Сабақ қазақ тілі | Мектеп «Достық» жалпы орта мектебі |
Күні 22.11.2018 | Мұғалімнің аты – жөні;Мысқалбай Айдана |
Сынып 5 г Тақырыбы:Ғажайып ағаштар | Қатысқандар | Қатыспағандар |
Осы сабақ арқылы жүзеге асыратын оқу мақсаттары
| 5.3.2.1 жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап хабарландыру құрастырып жазу;5.4.3.1 омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану |
Бағалау критерийі
| 1.Тақырыптың идеясы арқылы мазмұнын ашады.
|
Сабақ мақсаттары |
|
| Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Рөлдік ойын ойнай алады.Өз ойын жеткізе алады.Мазмұнын өз сөзімен айта алады.Сабақта қолданылған барлық әдістермен жұмыс жасай алады |
| Кейбір оқушылар орындай алады.Мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап бере аладыТақырыпқа қатысты өзінің сыни көзқарасын білдіре алады. |
ілдік мақсат
| Оқушылар орындай алады: -Сабақта тақырыптың негізгі идеяларын айта алады.-Өтілген тақырып жайында өз ойын еркін жеткізе алады.
|
| Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:
Омоним, антоним, синоним, орфография, жанр
|
|
|
| Талқылауға арналған сұрақтар1.Омоним, антоним, синоним дегеніміз не?2. Көркемдік ерекшеліктеріне сай қалай қолданамыз?
|
| Не себепті ...........деп ойлайсыз? Оқушылардың өз ойларын айтуға үйрете отырып, өтілетін тақырып бойынша қаншалықты хабардар екенін білу.
|
| Ишара: Қимыл қозғалыс
|
Құндылықтарды дарыту: | Адам бойындағы ізгі қасиеттерді құрметтеу. |
Пән аралық байланыс: қазақь әдебиеті
|
|
Жасалған уақыты
| Жоспарланған жаттығу түрлері | Стратегиялар мен жұмыстың жүргізілуі | Ресурстар |
Басы5мин
3мин
5мин
| Ұйымдастырушылық кезеңі1.Сәлемдесу2.Түгелдеу3. Сергіту сәті «Құбыр» тренингі4.Оқушыларды топқа біріктіру.5.Оқушылардың сабаққа даярлығын тексеру.6. Жаңа сабаққа қызығушылығын ояту.7. Жаңа сабақтың мағынасын ашу.
|
Сыныптағы психологиялық ахуалды қалыптастыру |
А4 қағазы |
| Топқа бөлу «Бағдаршам» көздері арқылы топқа бөлемін.
| Топқа бөлу«Бағдаршам» | суреттер |
| Үй тапсырмасыТақырып бойынша сұрақтарға жауап аламын.Кері байланыс: Мұғалім оқушының жауап беруіне қарай оқушыны бағалау.Смайликтер арқылы бағалау. | «Интервью» немесе «Сұхбат алу» әдісі. | Мақтау сөздер жазылған стикерлер
смайлик |
Ортасы
7мин
5мин
|
Жаңа сабақ Бейне корсетілім аркылы окушылар жаңа сабактың такырыбын ашты.Бір-біріне сурақтар қою арқылы 1-тапсырма :
2-тапсырма: Сабақтың тақырыбы мен идеясын анықта.
Дескрипт2Тақырыбы мен идеясын анықтайды. |
«Бейнекөрсетілім» әдісі
«Ойлан, жұптас ,бөліс» әдісі
«Торлы диаграмма»әдісі |
Слайд
Кітап және сурет
|
10мин
5-мин.
Сабакты бекіту
|
Б Б Б әдісі |
«Қос диаграмма» әдісі
|
Плакат
|
|
| |
|
Рефлексия2 мин | «Екі жұлдыз, бір тілек»Әр оқушы екі ұсныс, бір тілегін жазады. | Жеке жұмыс
| стикер |
Қосымша ақпарат | Акт,оқулық,журнал |
|
Саралау – сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау-Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
-топтық бағалау -өзін-өзі бағалау-қалыптастырушы бағалауды қолданамын.-топтар смайликтер арқылы бірін-бірі бағалайды.-тапсырмаларға дискриптор құра алады. | Пәнаралық байланыс :қазақ әдебиеті
|
Оқушылардың қабылдау танымдық деңгейіне байланысты тапсырмалар таңдау. Тапсырманы күрделендіруде әдістерді күрделендіре отырып, деңгейлеріне сай дайындау. | -Кері байланыс:-Жазады.-Түсіндіре алады.-Жеткізеді.-Ойланады.-Шығармашылық қабілеті артады.-Қызығушылығы оянады.-Білім сапасы артады.-Әдіс-тәсілдерді меңгереді. | Бүгінгі сабақта қазақ әдебиеті сабағымен байланыстырдым,
|
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Сабақ оқу мақсаттары шынайы болды. Бүгінгі сабақта сыныпта жағымды ахуал қалыптасты. Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды деп есептеймін.Берілген уақыт ішінде үлгердім. Өз жоспарыма өзгеріс енгізген жоқпын. Себебі, жоспарланған әдістер тиімді болды. |
|
Қорытынды бағалау 1.Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)1. «Құбыр» тренингі2. «Қос диаграмма» әдісі
2.Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді. (оқыту мен оқуға қатысты)1.
3.Осы сабақтың барысында барлық сынын немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым.
|