Қысқа мерзімді сабақ жоспары №3
|
Педагогтің аты-жөні |
Азизов Мусурмон Саидович |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
10 сынып, ҚАТЫСҚАНДАР САНЫ: ҚАТЫСПАҒАНДАР САНЫ: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
08.09.2023ж |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
10.1А Функция, оның қасиеттері және графигі |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Функция және оның берілу тәсілдері. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
10.4.1.1 - функция анықтамасын және берілу тәсілдерін білу; |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
1. Функцияның берілу тәсілдерін анықтай алады.. 2. Функцияның берілу тәсілдерін қолдана алады. 3. Функцияның берілу тәсілдерін байланыстыра алады. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Сабақтың басы |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Функция және оның берілу тәсілдері. тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: функция анықтамасын және берілу тәсілдерін білу Ұйымдастыру: -оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру; - сабақ мақсатымен таныстыру.
y=ах+в, y=ax2 , y=ax3 функцияларының графигі қандай? |
сәлемдесу, үй тапсырмасына жауап береді.сқрактарға жауап береді
|
оқушы белсенділігіне қарай педагогтің ауызша бағалауы |
Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары |
||||||||||||||||||||||||
|
10 мин |
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ |
тақырыпты мысал келтіру арқылы түсіндіреді оқушылар: Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып түсінеді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады |
|
Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары |
|||||||||||||||||||||||||
|
25минут |
Есептер шығару |
Жеке тапсырма 1 – тапсырма. «Сіз қаншалықты білесіз?» тәсілі. Сызбаны салыңыз. Есептеңіз. Функцияның анықталу облысын
табыңыз: f(x)= 2-Тапсырма:
салыстырыңдар:
3-тапсырма Кесте бойынша берілген функцияны формуламен жазыңдар. Кестедегі у-тің мәндерін тауып, бос орындарды толтырыңдар.
|
№2Дескриптор: - есептерді шығару тәсілдерін мен анықтамаларды пайдаланады
-
-
-салыстырады 4 балл
№3 Дескриптор: - есептерді шығару тәсілдерін мен анықтамаларды пайдаланады; -формуланы анықтайды -у ті тауып кестені толтырады - Кестені оқиды және заңдылықты анықтап формуламен береді;
3 балл
|
Бағалау «Басбармақ» оқушылардың көпшілігі мақсатқа жетуге ықпал жасайды.
№1 Дескриптор: - есептерді шығару тәсілдерін мен анықтамаларды пайдаланады -Анықталу облысын табады - Шығарылған есептердің дұрыстығын тексереді-Анықталу облысын табады - Шығарылған есептердің дұрыстығын тексереді -формуламен берілген функцияның аргументтер мәні бойынша мәндерін табады;
4 балл |
|
||||||||||||||||||||||||
|
|
Жұптық тапсырма |
4-тапсырма Мына түзу графигі болатын функцияны формуламен жазыңдар
|
Дескриптор: Графикті оқиды және графигі болатын функцияның формуласын береді.
|
ҚБ: Жұпта өзара бағалау «+», « - », қызықты
|
|
||||||||||||||||||||||||
|
10мин |
Жеке жұмыс |
Оқулықтан №1.1, №1.4, №1.7.
|
Оқулықтан есептер шығарады.
|
Дескриптор:
|
Жалпы білім беретін мектептің 10–сыныбына арналған оқулық. |
||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Сабақтың соңы |
Бүгінгі сабақта: -функция анықтамасын және берілу тәсілдерін біледі. Рефлексия. Сабақта маған не пайдалы болды? Сабақта маған не қызықты болды? Сабақта маған не қиын болды? Үйге тапсырма. № 1.11, №1.12. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Кері байланыс |
|
||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Функция, оның қасиеттері және графигі
Функция, оның қасиеттері және графигі
Қысқа мерзімді сабақ жоспары №3
|
Педагогтің аты-жөні |
Азизов Мусурмон Саидович |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
10 сынып, ҚАТЫСҚАНДАР САНЫ: ҚАТЫСПАҒАНДАР САНЫ: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
08.09.2023ж |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
10.1А Функция, оның қасиеттері және графигі |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Функция және оның берілу тәсілдері. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
10.4.1.1 - функция анықтамасын және берілу тәсілдерін білу; |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
1. Функцияның берілу тәсілдерін анықтай алады.. 2. Функцияның берілу тәсілдерін қолдана алады. 3. Функцияның берілу тәсілдерін байланыстыра алады. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Сабақтың басы |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Функция және оның берілу тәсілдері. тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: функция анықтамасын және берілу тәсілдерін білу Ұйымдастыру: -оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру; - сабақ мақсатымен таныстыру.
y=ах+в, y=ax2 , y=ax3 функцияларының графигі қандай? |
сәлемдесу, үй тапсырмасына жауап береді.сқрактарға жауап береді
|
оқушы белсенділігіне қарай педагогтің ауызша бағалауы |
Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары |
||||||||||||||||||||||||
|
10 мин |
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ |
тақырыпты мысал келтіру арқылы түсіндіреді оқушылар: Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып түсінеді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады |
|
Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары |
|||||||||||||||||||||||||
|
25минут |
Есептер шығару |
Жеке тапсырма 1 – тапсырма. «Сіз қаншалықты білесіз?» тәсілі. Сызбаны салыңыз. Есептеңіз. Функцияның анықталу облысын
табыңыз: f(x)= 2-Тапсырма:
салыстырыңдар:
3-тапсырма Кесте бойынша берілген функцияны формуламен жазыңдар. Кестедегі у-тің мәндерін тауып, бос орындарды толтырыңдар.
|
№2Дескриптор: - есептерді шығару тәсілдерін мен анықтамаларды пайдаланады
-
-
-салыстырады 4 балл
№3 Дескриптор: - есептерді шығару тәсілдерін мен анықтамаларды пайдаланады; -формуланы анықтайды -у ті тауып кестені толтырады - Кестені оқиды және заңдылықты анықтап формуламен береді;
3 балл
|
Бағалау «Басбармақ» оқушылардың көпшілігі мақсатқа жетуге ықпал жасайды.
№1 Дескриптор: - есептерді шығару тәсілдерін мен анықтамаларды пайдаланады -Анықталу облысын табады - Шығарылған есептердің дұрыстығын тексереді-Анықталу облысын табады - Шығарылған есептердің дұрыстығын тексереді -формуламен берілген функцияның аргументтер мәні бойынша мәндерін табады;
4 балл |
|
||||||||||||||||||||||||
|
|
Жұптық тапсырма |
4-тапсырма Мына түзу графигі болатын функцияны формуламен жазыңдар
|
Дескриптор: Графикті оқиды және графигі болатын функцияның формуласын береді.
|
ҚБ: Жұпта өзара бағалау «+», « - », қызықты
|
|
||||||||||||||||||||||||
|
10мин |
Жеке жұмыс |
Оқулықтан №1.1, №1.4, №1.7.
|
Оқулықтан есептер шығарады.
|
Дескриптор:
|
Жалпы білім беретін мектептің 10–сыныбына арналған оқулық. |
||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Сабақтың соңы |
Бүгінгі сабақта: -функция анықтамасын және берілу тәсілдерін біледі. Рефлексия. Сабақта маған не пайдалы болды? Сабақта маған не қызықты болды? Сабақта маған не қиын болды? Үйге тапсырма. № 1.11, №1.12. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Кері байланыс |
|
||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз





















