Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Мектеп: А.Тайманов атындағы №34 мектеп-гимназиясы Күні: 30.11.2018 ж. Мұғалімнің аты-жөні: Кадыржанова Римма Тлемисовна Сынып: 8г |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
§2.5. Функциялар /Функции/Functions |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.2.2.3 электронды кестені қолдана отырып есептерді шешуде кірістірілген функцияларды қолдану |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: Оқушыларды Excel программасында ұяшықтарға қолданатын функциялар түрлерімен танысады . Басым бөлігі: Функцияларды енгізуге, әр түрлі есептерді шешу кезінде қолдана біледі Кейбір оқушылар : MS Excel –де функция енгізудің жұмыс түсіндірмесін береді, немесе қолданады |
||
|
Бағалау критерийі |
|
||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылардың логикалық ойлау қабілетін дамытады. |
||
|
Пәнге қатысты лексика мен терминология: Predefined-алдын ала анықталған-предопределенный To recognize-тану-узнавать Record-жазу-запись Income-табыс,кіріс-доход Expense-шығын-расход Box office-кассалық табыс-кассовые сборы Comma-үтір-запятая Non-empty-бос емес-не пустой Specific-нақтылы-конкретный Genre-жанр-жанр Release –шығарылым-выпуск Several –бірнеше-несколько |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушылардың танымдық қызығушылығын дамытады. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Ағылшын тіліндегі терминдерді кірістіреді, математикадан сандар мен символдық белгілерді жазады, бейнелеу пәні бойынша суреттерді, графикалық сызбаларды пайдаланады, орыс тілі бойынша сөздіктер қолданады |
||
|
Алдыңғы білім |
Функциялар /Функции/Functions дегеніміз не? What is Functions? |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспар-ланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин
10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. good morning! доброе утро! how are you? как вы? Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. «Амандасу» тренингі арқылы 4- топқа бөлу. Greetings training (Тренинг приветствия) Look at the board /смотрим на доску/
1-топ: «Күлкі» smile 2-топ: «Қол» аrm 3- топ: «Жүрек» hearts 4- топ: «Күн» the sun Үй тапсырмасын тексеру: checking home task two people will be sitting at the computer /по два человек будем сидеть за компьютер/ open the program LearningApps.org/открываем программу LearningApps.org
Мақсаты: оқушылардың алдыңғы сабақта алған білімдерін тексеру, есте сақтау қабілеттерін анықтау. |
Стикер қағаз парақшалары бөліну Компьютер Well done- молодцы Have finished??? |
|
|
Сабақтың ортасы 15мин 8мин |
Жаңа сабақ. / new lesson topic / новая тема урока Функциялар /Функции/Functions дегеніміз не? What is Functions? open the book notebook write the topic/открываем книгу тетрадь пишем тему Practical assignment/практическая задания/ 32 бет. Функциялар /Функции/ Functions
Қорытындылау: Тақырыпты бекіту мақсатында оқушыларға
Дискрептор
|
Компьютер Оқулық, жұмыс дәптерлері |
|
|
Сабақтың соңы 2мин |
Үйге тапсырма: Оқулықтағы Terminology жаттау келу. Homework assignment/Домашное задания learn terminology/Выучить терминалогию |
Оқулық 8 – сынып Informatics |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Функциялар /Функции/Functions
Функциялар /Функции/Functions
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Мектеп: А.Тайманов атындағы №34 мектеп-гимназиясы Күні: 30.11.2018 ж. Мұғалімнің аты-жөні: Кадыржанова Римма Тлемисовна Сынып: 8г |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
§2.5. Функциялар /Функции/Functions |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.2.2.3 электронды кестені қолдана отырып есептерді шешуде кірістірілген функцияларды қолдану |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: Оқушыларды Excel программасында ұяшықтарға қолданатын функциялар түрлерімен танысады . Басым бөлігі: Функцияларды енгізуге, әр түрлі есептерді шешу кезінде қолдана біледі Кейбір оқушылар : MS Excel –де функция енгізудің жұмыс түсіндірмесін береді, немесе қолданады |
||
|
Бағалау критерийі |
|
||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылардың логикалық ойлау қабілетін дамытады. |
||
|
Пәнге қатысты лексика мен терминология: Predefined-алдын ала анықталған-предопределенный To recognize-тану-узнавать Record-жазу-запись Income-табыс,кіріс-доход Expense-шығын-расход Box office-кассалық табыс-кассовые сборы Comma-үтір-запятая Non-empty-бос емес-не пустой Specific-нақтылы-конкретный Genre-жанр-жанр Release –шығарылым-выпуск Several –бірнеше-несколько |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушылардың танымдық қызығушылығын дамытады. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Ағылшын тіліндегі терминдерді кірістіреді, математикадан сандар мен символдық белгілерді жазады, бейнелеу пәні бойынша суреттерді, графикалық сызбаларды пайдаланады, орыс тілі бойынша сөздіктер қолданады |
||
|
Алдыңғы білім |
Функциялар /Функции/Functions дегеніміз не? What is Functions? |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспар-ланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин
10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. good morning! доброе утро! how are you? как вы? Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. «Амандасу» тренингі арқылы 4- топқа бөлу. Greetings training (Тренинг приветствия) Look at the board /смотрим на доску/
1-топ: «Күлкі» smile 2-топ: «Қол» аrm 3- топ: «Жүрек» hearts 4- топ: «Күн» the sun Үй тапсырмасын тексеру: checking home task two people will be sitting at the computer /по два человек будем сидеть за компьютер/ open the program LearningApps.org/открываем программу LearningApps.org
Мақсаты: оқушылардың алдыңғы сабақта алған білімдерін тексеру, есте сақтау қабілеттерін анықтау. |
Стикер қағаз парақшалары бөліну Компьютер Well done- молодцы Have finished??? |
|
|
Сабақтың ортасы 15мин 8мин |
Жаңа сабақ. / new lesson topic / новая тема урока Функциялар /Функции/Functions дегеніміз не? What is Functions? open the book notebook write the topic/открываем книгу тетрадь пишем тему Practical assignment/практическая задания/ 32 бет. Функциялар /Функции/ Functions
Қорытындылау: Тақырыпты бекіту мақсатында оқушыларға
Дискрептор
|
Компьютер Оқулық, жұмыс дәптерлері |
|
|
Сабақтың соңы 2мин |
Үйге тапсырма: Оқулықтағы Terminology жаттау келу. Homework assignment/Домашное задания learn terminology/Выучить терминалогию |
Оқулық 8 – сынып Informatics |
|
шағым қалдыра аласыз

















