Қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні:Сауат ашу Сынып:1 «А» |
Мектеп: Қызылжар ЖОББ КММ |
||||
|
Күні: 22.12.2017 |
Мұғалімнің аты-жөні : Смағұл Шолпан Шынтемірқызы Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
||||
|
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғ ғ дыбысы мен әрпі |
|
|||
|
Оқу мақсаты |
1.2.9.1 - Дыбыстардың мағына ажыратушылық қызметін түсіну. 1.2.1.2 - Оқудың түрлерін (буындап оқу,жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу,түсініп оқу) қолдану 1.3.11.1 - Сөйлемді бас әріптен бастап жазып,сөйлем соңына тыныс белгілерін қою. |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: әріпті біледі, жаза алады, оқи алады. Оқушылардың басым бөлігі: әріптерді таниды, ажыратады, әріпті дыбыспен сәйкестендіріп оқиды. Кейбір оқушылар: Мәтінді оқи алады, сөзден сөйлем құрай алады, өз ойын еркін жеткізе алады. |
||||
|
Бағалаукритерилері |
|
||||
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылардың "Миға шабуыл" әдісімен айтылым дағдысын сөздікпен, мәтінмен жұмыс жасауда оқылым, айтылым, жазылым дағдыларын дамыту. Жазылым дағдысы бойынша негізгі сөз тіркестерімен үш тілде танысады, жазады, айтады. |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
Ел, бұл – Инновация негізіндегі тұрақты экономикалық өсім. |
||||
|
Денсаулықжәне техника қауіпсіздігінің сақталуы |
|
||||
|
Пәнаралықбайланыстар |
Қазақ тілі, дүниетану, өзін-өзі тану |
||||
|
АКТқолданудағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз) |
Интербелсенді тақта, аудиожазба,суреттер, |
||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Й й дыбысы мен әрпін біледі. Оқудың түрлерін қолданады.Мәтін иллюстарциясы бойынша сұрақтар қоя біледі және жауап береді. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасы 3 минут |
«Күн мен түн» ойыны
Балаларды әріптер арқылы топқа бөлу І топ: Дарын ІІ топ: Білгір ІІІ топ Жүйрік " Миға шабуыл " әдісі арқылы өткен тапсырмаларды пысықтаймын. Жұмбақтар шешу арқылы жаңа сабаққа көпірше саламын. Тыңдалым . -«ғарыш», ғарышкер, ғалам » сөздері қай әріптен басталып тұр?Ғ-Ғ-Ғ Ғ- таңдайдың орта шетіне нық жабысып, бірден кілт ажырап кетеді . Ғ- дауыссыз, ұяң, өз алдына буын жасай алмайды Ғ- дыбысы сөздің басында , ортасында кездеседі.
|
Өлең шумақтары
Гүл суреттері
|
|||
|
Сабақтың ортасы 20 минут
|
Белсенді оқу әдісі Оқылым 1. Сөздікпен жұмыс 1. Хормен оқу 2. Тізбектей оқу таға ғасыр сағат ғалам ғарыш ғылым 2. " Кім жылдам" ойыны. Тапсырма №1
к, е, к, ж, т, к
Та..а Са..ат Бұ..ы
Ал..ыс Жа..а Ба..а
Дескриптор: Білім алушы
Айтылым Мәтінмен жұмыс Тапсырма№2
Ғарыш дегеніміз
не? Дескриптор: Білім алушы
«Адасқан сөздер» әдісі Тапсырма №3
Критериалды бағалау арқылы дискриптор жүргізу Дескриптор: Білім алушы
" Бас бармақ " арқылы бағалау
Сергіту сәті: Арманы бар бір ғана Талабы зор баламын. Шынығумен шыңдала Тез – ақ өсіп толамын. Жұлдыздарды жағалай Айға барып қонамын. Тұңғыш Тоқтар ағамдай Мен ғарышкер боламын. Жазылым 4. Дәптермен жұмыс. Ғ ғ- әрпін жазып үйренейік. Балалар, қаламды қолға алып. Ғ ғ әрпін ауада жазайық. Енді дәптерге жазыңдар. Саралау тәсілі. 1 а, ғ, ы, р,ш а,ғ, а,м, л с,ғ,а,т,а а,т, а, ғ
2- деңгей«Адасқан буындар»(берілген б ға-, - сыр, ғат -, - са ,
-ғы, -ғай -, лым -, - тор
-жек,
3- деңгей«Қай әріпті жоғалттым?»(көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қою.) Ғарышк..р, Тоқ..ар,, ала..ай, ....өбелек, к ....шік. Тексеру: Слайдтан тексеру, егер дұрыс болса, шетіне күннің суретін салу |
Оқулық
Кесте маркер АКТ
АКТ |
|||
|
Сабақтың соңы Қорытынды: |
Топтық
жұмыс. Әр топ бір-бірінің жұмыстарын бағдаршам арқылы бағалайды
Кері байланыс: Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау. Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
|
Кесте А 3 қағазы маркер
Бағдаршам суреттері
Смайликтер
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғ ғ дыбысы мен әрпі
Ғ ғ дыбысы мен әрпі
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні:Сауат ашу Сынып:1 «А» |
Мектеп: Қызылжар ЖОББ КММ |
||||
|
Күні: 22.12.2017 |
Мұғалімнің аты-жөні : Смағұл Шолпан Шынтемірқызы Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
||||
|
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғ ғ дыбысы мен әрпі |
|
|||
|
Оқу мақсаты |
1.2.9.1 - Дыбыстардың мағына ажыратушылық қызметін түсіну. 1.2.1.2 - Оқудың түрлерін (буындап оқу,жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу,түсініп оқу) қолдану 1.3.11.1 - Сөйлемді бас әріптен бастап жазып,сөйлем соңына тыныс белгілерін қою. |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: әріпті біледі, жаза алады, оқи алады. Оқушылардың басым бөлігі: әріптерді таниды, ажыратады, әріпті дыбыспен сәйкестендіріп оқиды. Кейбір оқушылар: Мәтінді оқи алады, сөзден сөйлем құрай алады, өз ойын еркін жеткізе алады. |
||||
|
Бағалаукритерилері |
|
||||
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылардың "Миға шабуыл" әдісімен айтылым дағдысын сөздікпен, мәтінмен жұмыс жасауда оқылым, айтылым, жазылым дағдыларын дамыту. Жазылым дағдысы бойынша негізгі сөз тіркестерімен үш тілде танысады, жазады, айтады. |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
Ел, бұл – Инновация негізіндегі тұрақты экономикалық өсім. |
||||
|
Денсаулықжәне техника қауіпсіздігінің сақталуы |
|
||||
|
Пәнаралықбайланыстар |
Қазақ тілі, дүниетану, өзін-өзі тану |
||||
|
АКТқолданудағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз) |
Интербелсенді тақта, аудиожазба,суреттер, |
||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Й й дыбысы мен әрпін біледі. Оқудың түрлерін қолданады.Мәтін иллюстарциясы бойынша сұрақтар қоя біледі және жауап береді. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасы 3 минут |
«Күн мен түн» ойыны
Балаларды әріптер арқылы топқа бөлу І топ: Дарын ІІ топ: Білгір ІІІ топ Жүйрік " Миға шабуыл " әдісі арқылы өткен тапсырмаларды пысықтаймын. Жұмбақтар шешу арқылы жаңа сабаққа көпірше саламын. Тыңдалым . -«ғарыш», ғарышкер, ғалам » сөздері қай әріптен басталып тұр?Ғ-Ғ-Ғ Ғ- таңдайдың орта шетіне нық жабысып, бірден кілт ажырап кетеді . Ғ- дауыссыз, ұяң, өз алдына буын жасай алмайды Ғ- дыбысы сөздің басында , ортасында кездеседі.
|
Өлең шумақтары
Гүл суреттері
|
|||
|
Сабақтың ортасы 20 минут
|
Белсенді оқу әдісі Оқылым 1. Сөздікпен жұмыс 1. Хормен оқу 2. Тізбектей оқу таға ғасыр сағат ғалам ғарыш ғылым 2. " Кім жылдам" ойыны. Тапсырма №1
к, е, к, ж, т, к
Та..а Са..ат Бұ..ы
Ал..ыс Жа..а Ба..а
Дескриптор: Білім алушы
Айтылым Мәтінмен жұмыс Тапсырма№2
Ғарыш дегеніміз
не? Дескриптор: Білім алушы
«Адасқан сөздер» әдісі Тапсырма №3
Критериалды бағалау арқылы дискриптор жүргізу Дескриптор: Білім алушы
" Бас бармақ " арқылы бағалау
Сергіту сәті: Арманы бар бір ғана Талабы зор баламын. Шынығумен шыңдала Тез – ақ өсіп толамын. Жұлдыздарды жағалай Айға барып қонамын. Тұңғыш Тоқтар ағамдай Мен ғарышкер боламын. Жазылым 4. Дәптермен жұмыс. Ғ ғ- әрпін жазып үйренейік. Балалар, қаламды қолға алып. Ғ ғ әрпін ауада жазайық. Енді дәптерге жазыңдар. Саралау тәсілі. 1 а, ғ, ы, р,ш а,ғ, а,м, л с,ғ,а,т,а а,т, а, ғ
2- деңгей«Адасқан буындар»(берілген б ға-, - сыр, ғат -, - са ,
-ғы, -ғай -, лым -, - тор
-жек,
3- деңгей«Қай әріпті жоғалттым?»(көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қою.) Ғарышк..р, Тоқ..ар,, ала..ай, ....өбелек, к ....шік. Тексеру: Слайдтан тексеру, егер дұрыс болса, шетіне күннің суретін салу |
Оқулық
Кесте маркер АКТ
АКТ |
|||
|
Сабақтың соңы Қорытынды: |
Топтық
жұмыс. Әр топ бір-бірінің жұмыстарын бағдаршам арқылы бағалайды
Кері байланыс: Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау. Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
|
Кесте А 3 қағазы маркер
Бағдаршам суреттері
Смайликтер
|
|||
шағым қалдыра аласыз





















