқи отырып, өздерін қиналған сәтте неден сая алатындарынды «Мен мені саялаймын» тақырыбында өлең жазыңдар Біреудің пасықтығынан, Біреудің жасып мұңынан, жүрегім езілген кезде, жаным мұздаған кезде мен сені саялаймын. 2-Жазушылар тобы «Ақын мен өлең егіз ұғым» тақырыбында ақындық өнер ерекшелігі туралы эссе жазу. Ақын Фаризаның ақындық қабілетіне, оның сөз саптауындағы ерекшеліреріне баға беріп отырып айтқан пікірлерін пайдалан Ажалмен айқасқан сәтте Қыршын жас көз ілгенін көріп, Өткінші сезімдерді көріп, Кешегі «доспын» дегеннің Минута жерінгенін көріп Кімнен өшімді аларымды білмей, Кімдерге кінә тағарымды білмей Алдыңа лапылдап келем Жарылуға жақындап келем. 3-Журналисттер тобы Ақынның өмірі мен шығармашылығы жайлы мәліметтерді еске түсіріп, класстер салу (постер арқылы) немесе сурет салу 4-Актерлер тобы Ақынның «Өлең, мен сені аялап өтем» өлеңін нақышына келтіріп, мәнерлеп оқу Ф. Оңғарсынова «Өлең, мен сені аялап өтем» өлеңінде көтерілген негізгі идеяны анықтау. Менің ойымша.... Себебі..... «Ойлан-жұптас-бөліс» Өлең құрлысына қарай талдау
|
Әр топ бірлесе отырып өлең шығарады, эссе немесе мақала жазады, постер қорғайды және өлең жолдарын мәнерлеп оқиды. Дискриптор: - Берілген үзіндіні пайдаланады; -Өмірмен байланыстыра отырып өлең жазады; -Сөз өнеріне баға бере отырып, айтқан пікірлерін пайдалана отырып эссе жазады; -Постер қорғайды -Өлең жолдарын нақышына келтіріп мәнерлеп оқиды. Дискриптор: өлеңде көтерілген негізгі мәселені анықтайды. Парталас көршілерімен жұптасып өлең құрлысына қарай талдайды. |
ҚБ Екі жұлдыз бір тілек
Жалпы балл- 3 балл Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзіменынталандыру Жалпы балл- 2балл |
Үзінді, кітап, ақ парақ, маркерлер Дәптер Оқулық, дәптер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту Сергіту сәті |
Үйге тапсырма
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Аронова Шамшырақ ЖасұланқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ф.Оңғарсынова. "Жыр -менің жалғыз тарланым"
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Ф.Оңғарсынова. "Жыр -менің жалғыз тарланым"Материал туралы қысқаша түсінік
Материал ерлік пен өрліктің ақыны Фариза Оңғарсынова тақырыбына, 9-сыныпқа арналған қысқа мерзімді жоспар үлгісі. Жоспарда сабақты қызықты әрі тиімді өткізуге арналған бірнеше әдіс-тәсілдер қолданылған.
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



















