Ана тілі
(2-сынып)
Сабақтың
тақырыбы: Сөйлемдегі сөздердің
байланысы.
Сабақтың
мақсаты:
-
Білімділік мақсаты: Өткен тақырыптар бойынша ой қорыта отырып, жаттығулармен жұмыс жүргізу, оқушылардың алған білімдерін пысықтау, теориялық білімдерін пікірталас арқылы практикамен ұштастыру;
2. Дамытушылық мақсаты: Оқушылардың ауызша және жазбаша тілдік стильдерін дамыту, ойлау өрістері мен дүниетанымдық көзқарас шеңберлерін кеңейту. Шығармашылық іскерліктерін арттыру.
3. Тәрбиелік мақсаты: Жақсы қасиеттерге, адамгершіліктерге баулу. Жақсы оқып, үлгілі, білімді болуға, достықта адал болуға шақыру.
Сабақтың түрі: Қайталау жинақтау сабақ
Көрнекілігі: слайд, бейнежазбалар.
Пайдаланатын әдіс -
тәсілдер; «Сын тұрғысына ойлау»,
«Кубизм»
Пәнаралық
байланыс: Дүниетану,
математика
Сабақтың барысы:
I. Қызығушылықты ояту:
А) Шаттық шеңбері
Н. Өнербаевтың орындауындағы
«Құстар» әнін оқушыларға интерактивті тақтадан тыңдата отырып,
бірге айту.
II. Үй тапсырмасын
сұрау.
ІІІ. Қызығушылықты ояту.
Оқушыларға «Жабайы қаздар» фильмін көрсету.
Көрген фильмдері жайлы пікір алмасу.
-
Біз қандай құс көрдік?
-
Ол қандай құс.
-
Олар туралы не білесіңдер?
ІҮ. Мағынаны тану: Қаздарым
өлеңі.
1.Оқушылар өлеңді үнсіз
оқиды.
-
Мәнерлеп оқиды.
-
«Қаз» сөзін постерге топтастырады.
Қаз бұл не? Ол қандай?
Қаз суда да, құрлықта да өмір
сүре алады. Жабайы және асыранды түрі бар. Салмағы ірі, мойны ұзын,
тұмсығы жалпақ, мықты, аяғы қысқа, қауырсыны қалың құс. Суда 40
метр тереңге сүңгиді, суыққа төзімді, маңғазданып, кербез теңселіп
жүреді. Жеміс жапырағымен қоректенеді. Ұясын үй маңына, таяз су
бетіне салады. 5 - 20 жұмыртқаны 20 - 40 күнде басып шығарады.
Кейбірі 80 жасқа дейін өмір сүреді. Балапаны – мамыр. Майы күйікке
пайдалы.
Ү. Сөздік
жұмыс.
1.Сайда –
Көл - қопаң –
2. Дәптермен жұмыс
- Балалар қарлығаш қандай құс?
(Қарлығаш)
- Қарлығаш туралы оқулықта берілген 163- жаттығуды орындайық.
Сөйлемді көшіріп жазу. Сөйлемдегі қарамен жазылған сөздердің
байланысын табыңдар.
«Сергіту сәті» «Кірпі
биі»
Айдар балапанды ұяға
салды.
3. Сұраққа жауап: «Кубизм
әдісі»
1. Қандай өлеңмен
таныстық?
2. Өлеңнің авторы кім?
3. Өлең не туралы?
4. Қазды сипаттап бер
5. Өлеңде сөйлемнің қандай түрлері
бар?
ҮІ. «Автор орындығы»
Ойтолғау «Менің қаздарым»
ҮІІ. Рефлексия
Не үйрендік, не
білдік?
v ------ Жабайы және
асыранды
+------ 80 жасқа дейін өмір сүреді. Балапаны мамыр деп аталуы.
- ------ Қаз майының күйікке пайдасын
? ----- Су тереңдігіне сүңгу себебін білгім келеді?
ҮІІІ. Бағалау
Үйге тапсырма:«Қаздарым» өлеңін мәнерлеп
оқ
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Г г дыбысы мен әріпі
Г г дыбысы мен әріпі
Ана тілі
(2-сынып)
Сабақтың
тақырыбы: Сөйлемдегі сөздердің
байланысы.
