Педагогтің аты-жөні
|
Азизов Мусурмон Саидович
|
Пән/Сынып:
|
10 сынып, ҚАТЫСҚАНДАР САНЫ: ҚАТЫСПАҒАНДАР
САНЫ:
|
Күні:
|
08.09.2023ж
|
Тарау немесе бөлім атауы:
|
10.1А Функция, оның қасиеттері
және графигі
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Функция және оның
берілу тәсілдері.
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты
|
10.4.1.1 -
функция анықтамасын және
берілу тәсілдерін білу;
|
Сабақтың мақсаты
|
1.
Функцияның берілу
тәсілдерін анықтай
алады..
2.
Функцияның берілу
тәсілдерін қолдана
алады.
3.
Функцияның берілу
тәсілдерін байланыстыра
алады.
|
Сабақтың
барысы:
|
Уақыты
|
Кезең
дері
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
5
минут
|
Сабақтың басы
|
Сәлеметсіздерме!
Бүгін,
Функция және оның берілу
тәсілдері.
тақырыбын
қарастырамыз.
Бүгінгі
сабақта меңгеретініңіз:
функция анықтамасын және
берілу тәсілдерін білу
Ұйымдастыру:
-оқушылардың сабаққа қатысуын
тексеру;
- сабақ мақсатымен
таныстыру.
-
Функция деген
не?
-
Функцияның анықталу облысы
деп нені
айтады?
-
Функцияның мәндерінің жиыны
деп нені айтады?
-
Функцияның берілуінің қандай
тәсілдерін білеміз?
y=ах+в,
y=ax2
,
y=ax3
функцияларының
графигі қандай?
|
сәлемдесу, үй
тапсырмасына жауап береді.сқрактарға жауап береді
|
оқушы
белсенділігіне қарай педагогтің ауызша бағалауы
|
Тақта
Бор
Кітап
Дәптер
Интерактивті
тақта
Бағалау
парақтары
|
10 мин
|
Сабақтың
ортасы
Жаңа сабақ
|
тақырыпты мысал келтіру
арқылы түсіндіреді
оқушылар:
Қосымша ақпарат
көздерін пайдалана отырып түсінеді
Тақырып бойынша
ресурстарды қарап, танысады
|
|
Тақта
Бор
Кітап
Дәптер
Интерактивті
тақта
Бағалау
парақтары
|
25минут
|
Есептер
шығару
|
Жеке
тапсырма
1 –
тапсырма. «Сіз қаншалықты білесіз?»
тәсілі.
Сызбаны салыңыз.
Есептеңіз.
Функцияның анықталу облысын
табыңыз: f(x)=
2-Тапсырма:
-
және берілген,
салыстырыңдар: және
3-тапсырма
Кесте бойынша берілген
функцияны формуламен жазыңдар.
Кестедегі у-тің мәндерін
тауып, бос орындарды толтырыңдар.
х
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
у
|
1
|
4
|
|
16
|
|
36
|
|
|
|
|
№2Дескриптор:
-
есептерді шығару тәсілдерін
мен анықтамаларды пайдаланады
-
ті
табады
-
ті
табады
-салыстырады
4
балл
№3
Дескриптор:
-
есептерді шығару тәсілдерін
мен анықтамаларды пайдаланады;
-формуланы
анықтайды
-у ті тауып кестені
толтырады
-
Кестені оқиды және заңдылықты
анықтап формуламен береді;
3
балл
|
Бағалау «Басбармақ» оқушылардың көпшілігі мақсатқа
жетуге ықпал жасайды.
№1
Дескриптор:
-
есептерді шығару тәсілдерін
мен анықтамаларды пайдаланады
-Анықталу облысын
табады
-
Шығарылған есептердің дұрыстығын
тексереді-Анықталу облысын
табады
- Шығарылған есептердің
дұрыстығын тексереді
-формуламен берілген
функцияның аргументтер мәні бойынша мәндерін
табады;
4
балл
|
|
|
Жұптық
тапсырма
|
4-тапсырма
Мына түзу графигі болатын
функцияны формуламен жазыңдар
|
Дескриптор:
Графикті оқиды және графигі
болатын функцияның формуласын береді.
|
ҚБ: Жұпта өзара
бағалау «+», « -
», қызықты
|
|
10мин
|
Жеке
жұмыс
|
Оқулықтан №1.1, №1.4,
№1.7.
|
Оқулықтан есептер
шығарады.
|
Дескриптор:
Қосымша ақпарат көздерін
пайдалана отырып тексереді
|
Шығарылған есептердің
дұрыстығын бақылайды
|
Анықталу облысын
табады
|
Әр есепке 3
балл
|
|
Жалпы білім беретін мектептің
10–сыныбына арналған оқулық.
|
5
минут
|
Сабақтың
соңы
|
Бүгінгі
сабақта:
-функция анықтамасын және
берілу тәсілдерін біледі. Рефлексия.
Сабақта маған не пайдалы
болды?
Сабақта маған не қызықты
болды?
Сабақта маған не қиын
болды?
Үйге тапсырма. № 1.11,
№1.12.
|
Тақырыпты меңгергенін
анықтау
|
Кері
байланыс
|
|