|
Мектеп: |
«Қазақстан жалпы білім беретін мектеп»КММ |
|
Бөлімі: |
Функция. Функцияның графигі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Көшербай Гүлжайна Ахмедқызы |
|
Күні: |
08.11.2023 ж |
|
Сыныбы: 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Функция және оның берілу тәсілдері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
7.4.1.1
функция және функцияның графигі ұғымдарын меңгеру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
-Функция және функцияның графигін сипаттайтын шамалардың мағынасын түсінеді. -Функцияның берілу тәсілдерін біледі. |
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Оқушыларды тізім бойынша 2 топқа бөлеміз. 1-топ «Аргумент» (тақ) 2- топ « Функция» (жұп) Үй жұмысын тексеру. (№3.7 есеп) |
Амандасады. Тізім бойынша, оқушылар топқа бөлінеді. (жұп,тақ) Үй жұмысын дәптер алмасу арқылы слайд арқылы тексереді |
Жалпы балл-1 |
Презентация |
|
Сабақтың ортасы. 10 мин.
Тапсырмалар: 25 мин.
|
1 тапсырма: 3.11 есеп. Сыйымдылығы 200 л болатын бакқа 2 л/с жылдамдықпен бензин құйылды. t c өткен соң бакта қалатын бос орын мөлшері – V-ны t-ға тәуелді функция түрінде жазыңдар. V(t) функциясының анықталу облысы қандай? V(10), V(30) мәндерін табыңдар. V (120) мәнін анықтау мүмкінбе? Жауаптарыңды негіздеңдер. 2 тапсырма: 3.13 есеп f(x)=2x-7
функциясының мәндерін -1
3-тапсырма 3.14 есеп Аргументтің қандай мәнінде функцияның мәні 4-ке тең болады?
4-тапсырма 3.15 есеп f(x)= f f |
Дескриптор
Дескриптор - берілген есепті топтасып берілген аргументтің мәні арқылы функцияның мәнін табады -Сұрақтарға жауабын белгілейді
Дескриптор. -берілген мәндері бойынша формуланы құрастырады; тәуелсіз айнымалыны табады -Пропорция негізгі қасиетін пайдаланып, аргумент мәнін табады
Дескриптор: -Есептің шартын оқиды, топта талқылайды - Функцияның мәнін тауып,салыстырады |
2-балл
балл -2
3-балл
балл -2 |
Алгебра кітап, 7 сынып 76 бет слайд
Алгебра кітап, 7 сынып 76 бет Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта |
|
Рефлекция 5мин
Үй тапсырмасы |
Рефлексия: «Алма ағашы». Жасыл түсті алма – «Сабақ өте қызықты, бәрі түсінікті болды, көңіл – күйім көтеріңкі». Қызыл түсті алма – «Бүгінгі сабақты меңгере алмадым, көңіл – күйім жоқ».
№3.1(2) №3.16 №3.8 |
Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) Тақырыпты қалай меңгергенін жазаып алма ағашына жапсырады |
|
Стикерлер Бағалау парақтары
Алгебра кітап, 7 сынып 75-76 бет |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Функция және оның берілу тәсілдері
Функция және оның берілу тәсілдері
|
Мектеп: |
«Қазақстан жалпы білім беретін мектеп»КММ |
|
Бөлімі: |
Функция. Функцияның графигі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Көшербай Гүлжайна Ахмедқызы |
|
Күні: |
08.11.2023 ж |
|
Сыныбы: 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Функция және оның берілу тәсілдері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
7.4.1.1
функция және функцияның графигі ұғымдарын меңгеру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
-Функция және функцияның графигін сипаттайтын шамалардың мағынасын түсінеді. -Функцияның берілу тәсілдерін біледі. |
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Оқушыларды тізім бойынша 2 топқа бөлеміз. 1-топ «Аргумент» (тақ) 2- топ « Функция» (жұп) Үй жұмысын тексеру. (№3.7 есеп) |
Амандасады. Тізім бойынша, оқушылар топқа бөлінеді. (жұп,тақ) Үй жұмысын дәптер алмасу арқылы слайд арқылы тексереді |
Жалпы балл-1 |
Презентация |
|
Сабақтың ортасы. 10 мин.
Тапсырмалар: 25 мин.
|
1 тапсырма: 3.11 есеп. Сыйымдылығы 200 л болатын бакқа 2 л/с жылдамдықпен бензин құйылды. t c өткен соң бакта қалатын бос орын мөлшері – V-ны t-ға тәуелді функция түрінде жазыңдар. V(t) функциясының анықталу облысы қандай? V(10), V(30) мәндерін табыңдар. V (120) мәнін анықтау мүмкінбе? Жауаптарыңды негіздеңдер. 2 тапсырма: 3.13 есеп f(x)=2x-7
функциясының мәндерін -1
3-тапсырма 3.14 есеп Аргументтің қандай мәнінде функцияның мәні 4-ке тең болады?
4-тапсырма 3.15 есеп f(x)= f f |
Дескриптор
Дескриптор - берілген есепті топтасып берілген аргументтің мәні арқылы функцияның мәнін табады -Сұрақтарға жауабын белгілейді
Дескриптор. -берілген мәндері бойынша формуланы құрастырады; тәуелсіз айнымалыны табады -Пропорция негізгі қасиетін пайдаланып, аргумент мәнін табады
Дескриптор: -Есептің шартын оқиды, топта талқылайды - Функцияның мәнін тауып,салыстырады |
2-балл
балл -2
3-балл
балл -2 |
Алгебра кітап, 7 сынып 76 бет слайд
Алгебра кітап, 7 сынып 76 бет Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта |
|
Рефлекция 5мин
Үй тапсырмасы |
Рефлексия: «Алма ағашы». Жасыл түсті алма – «Сабақ өте қызықты, бәрі түсінікті болды, көңіл – күйім көтеріңкі». Қызыл түсті алма – «Бүгінгі сабақты меңгере алмадым, көңіл – күйім жоқ».
№3.1(2) №3.16 №3.8 |
Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) Тақырыпты қалай меңгергенін жазаып алма ағашына жапсырады |
|
Стикерлер Бағалау парақтары
Алгебра кітап, 7 сынып 75-76 бет |
шағым қалдыра аласыз
5
аралығындағы сан жиыны арқылы мәнін
табыңдар

және f
f
және f
f
және f