Сабақтың
мақсаты:
-
Білімділік мақсаты: Өткен тақырыптар бойынша ой қорыта отырып, жаттығулармен жұмыс жүргізу, оқушылардың алған білімдерін пысықтау, теориялық білімдерін пікірталас арқылы практикамен ұштастыру;
2. Дамытушылық мақсаты: Оқушылардың ауызша және жазбаша тілдік стильдерін дамыту, ойлау өрістері мен дүниетанымдық көзқарас шеңберлерін кеңейту. Шығармашылық іскерліктерін арттыру.
3. Тәрбиелік мақсаты: Жақсы қасиеттерге, адамгершіліктерге баулу. Жақсы оқып, үлгілі, білімді болуға, достықта адал болуға шақыру.
Сабақтың түрі: Қайталау жинақтау сабақ
Көрнекілігі: слайд, бейнежазбалар.
Пайдаланатын әдіс -
тәсілдер; «Сын тұрғысына ойлау»,
«Кубизм»
Пәнаралық
байланыс: Дүниетану,
математика
Сабақтың барысы:
I. Қызығушылықты ояту:
А) Шаттық шеңбері
Н. Өнербаевтың орындауындағы
«Құстар» әнін оқушыларға интерактивті тақтадан тыңдата отырып,
бірге айту.
II. Үй тапсырмасын
сұрау.
ІІІ. Қызығушылықты ояту.
Оқушыларға «Жабайы қаздар» фильмін көрсету.
Көрген фильмдері жайлы пікір алмасу.
-
Біз қандай құс көрдік?
-
Ол қандай құс.
-
Олар туралы не білесіңдер?
ІҮ. Мағынаны тану: Қаздарым
өлеңі.
1.Оқушылар өлеңді үнсіз
оқиды.
-
Мәнерлеп оқиды.
-
«Қаз» сөзін постерге топтастырады.
Қаз бұл не? Ол қандай?
Қаз суда да, құрлықта да өмір
сүре алады. Жабайы және асыранды түрі бар. Салмағы ірі, мойны ұзын,
тұмсығы жалпақ, мықты, аяғы қысқа, қауырсыны қалың құс. Суда 40
метр тереңге сүңгиді, суыққа төзімді, маңғазданып, кербез теңселіп
жүреді. Жеміс жапырағымен қоректенеді. Ұясын үй маңына, таяз су
бетіне салады. 5 - 20 жұмыртқаны 20 - 40 күнде басып шығарады.
Кейбірі 80 жасқа дейін өмір сүреді. Балапаны – мамыр. Майы күйікке
пайдалы.
Ү. Сөздік
жұмыс.
1.Сайда –
Көл - қопаң –
2. Дәптермен жұмыс
- Балалар қарлығаш қандай құс?
(Қарлығаш)
- Қарлығаш туралы оқулықта берілген 163- жаттығуды орындайық.
Сөйлемді көшіріп жазу. Сөйлемдегі қарамен жазылған сөздердің
байланысын табыңдар.
«Сергіту сәті» «Кірпі
биі»
Айдар балапанды ұяға
салды.
3. Сұраққа жауап: «Кубизм
әдісі»
1. Қандай өлеңмен
таныстық?
2. Өлеңнің авторы кім?
3. Өлең не туралы?
4. Қазды сипаттап бер
5. Өлеңде сөйлемнің қандай түрлері
бар?
ҮІ. «Автор орындығы»
Ойтолғау «Менің қаздарым»
ҮІІ. Рефлексия
Не үйрендік, не
білдік?
v ------ Жабайы және
асыранды
+------ 80 жасқа дейін өмір сүреді. Балапаны мамыр деп аталуы.
- ------ Қаз майының күйікке пайдасын
? ----- Су тереңдігіне сүңгу себебін білгім келеді?
ҮІІІ. Бағалау
Үйге тапсырма:«Қаздарым» өлеңін мәнерлеп
оқ
шағым қалдыра аласыз













