|
Білім беру ұйымының атауы |
«Мұхтар Арын атындағы № 24 мамандандырылған лицейі» КММ |
|
Пәні: |
биология |
|
Бөлім: |
5-бөлім. Тірі ағзалардың қоректенуі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сапаргазинов Б.К |
|
Күні: |
|
|
Сынып: |
7 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Фотосинтезге қажетті жағдайлар. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.1.2.2 – фотосинтез үдерісіне қажетті жағдайларды зерттеу 7.1.2.2 – фотосинтез үдерісіне қажетті жағдайларды зерттеу |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Басым бөлігі: Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Кейбір оқушылар: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды.Тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Оқушылармен сәлемдеседі, түгендейді «Жыл мезгілдері» әдісі арқылы топқа бөлінеді «Қарама-қарсы сұрақ» әдісі арқылы Үй тапсырмасын тексеру |
Oқушылар үнсіз өздері дүниеге келген жыл мезгілдері бойынша 4 топқа бөлінеді. Әр топ өткен сабақ бойынша 3 сұрақ құрастырады. Мұғалім музыка қосқанда қағаздарды топтар бір – бірлемен алмасады. Мұғалім әуен қосады әуен тоқтағанда топтар әрекетін тоқтатады. Кейін өздеріне түскен сұрақтарға жауап береді. |
Дискриптор:Сұрақтарға жауап береді |
ДК экраны |
||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Жаңа сабаққа кіріспе |
Бейнеролик
|
|
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 минут |
1-тапсырма Топтық жұмыс |
Топтарға тапсырма: 1-топ: «Фотосинтез» түсінігіне анықтама беріңдер. Фотосинтез үшін қажет жағдайларды атаңдар. 2-топ: Фотосинтез үдерісін сызба түрінде көрсетіңдер. Зауыт, көлік және теміржол маңайына екпе ағаштар егу қажеттігі туралы айтыңдар. 3-топ: Фотосинтез үдерісіндегі хлорофилл мен жарықтың рөліне Талдау: жасаңдар. 4-топ: Фотосинтез үдерісіне температураның әсерін дәлелдеңдер. |
Дискриптор: -Фотосинтез түсінігіне анықтама береді -Фотосинтез үдерісін сызба түрінде көрсетеді -Хлофилл рөлін талдаййды -Фотосинтезге температураның әсерін дәлелдейді. |
Қима қағаздар А 3 қағаздар |
||||||||
|
5 минут |
Функциналдық сауаттылыққа арналған тапсырма Жалпы сыныпқа |
Ғалымдар өсімдер бар бөлмеге ұйықтамауға кеңес береді.. Неліктен? |
Дискриптор: Сұраққа жауап береді |
Жұмыс дәптері |
||||||||
|
5 минут |
Жеке жұмыс «Шындық және жалған» әдісі арқылы |
Wordwall платформасы арқылы орындайды |
Дискриптор: Фотосинтез қызметтерін талдайды |
https://wordwall.net/ru/resource/38752051 Ұялы телефон |
||||||||
|
Кері байланыс 5 минут |
Рефлексия |
|
|
ДК экраны |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Фотосинтез
Фотосинтез
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Мұхтар Арын атындағы № 24 мамандандырылған лицейі» КММ |
|
Пәні: |
биология |
|
Бөлім: |
5-бөлім. Тірі ағзалардың қоректенуі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сапаргазинов Б.К |
|
Күні: |
|
|
Сынып: |
7 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Фотосинтезге қажетті жағдайлар. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.1.2.2 – фотосинтез үдерісіне қажетті жағдайларды зерттеу 7.1.2.2 – фотосинтез үдерісіне қажетті жағдайларды зерттеу |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Басым бөлігі: Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Кейбір оқушылар: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды.Тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Оқушылармен сәлемдеседі, түгендейді «Жыл мезгілдері» әдісі арқылы топқа бөлінеді «Қарама-қарсы сұрақ» әдісі арқылы Үй тапсырмасын тексеру |
Oқушылар үнсіз өздері дүниеге келген жыл мезгілдері бойынша 4 топқа бөлінеді. Әр топ өткен сабақ бойынша 3 сұрақ құрастырады. Мұғалім музыка қосқанда қағаздарды топтар бір – бірлемен алмасады. Мұғалім әуен қосады әуен тоқтағанда топтар әрекетін тоқтатады. Кейін өздеріне түскен сұрақтарға жауап береді. |
Дискриптор:Сұрақтарға жауап береді |
ДК экраны |
||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Жаңа сабаққа кіріспе |
Бейнеролик
|
|
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 минут |
1-тапсырма Топтық жұмыс |
Топтарға тапсырма: 1-топ: «Фотосинтез» түсінігіне анықтама беріңдер. Фотосинтез үшін қажет жағдайларды атаңдар. 2-топ: Фотосинтез үдерісін сызба түрінде көрсетіңдер. Зауыт, көлік және теміржол маңайына екпе ағаштар егу қажеттігі туралы айтыңдар. 3-топ: Фотосинтез үдерісіндегі хлорофилл мен жарықтың рөліне Талдау: жасаңдар. 4-топ: Фотосинтез үдерісіне температураның әсерін дәлелдеңдер. |
Дискриптор: -Фотосинтез түсінігіне анықтама береді -Фотосинтез үдерісін сызба түрінде көрсетеді -Хлофилл рөлін талдаййды -Фотосинтезге температураның әсерін дәлелдейді. |
Қима қағаздар А 3 қағаздар |
||||||||
|
5 минут |
Функциналдық сауаттылыққа арналған тапсырма Жалпы сыныпқа |
Ғалымдар өсімдер бар бөлмеге ұйықтамауға кеңес береді.. Неліктен? |
Дискриптор: Сұраққа жауап береді |
Жұмыс дәптері |
||||||||
|
5 минут |
Жеке жұмыс «Шындық және жалған» әдісі арқылы |
Wordwall платформасы арқылы орындайды |
Дискриптор: Фотосинтез қызметтерін талдайды |
https://wordwall.net/ru/resource/38752051 Ұялы телефон |
||||||||
|
Кері байланыс 5 минут |
Рефлексия |
|
|
ДК экраны |
шағым қалдыра аласыз














