Футбол ойыны

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Футбол ойыны

Материал туралы қысқаша түсінік
Футбол ойыны туралы түсінік
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ: "Баскетбол" бөлімі; Ойын кезінде допты иелену

Мектеп № 47 ЖОББМ ҚММ

Күні: 13.10.2020

Машықкердің аты-жөні: Сыбанов Жасулан

Сыныбы: 8

Қатысқаны: 16

Қатыспағаны: жоқ

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

8.1.1.1. Аздаған ауқымдағы арнайы спорттық спецфикалық қозғалыс әрекеттерінің дәлдігін бақылауды және үйлесілімділікті дамытуға арналған қимыл - қозғалыс дағдыларын білу және түсіну.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады: Оқушылар ойын кезінде қимыл - қозғалыс дағдыларын біледі және түсінеді, допты дұрыс жетелейді.

Көпшілігі орындай алады: Оқушылар жылдамдықты өзгерту арқылы допты алып жүре алады және бір - біріне дәлдікпен жеткізе алады.

Кейбір оқушылар орындай алады: Оқушылар допты бұрылу, секіру арқылы, қолына ауыстыра отырып 360 градус бұрыла алады және үйлестіреді.

Бағалау критериі

Қозғалыс әрекеттерін бақылайды. Қимыл - қозғалыс үйлесімділігін сақтайды.

Тілдік мақсат

Пәнге қатысты сөздік пен терминдер:

Доп - мяч - ball

Шығыршық - кольцо - ring

Ойынға қосу - разыграть - play

Стратегия, композиция, тактика, идея


Талқылауға арналған сұрақтар

Ойын неше кезеңнен тұрады?

Алаңда неше ойыншы орналасады?

Алдыңғы оқу

Ойын - сауық ойындарын құру.

Жоспарланған уақыт: 40

Жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар


Сабақтың басы:10






Ұйымдастыру кезеңі, зейін шоғырландыру

Бой сергіту жаттығулары:

  1. - сапқа тұрғызу, түгендеу,спорт сектор рапорт беру,саптық жаттығулар (түзулен, тік тұр,оңға,солға айнал)

- оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын немесе оқу мақсатын анықтау;

  1. - оқушылардың «жақын арадағы даму аймағын», сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтау

- жүру, жүгіру жаттығулары;

- жалпы және арнайы дамыту жаттығулары;

Спорт алаңы

ысқырық

Уақыт өлшегіш

Сабақтың ортасы: 25

Жаңа сабақ


Тапсырмаларды оқушылар қажеттіліктеріне ескеріп үшке бөлдім.

Мұғалім түсіндірмесі

1-тапсырма. Тапсырма «Жекелей» әдісі арқылы жүзеге асады.

Оқушыларды сапқа тұрғызып, оларға жекелей допты алып жүру және әріптесіне жеткізу әдісін түсіндіру және үйрету.


Дескриптор

- Алға жылжу арқылы допты жетелейді.

- Допты әріптесіне жеткізу.


Дескриптордың нәтижесінде «Мадақтама бес жұлдыз» әдісі арқылы қалыптастырушы бағалау жүргізіледі.



2-тапсырма. «Жұптастыру» әдісі арқылы тапсырма орындалады.


Оқушыларды сапқа тұрғызып, оларға допты қарсыласынан алу әдісін көрсету. Кеудеден беру және қабылдауды көрсету, үйрету.


Дескриптор

- допты ептілік арқылы қарсыластан алады.

- допты кеуде тұсынан екі қолмен әріптеске бере алады.


Дескриптордың нәтижесінде «Бас бармақ» әдісі арқылы қалыптастырушы бағалау жүргізіледі.




3-тапсырма. Тапсырма «Топтастыру» әдісі арқылы орындалады.


Оқушыларды сапқа тұрғызып, оларға допты жоғарыдан ұстап, әріптесіне жеткізу және қабылдауды көрсету, үйрету.



Дескриптор

- допты жоғарыдан екі қолмен әріптеске бере алады.

- допты әріптесі қабылдай алады.


Дескриптордың нәтижесінде «Бағдаршам» әдісі арқылы қалыптастырушы бағалау жүргізіледі



Сабақтын белсенділігін арттыру үшін, жарыс түрінде өткіземін.































Сабақтың соңы: 5




Оқушыларды сапқа тұрғызу қайта денені қалпына келтіру жаттығуларын жасау. Жаймен жүріп, қолды биікке көтеріп төмен түсіріп дем алып, дем шығару.

«Күлегештер» әдісі арқылы оқушылардан кері байланыс аламын.




Саралау әдісі

Қарқын тәсілі

Қосымша тапсырмаларды көп күш жұмсауды талап ететін оқушылар үшін қолданамын.

DrawObject1

Дескриптордың нәтижесінде «Бас бармақ», «Мадақтама», «Күлегештер» әдістері арқылы оқушылар арасында қалыптастырушы бағалау жүргізіледі.


Допты кеудеден қабырғаға 10 рет лақтыру және қабылдауы.


Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс. Құндылықтар мен байланыс

(тәрбие элементі)


АӘД, геометрия, физика.

Денсаулық және қауіпсіздік ережесі сақталады.

Тапсырма тәсілі

ОDrawObject2 қушылардың қажеттіліктеріне қарай(көмек керек пе, əлде күрделі тапсырмалар беру керек пе) түрлі кестелерді немесе жаттығулар мен тапсырмаларды жасау.


Оқушыларға сабақ барысында педагогикалық көмек беру.


Оқушыларды жекелей отырып әдіс тәсілдерін орындауына байланысты, қателерін анықтап, оны жетілдіруге және қатесін түзетуге арнап жаңа тапсырмалар береміз.

А) Арнайы дамыту жаттығулары.

Б) Допты беру және қабылдау барысындағы икемділікті дамыту.



Жаттығуларды орындау кезінде қандай қиындықтар туындады? Не себепті?

Рефлексия

  1. Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

  2. Бүгін оқушылар не үиренді ?

  3. Уақытты қалай пайдаландым?


Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
13.01.2021
525
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі