![]()
|
Күні: 25.09.2024ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: |
Темиржанова А.Н |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
10 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғабидиен Мұстафин |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
10.3.1.1 мәтіндегі негізгі және қосымша ақпараттарды анықтай отырып, факті мен көзқарасты ажырату, мәтін идеясымен байланысын анықтау 10.4.1.1 публицистикалық және ғылыми стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, интервью жазу; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау дескрипторы |
Талқылау. Топтық бағалау.
Б 1.Ғабидиен Мұстафин кім екенін айтады-1б 2. Туған жері-1б 3. Туған күні,айы,жылы-1б 4. Жұмыс орнын жазады-1б 5. Шығармаларын жазады-1б Бағалау дескрипторы:
Бағалау дескрипторы: Пікір (Менің ойымша,...)-1б Дәлел (Себебі...)-1б Мысал (Мысалы,...-1б) Қорытынды (Қорыта айтқанда,...)-1б
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пән лексикасы және терминологиясы: проза,әңгіме,жазушы,ақын Қажетті сөз тіркестер: Пікір (Менің ойымша,...) Дәлел (Себебі...) Мысал (Мысалы,...) Қорытынды (Қорыта айтқанда,...)
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Өмір бойы білім алу: Тарихпен бүгінгі өмірді байланыстыру, ұрпақтан ұрпаққа жалғасып келе жатқан тарихи, мәдени, рухани мұраларды қастерлеу. Ынтымақтастық: Топта, жеке жұмыс жасау, бір-бірін қолдау, өзгенің пікірін бағалау. Туған елге тағзым: Туған жерді сүю, қадірлеу, патриоттық сезім. Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаһандық азаматтыққа тәрбиелеу |
Жазушың алғашқы әңгімелер жинағы 1929 жылы жарық көрді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ дағдысын қолдану |
Компьютер,ұялы телефон Wikipedia |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Өмірмен байланыс |
Ғабидиен Мұстафин өмірімен танысып, |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих, әдебиет, |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің іс әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Дереккөздер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут
|
Қызығушылықты ояту Оқушылар суреттер арқылы топтарға бөлінеді. Әр топ өз суреті жайлы ой білдіреді. Барлық суреттерді байланыстырады.
.
|
Оқушылар топқа бөлінеді Суреттерді байланыстарды. Ақын Жазушы Жазушы
|
ҚБ бас бармақ
?
|
Слайд
Суреттер
Қима қағаз
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 минут
20 минут
5 минут
7мин
|
Мағынаны тану кезеңі. Сынып жұмысы. Оқылым алдындағы тапсырма. «Ойлан, бөліс»
Әдебиетте Ақын мен Жазушы деген адамдар бар. Ақын мен жазушы туралы не білесіздер?
Мұғалім кері байланысы.
Бүгін біз белгілі Ғабидиен Мұстафин-белгілі қоғам қайраткері,қазақтың халық жазушысымен танысамыз.
Оқылым тапсырмасы. Топтық жұмыс. Оқушылар берілген мәтіндерді Wikipedia.org Ғабидиен Мұстафин жайында оқып, топта талқылап, кестені толтырады.
Талқылау. Топтық бағалау.
Б 1.Ғабидиен Мұстафин кім екенін айтады-1б 2. Туған жері-1б 3. Туған күні,айы,жылы-1б 4. Жұмыс орнын жазады-1б 5. Шығармаларын жазады-1б
Оқылымнан кейінгі тапсырма.Деректі фильм бойынша ақпараттың дұрыс,бұрыстығын тап.
Дұрыс,бұрыс ақпарат тап
Оқушылар жеке берілген сұраққа жауап дайындайды, ойларын «ПОПС» формуласы арқылы жеткізеді.
Пікір (Менің ойымша,...) Дәлел (Себебі...) Мысал (Мысалы,...) Қорытынды (Қорыта айтқанда,...) Өз-өзін бағалау. Мұғалімнің кері байланысы. |
Ғабидиен Мұстафин жайында деректер көреді.
Деректі фильм бойынша ақпараттың дұрыс,бұрыстығын табады.
Дескриптор
«ПОПС» формуласы арқылы жеткізеді.
Пікір (Менің ойымша,...) Дәлел (Себебі...) Мысал (Мысалы,...) Қорытынды (Қорыта айтқанда,...)
|
ҚБ бас бармақ ?
ҚБ бас бармақ ?
Талқылау. Топтық бағалау.
Б 1.Ғабидиен Мұстафин кім екенін айтады-1б 2. Туған жері-1б 3. Туған күні,айы,жылы-1б 4. Жұмыс орнын жазады-1б 5. Шығармаларын жазады-1б
ҚБ бас бармақ
?
ҚБ ауызша Жарайсың!
дескриптор
Пікір (Менің ойымша,...)-1б Дәлел (Себебі...)-1б Мысал (Мысалы,...-1б) Қорытынды (Қорыта айтқанда,...)-1б
ЖБ -4б
ҚБ бас бармақ
? |
Слайд
https://www.youtube.com/watch?v=1XZFgAKmvYo
https://www.youtube.com/watch?v=1XZFgAKmvYo
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Ашық микрофон Бүгін кім туралы түсіндім?
?? |
Ашық микрофонға қатысады
?? |
? |
?? микрофон, орындық
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақта саралау тапсырмалары болды ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда алдыма қандай міндеттер қоямын? |
Оқушылардың материалды қаншалықты игергенін қалай бағалаймын? |
|
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ/ оқыту мақсаттары шыншыл ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақтағы саралау дұрыс өтті ме? Сабақтағы кезеңдер сақталды ма? Жоспардан тыс не жасалды? Неге? |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Жалпы бағалау Қандай екі аспект жақсы өтті? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1: 2: Сабақты жақсартуға не себеп болатын еді? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1: 2: Сабақ барысында сыныптың жетістігі туралы не ойладым/ жеке оқушылардың қиындығы, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет?
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғабидиен Мұстафин 10 сынып қмж Т2
Ғабидиен Мұстафин 10 сынып қмж Т2
![]()
|
Күні: 25.09.2024ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: |
Темиржанова А.Н |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
10 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғабидиен Мұстафин |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
10.3.1.1 мәтіндегі негізгі және қосымша ақпараттарды анықтай отырып, факті мен көзқарасты ажырату, мәтін идеясымен байланысын анықтау 10.4.1.1 публицистикалық және ғылыми стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, интервью жазу; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау дескрипторы |
Талқылау. Топтық бағалау.
Б 1.Ғабидиен Мұстафин кім екенін айтады-1б 2. Туған жері-1б 3. Туған күні,айы,жылы-1б 4. Жұмыс орнын жазады-1б 5. Шығармаларын жазады-1б Бағалау дескрипторы:
Бағалау дескрипторы: Пікір (Менің ойымша,...)-1б Дәлел (Себебі...)-1б Мысал (Мысалы,...-1б) Қорытынды (Қорыта айтқанда,...)-1б
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пән лексикасы және терминологиясы: проза,әңгіме,жазушы,ақын Қажетті сөз тіркестер: Пікір (Менің ойымша,...) Дәлел (Себебі...) Мысал (Мысалы,...) Қорытынды (Қорыта айтқанда,...)
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Өмір бойы білім алу: Тарихпен бүгінгі өмірді байланыстыру, ұрпақтан ұрпаққа жалғасып келе жатқан тарихи, мәдени, рухани мұраларды қастерлеу. Ынтымақтастық: Топта, жеке жұмыс жасау, бір-бірін қолдау, өзгенің пікірін бағалау. Туған елге тағзым: Туған жерді сүю, қадірлеу, патриоттық сезім. Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаһандық азаматтыққа тәрбиелеу |
Жазушың алғашқы әңгімелер жинағы 1929 жылы жарық көрді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ дағдысын қолдану |
Компьютер,ұялы телефон Wikipedia |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Өмірмен байланыс |
Ғабидиен Мұстафин өмірімен танысып, |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих, әдебиет, |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің іс әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Дереккөздер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут
|
Қызығушылықты ояту Оқушылар суреттер арқылы топтарға бөлінеді. Әр топ өз суреті жайлы ой білдіреді. Барлық суреттерді байланыстырады.
.
|
Оқушылар топқа бөлінеді Суреттерді байланыстарды. Ақын Жазушы Жазушы
|
ҚБ бас бармақ
?
|
Слайд
Суреттер
Қима қағаз
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 минут
20 минут
5 минут
7мин
|
Мағынаны тану кезеңі. Сынып жұмысы. Оқылым алдындағы тапсырма. «Ойлан, бөліс»
Әдебиетте Ақын мен Жазушы деген адамдар бар. Ақын мен жазушы туралы не білесіздер?
Мұғалім кері байланысы.
Бүгін біз белгілі Ғабидиен Мұстафин-белгілі қоғам қайраткері,қазақтың халық жазушысымен танысамыз.
Оқылым тапсырмасы. Топтық жұмыс. Оқушылар берілген мәтіндерді Wikipedia.org Ғабидиен Мұстафин жайында оқып, топта талқылап, кестені толтырады.
Талқылау. Топтық бағалау.
Б 1.Ғабидиен Мұстафин кім екенін айтады-1б 2. Туған жері-1б 3. Туған күні,айы,жылы-1б 4. Жұмыс орнын жазады-1б 5. Шығармаларын жазады-1б
Оқылымнан кейінгі тапсырма.Деректі фильм бойынша ақпараттың дұрыс,бұрыстығын тап.
Дұрыс,бұрыс ақпарат тап
Оқушылар жеке берілген сұраққа жауап дайындайды, ойларын «ПОПС» формуласы арқылы жеткізеді.
Пікір (Менің ойымша,...) Дәлел (Себебі...) Мысал (Мысалы,...) Қорытынды (Қорыта айтқанда,...) Өз-өзін бағалау. Мұғалімнің кері байланысы. |
Ғабидиен Мұстафин жайында деректер көреді.
Деректі фильм бойынша ақпараттың дұрыс,бұрыстығын табады.
Дескриптор
«ПОПС» формуласы арқылы жеткізеді.
Пікір (Менің ойымша,...) Дәлел (Себебі...) Мысал (Мысалы,...) Қорытынды (Қорыта айтқанда,...)
|
ҚБ бас бармақ ?
ҚБ бас бармақ ?
Талқылау. Топтық бағалау.
Б 1.Ғабидиен Мұстафин кім екенін айтады-1б 2. Туған жері-1б 3. Туған күні,айы,жылы-1б 4. Жұмыс орнын жазады-1б 5. Шығармаларын жазады-1б
ҚБ бас бармақ
?
ҚБ ауызша Жарайсың!
дескриптор
Пікір (Менің ойымша,...)-1б Дәлел (Себебі...)-1б Мысал (Мысалы,...-1б) Қорытынды (Қорыта айтқанда,...)-1б
ЖБ -4б
ҚБ бас бармақ
? |
Слайд
https://www.youtube.com/watch?v=1XZFgAKmvYo
https://www.youtube.com/watch?v=1XZFgAKmvYo
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Ашық микрофон Бүгін кім туралы түсіндім?
?? |
Ашық микрофонға қатысады
?? |
? |
?? микрофон, орындық
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақта саралау тапсырмалары болды ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда алдыма қандай міндеттер қоямын? |
Оқушылардың материалды қаншалықты игергенін қалай бағалаймын? |
|
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ/ оқыту мақсаттары шыншыл ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақтағы саралау дұрыс өтті ме? Сабақтағы кезеңдер сақталды ма? Жоспардан тыс не жасалды? Неге? |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Жалпы бағалау Қандай екі аспект жақсы өтті? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1: 2: Сабақты жақсартуға не себеп болатын еді? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1: 2: Сабақ барысында сыныптың жетістігі туралы не ойладым/ жеке оқушылардың қиындығы, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет?
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















